מה כדאי לדעת על טפטים לקירות

 

כיום, כחלק אינטגרלי בתהליך עיצוב הבית- הן אחרי שיפוץ או בניה, הן בעקבות מעבר דירה או סתם ריענון וחידוש מראה הבית- מדברים על הקירות. כל מעצב או מעצב נותנים משקל רב בעת החשיבה על העיצוב החדש- למראה הקירות, לסגנון שהם ישדרו, לגוון ולטקסטורה. לאחר שהמעצבים ובעלי הבית מחליטים על סגנון העיצוב הרצוי- עוברים לדבר על הפרקטיקה: איך מבצעים את העיצוב הנבחר בבית, בחלל. האם נבחר בטפט? בצביעה אמנותית? צביעה גסה? חלקה? גוון כהה? גוון בהיר? עם או בלי פרופילים? וכן הלאה… גם הריהוט מושפע מבחירת הסגנון העיצובי וההחלטה על מראה הקירות. סלונים מעוצבים או מטבחי יוקרה זקוקים לחיפויי קירות שונים ומגוונים בהתאם לסגנון העיצובי הנבחר.

 

למה טפט?

יש הרבה שאלות סביב ההחלטה לבחור בטפט דווקא. למה טפט עדיף על פני צביעה /סיוד? מה הייחודיות של הטפט ולמה הוא טוב?

 

המבחר!

קודם כל נתחיל במגוון. אין ספק שטפט מציע לנו אפשרויות בלתי מוגבלות של עיצוב הקיר! נוכל לבחור גוונים כאוות נפשנו וטקסטורות ככל העולה על רוחנו. המבחר הגדול מאפשר לכם להיות ייחודיים ולהגיע לתוצאה שלא רואים עוד כמותה. כי לצבוע- כולם יכולים, וכולם צובעים את אותם צבעים קלאסיים…אך בחירת טפטים מאפשרת לכם לבחור בדוג' ייחודית ובלעדית ואהובה עליכם.

עמידות

הטפט חזק יותר ועמיד יותר בפני מפגעים כאלו ואחרים. לטפט אורך חיים ארוך יותר ולא תצטרכו לחדש את הסיוד מידי תקופה…צביעה נוטה להתקלף או להיסדק והטפט לעומת זאת נשאר שלם ויפה גם במקרים של לחות או התנגשויות.

תחזוקה

ניקיון של טפט במקרה של לכלוך או אבק קל בהרבה מקיר צבוע ואף אינו משאיר סימנים. בעוד על טפט מספיק להעביר סמרטוט לח, על קיר צבוע יתכן והניקיון ישאיר כתם, או יוריד מהצבע. עקב תחזוקה קלה תוכלו לחסוך עשרות אחוזים בעלויות!

התקנה

צביעת חדר, במיוחד אם אתם מעוניינים באפקטים מיוחדים- כוללת עבודה רבה, צביעה בשכבות, הרבה לכלוך ובלגן. טפט לעומת זאת- קל מאוד להתקין אותו! פשוט מדביקים וזהו. כמובן שיש לקרוא למתקין מקצועי כדי להביא תוצר מושלם וגימור חלק ללא בועות או אי סימטריות, אך אחרי הכל- הבלגן והלכלוך אינו חלק במשוואה.

ניתנים להחלפה

כמו כן הטפטים קלים מאוד להחלפה במידה ותרצו לשנות את העיצוב של החדר בהתאם לגילו של הילד שגדל, או של הסלון המעוצב שהחלטתם לשדרג…

המחיר

צביעת קיר מוגבלת לכמה שנים ספורות- 2-3 שנים שלאחריהן יש צורך להתחיל את כל התהליך מהתחלה. העמידות של הטפט לאורך זמן יוצרת מוצר חסכוני יותר על פני צביעת קירות.

 

ככה יוצרים חדרים וסלונים מעוצבים!

על מנת להעניק לחדרי הבית השונים- חדרי השינה, הסלון, חדר העבודה או המטבח, את האפקט הרצוי לנו מבחינה עיצובית- עלינו לשוטט מעט ברחבי הרשת על מנת לאסוף השראות עיצוב ורעיונות משום שהמבחר כל כך גדול, כל כך רחב וכמעט אין סופי – מה שיכול להיות מאוד מבלבל בעת בחירת הטפט. אז איזה סוגי טפטים יש בשוק ולמה כל אחד מהם מתאים?

 

טפט נייר

טפט נייר הוא בעצם שכבת נייר המודבקת לקיר עם דבק שיש למרוח. זהו הטפט הנפוץ ביותר והקלאסי ביותר. העיצובים של טפט נייר הם אין סופיים ואף ניתן להזמין טפטים בעיצוב אישי ובלעדי משלכם מבית דפוס! המחיר של טפט מנייר הוא זול וזמין ומתאים לכל כיס.

לעומת זאת יש לו חיסרון והוא העמידות- טפט מנייר נוטה להיהרס ותצטרכו להחליף אותו מידי כמה שנים. אם בכל מקרה תכננתם להחליף- זו כבר מעלה ולא חיסרון! כמו כן לא ניתן לנקות את הטפט עם מים או סמרטוט לח.

 

טפט נון וובן- טפט מבד לא ארוג

זהו טפט הרבה יותר עמיד מטפט נייר, והוא מסוגל להישאר שנים רבות על הקיר ולא להיהרס. טפט נון וובן גם כן רגיש למים ולכן צריך להיזהר מרטיבות אך ניקיון בעזרת מגבון לח אפשרי בהחלט. גם טפט זה מגיע במבחר גדול של עיצובים וסגנונות. בגלל שהוא טוב יותר מטפט נייר יצרנים רבים עוברים לייצר רק טפטים כאלו ולא מנייר.

 

טפט דמוי עור

טפט המדמה חיפוי של עור. זהו טפט בעל עמידות גבוהה במיוחד גם למים, והטפט נותן תחושת יוקרתית ומתאימה במיוחד לסלונים מעוצבים או חללים יוקרתיים במיוחד. זהו טפט יקר יותר מהסוגים האחרים אך כמו שאמרנו- הוא מחזיק לאורך זמן רב יותר.

 

טפט pvc

טפט שלא נמצא הרבה בשוק ואין הרבה יבואנים שדואגים להביא אותו לכאן, משכך אין הרבה מבחר מבחינה עיצובית. כמו כן לא ניתן להדפיס עליו הדפסות אישיות. אך חשוב להדגיש כי טפט pvc הוא טפט עמיד באופן מיוחד ואתם יכולים להרגיש חופשי לנקות אותו עם מים. מתאים במיוחד למקומות ציבוריים או פרוזדורי מעבר וכדומה.