צבעים שופעים, טרנדים בועטים ועיצוב נועז הם רק חלק ממה שמאפיין את טרנד המקסימליזם בעיצוב הבית – ואנחנו אוהבים את זה! אם בעבר האמינו כי עיצוב הבית פירושו לבחור כמה פריטים שמשתלבים בהרמוניה בחלל וליהנות בטוב טעם מדקורציה נעימה בחלקי הבית השונים, הרי שתורת המקסימליזם גורסת כי כל זה טוב ויפה, אבל כדאי להוסיף עוד ועוד מאותם הפריטים! 

שלא תתבלבלו: לא מדובר בסגנון היוצר בלאגן בחלל או שיש בו פריטים המונחים באקראיות או ללא מחשבה, אלא בטרנד עיצובי בו הכל מוקפד, הכל מחושב – והכל מתוכנן למקסימום. איך עושים זאת נכון? בואו ללמוד על הרעיון העומד מאחורי הסגנון העולה ולהבין כיצד ליישם אותו בחכמה בחלל.

מקסימליזם: הכללים

  • בחרו בפריטים עם הרבה צבע ונוכחות, מהספה בסלון ועד לבחירת מזנונים
  • כמה שיותר יצירות אמנות – כך טוב יותר!
  • שאפו לנוחות והוסיפו רק את פריטי העיצוב שאתם אוהבים
  • ספרים הם חברו הטוב ביותר של חובב המקסימליזם, הוסיפו כמה שיותר מהם, בכל מקום בבית
  • אל תשאפו לשלמות, אך שאפו להתאמה אישית – לסגנון ולתקציב שלכם
  • אין דרך לא נכונה – ליצירת סגנון מקסימליסטי, פשוט הוסיפו יותר פריטים מהסגנון שאתם אוהבים לבית שלכם. אין כללים ואין חוקים, כל מה שאתם צריכים הוא פשוט תשוקה ורצון ליצור חלל ייחודי באמת.

קונים מזנונים חדשים או מיטה? היו נדיבים בצבע

הבסיס ליישום טרנד המקסימליזם הוא להוסיף צבע – והרבה ממנו! אתם יכולים להתחיל עם פלטת צבעים בסיסית ולהמשיך משם. כשאתם מחפשים השראה לסגנון מקסימליסטי, כנראה שתבחינו מיד בשני הגוונים המככבים בלוחות ההשראה – צבעי קיר כהים בגווני שחור או כחול נייבי. כדי להביא למקסימום את הגוון הכהה, כדאי להוסיף פריטים עיצוביים בגוונים נועזים.

קיר של אמנות

קירות גלריה מלאי אמנות הם אחד המאפיינים הבולטים ביותר של המקסימליזם. אתם יכולים למלא כל סנטימטר של קיר פנוי ביצירות אמנות – וזה עדיין יכול להיראות נפלא. הסוד לעיצוב קיר גלריה בסגנון מקסימליסטי הוא פשוט לשכוח את החוקים. שכחו מה שאתם יודעים על מסגרות שצריכות להיות בתיאום זו עם זו, שכחו מצבעים מתאימים ואפילו מסגנון אחיד לאמנות שעל הקיר – וחשבו רק על דבר אחד: איך למלא את הקיר הריק באמנות שאתם אוהבים. ההנחיה היחידה שבכל זאת כדאי להתייחס אליה היא לוודא שיצירות האמנות שתליתם תלויות במרווח קבוע זה מזה. גם אם יש מגוון גדלים למסגרת, המרווח ביניהם צריך להיות אחיד.

יותר – מהכל!

טרנד המקסימליזם גורס כי אנחנו אוהבים את הבית שלנו יותר כשאנחנו מוקפים ביותר מהפריטים שאנחנו אוהבים – וזה בדיוק מה שהסגנון הזה אומר: יותר – מהכל! יותר צבעים, יותר בדים, יותר מהאביזרים האהובים עליכם. כדי שהעיצוב לא יראה אקראי או מבולגן מדי, כדאי בכל זאת להיצמד לפלטת צבעים אחידה או טקסטורות שחוזרות על עצמן בחדר.

אוהבים ספרים? הרווחתם!

אם אתם אוהבים לקרוא ספרים ונהנים שהבית שלכם הוא מקלט לספרות טובה, אתם בהחלט תאהבו את הסגנון המקסימליסטי. בעוד שסגנונות עיצוב אחרים עשויים להגביל את כמות הספרים שניתן למקם במדף אחד או בספריה כולה, טרנד המקסימליזם מקבל בברכה את כל הספרים שיש לכם בבית, במקום אחד. האוסף שלכם יראה נפלא גם במדפי ספרים גבוהים, גם בספריה ואפילו אם תחליטו לערום מספר ספרים על גבי שולחן צד.

נוחות, זה כל הסיפור

טרנדים של מינימליזם וצמצום הובילו לסגנונות שלא תמיד עולים בקנה אחד עם נוחות. מקסימליזם הוא הטוב שבשני העולמות – העיצוב הנוח ביותר שאפשר, עם הצבעים ופריטי הנוי האהובים עלינו.

חלל ששמח להיות בו

אם אתם אוהבים צבעים ודפוסים שמחים, מקסימליזם זה הסגנון בשבילכם. כדי ליצור חלל מקסימליסטי ועליז, בחרו בפלטות צבעים חמות עם דפוסי פרחים – זה חובה. אתם אפילו יכולים לשלב כמה טקסטורות ומרקמים בחדר, כמו פסים עם פרחים וצורות גיאומטריות, וגם לשלב כמה עולמות עיצוב יחד – כמו בוהו צבעוני או מראה בית כפר.

בואו נדבר על בוהו ומקסימליזם

חובבי סגנון הבוהו יתאהבו בטרנד המקסימליזם. שני הסגנונות הללו חולקים "קווי אופי" מקבילים: הרבה, מהכל, ובגדול! אם אתם אוהבים פרטי טקסטיל בהדפסים מגוונים, אם אתם אוהבים צבע וגם אוהבים לטבול את חייכם בכל מה שיפה, תוכלו לאמץ בקלות את טרנד המקסימליזם המשתלב נפלא עם אלמנטים מעולמות הבוהו, הקורצים לטבע ולצבע.

וינטאג' מקסימליסטי

מזנונים ישנים מבית סבא וסבתא? בטח! כרית פרחונית שנראית כאילו נלקחה ממוזיאון מלחמת האזרחים? בהחלט! רהיטי ופריטי הנוי הוינטאג' האהובים עליכם יכולים להשתלב בקלות בחלל מקסימליסטי. בעוד שעיצוב בסגנון אמצע המאה יכול להיות מאוד מינימליסטי, הצבעים התוססים והאמנות האקספרסיבית שלו יכולים לשדר גם מקסימליזם. גם סגנון העיצוב הויקטוריאני והאר-דקו היפהפיים השתלבו עם אלמנטים של עודף, של קישוטים רבים ושל עיצוב "מוגזם", כך שלא תתקשו לשלב אותם בקלות בחלל כדי ליצור חדר שאתם אוהבים.

לבסוף, זכרו: זה לגמרי לא חייב להיראות מושלם

כמה מרגיע זה לעצב חדר בלי הלחץ המלווה את מלאכת העיצוב, בלי לחשוב שהכל חייב להיות מושלם, מתואם או הרמוני במקסימום. הסגנון המקסימליסטי עובד בצורה הטובה ביותר דווקא כשהוא לא מושלם, דווקא כשהצבעים או הדפוסים השונים לא זהים, ולכן הטיפ הטוב ביותר שנוכל לתת לכם הוא – תתפרעו!