איך לגרום לפינת האוכל שלכם להיראות יותר מרווחת

כאשר מעצבים חללים, קל וחומר חללים קטנים, פרופורציה היא מילת המפתח. אם רהיט מסוים מתקרב לגבולות החלל, סביר להניח שהוא יהיה גדול מדי.

עם בחירות עיצוב חכמות ורהיטים שממוקמים היטב, תוכלו לגרום לחדר שלכם להיראות גדול יותר ולפינת האוכל הרבה יותר מרווחת. כדי שתוכלו לצאת לדרך, ריכזנו לכם כמה טיפים ממומחים.

הימנעו מרהיטים מסיביים

רוצים פינת אוכל מרווחת יותר? הימנעו מדגמים כבדים ומסיביים אשר ינגסו מהשטח שעומד לרשותכם. אם אתם רוצים ליצור תחושה מרווחת עליכם לבחור בדגם מלוטש של פינת אוכל, לצד רהיטים שלא תופסים שטח רצפה נכבד. אם אתם לא מוכנים לוותר על יצירת אמנות או מראה גדולה, תלו אותן על הקיר ואל תשתמשו בשטח רצפה יקר.

בחרו רהיטים עם רגליים

כאשר רוצים ליצור אשליה של מרחב, בחירה בריהוט אשר מאפשר לאור ולאוויר לזרום בחופשיות מכל הכיוונים, זו הדרך ליצור תחושה של פתיחות ותנועה בחלל. בחרו בפינת אוכל וכסאות עם רגליים דקות וגמישות, וברהיטים עם פרופיל נמוך, אך כוללים רגליים, כך שיראה שהם מרחפים באוויר.

שלבו מראות

כל דיון על יצירת מרחב בחללים צריך לכלול מראות. מראות משחקות על אותו תפקיד כמו חלונות, הן משקפות אור ויכולות לשקף את הנוף, ובכך יגרמו לעין "לטעות" שמדובר בעוד מרחב. מראות יכולות לגרום לחללים להיראות גדולים ופתוחים יותר, להחזיר אור לפינות חשוכות, ליצור אשליה של עומק, להפוך את החדר למואר יותר, ולגרום לפינת האוכל שלכם להיראות מרווחת יותר.

שימוש ברהיטים הנכונים

בחירת הרהיטים הנכונים היא המפתח בעיצוב נכון של החלל, במיוחד אם המטרה היא לגרום לו להיראות גדול יותר. אתם יכולים להשתמש ברהיטים רב תכליתיים, כמו למשל שולחן אוכל נפתח, ספה עם אחסון, או שולחנות מתקפלים שאפשר להחביא כשהם לא בשימוש. אתם גם יכולים לבחור בריהוט בהתאמה אישית אשר עוצב למידות החלל באופן ספציפי ותואם לסגנון ולהעדפות שלכם.

מקסמו את סידור החלל

קנו רהיטים בקנה מידה המתאים והקפידו שהם יתאימו לגודל החדר. הניחו רהיטים גדולים יותר, כמו ספות, בצמוד לקיר, מה שימקסם את החלל הפתוח ויגרום לו להיראות מרווח יותר.

מנגד, שימו לב שאינכם חוסמים את המעבר עם רהיטים ואביזרים, כדי שלא יראה צפוף. לפעמים רוצים למקסם את החלל על ידי דחיפת כל הרהיטים לקצוות החדר, אבל אם החלטה מובילה לחסימת המעבר לפינת האוכל, עדיף לוותר עליה ולשמור על המעבר כמה שיותר פנוי, כדי שתוכלו לעבור באין מפריע מבלי להיתקל בחפצים שונים.

בחרו להתקין תריסים

וילונות מונעים מכם לראות את הנוף בחוץ, והם מוסיפים עוד אלמנט עיצובי לחלל. כאשר אתם מבטלים אותם, אתם יכולים לשמור על החלל פשוט והרבה יותר מרווח. אם חשובה לכם הפרטיות, בחרו בתריסים , הם לא חייבים להיות תריסי הפלסטיק שהיו לסבתא שלכם.. היו ישנם תריסים מודרניים בעיצובים מקסימים. אם אינכם מוכנים לוותר על וילונות, הימנעו מחומרים ובדים כבדים שמונעים מהאור להיכנס פנימה.

עצבו את החלל בצבעים בהירים

כולם מכירים את התכונות של הצבע הלבן, או של צבעים בהירים אחרים. הם פותחים את החדר, גורמים לו להרגיש אוורירי וקליל יותר, מטשטשים את הגבולות וגורמים לתקרה להיראות גבוהה יותר. לבן יהיה בחירה מעולה אשר תפשט את החלל, תדגיש את הארכיטקטורה, ותעזור למקסם את האור הטבעי. למרות שלעיתים יש נטייה לצבוע פינות אוכל בצבעים כהים, צבעים כהים נוטים לספוג אור, מה שיגרום לחלל להרגיש קטן יותר.

תאורה נכונה

אור טבעי פותח את החלל וגורם לו להיראות הרבה יותר גדול, לכן אם בפינת האוכל שלכם יש המון אור טבעי, מה טוב. מקסמו את התחושה עם חלונות גדולים שיחברו את החלל הפנימי עם המרחב החיצוני. תוכלו להשתמש בוילונות, או לבחור שלא, אם אתם רוצים להכניס יותר אור פנימה.

אם אין הרבה אור טבעי, אפשר להסתדר גם עם תאורה מלאכותית ולהוסיף אפקטים של תאורה באמצעות גופי תאורה יצירתיים ומעוצבים. תתפלאו איזה הבדל גדול גופי תאורה שונים יכולים לעשות.

הדגישו אלמנטים אנכיים ואופקיים

שימוש באלמנטים אשר מדגישים את החלל האנכי יגבירו את תחושת הפתיחות בחלל וישפרו את התנועה והזרימה. תוכלו גם להשתמש בחלל האופקי שעומד לרשותכם, כמו למשל על ידי מדפים גבוהים עד לתקרה, מה שיפנה מקום על הרצפה ויגרום לפינת האוכל להיראות ולהרגיש יותר מרווחת.

מעל הכל, שמרו על פשטות

מיקום נכון של רהיטים דורש עריכה. ככל שיש לכם יותר חפצים, רהיטים, מרקמים והדפסים בחדר, כך הוא ירגיש עמוס יותר. לכם הימנעו מהעמסת החלל. אם אתם חייבים טפט או יצירת אמנות גדולה שתכניס פרץ של צבע, בחרו את הקיר הנכון למקם את אלו. לעיתים דווקא הקיר הצמוד לפינת האוכל יהיה בחירה מעולה.

ככל שתשמרו על פרופורציות ועל החלל נקי ומסודר, ותקפידו לבחור רהיטים בעלי קווים נקיים ומודרניים בהתאמה אישית לעיצוב, כך תוכלו להבטיח שפינת האוכל שלכם תהיה כמה שיותר מרווחת.

ובשורה התחתונה

הצבעים שתבחרו, טכניקת סידור הרהיטים שלכם, סוג הרהיטים עצמם, מיקום מראות ועיצוב תאורה יצירתי, כל אלו ועד יכולים לגרום לחללים מסוימים בבית להיראות הרבה יותר מרווחים ממה שהם באמת.

ואם אתם לא בטוחים, תמיד תוכלו להתייעץ עם מעצבי פנים או עם צוות המומחים של חנות הרהיטים בה אתם קונים, כדי שתוכלו להפיק את המרב מהחלל ומהרהיטים שתבחרו עבורו.