מה חשוב לדעת בבחירת כיסאות ושולחנות אוכל

 

כחלק מהריהוט הבסיסי שבכל בית, יש את פינת האוכל הכוללת שולחן וכסאות. פינת אוכל משמשת הרבה פעמים לא רק עבור ארוחה ואוכל נטו אלא גם עבור אירוח, מנוחה ונשנוש ולעיתים אפילו לעבודה. פינת האוכל צריכה להיות במיקום נגיש ונוח, מורכב מכיסאות נוחים גם לישיבה ארוכה וכן פרקטיים לשימוש, תחזוקה וניקיון. ניתן לרכוש סטים מוכנים של שולחנות אוכל וכיסאות או לחילופין לרכוש שולחן בנפרד וכיסאות בנפרד. המעלה של רכישה נפרדת היא האפשרות לגוון ולהתאים את הכיסאות לצורך הספציפי שלכם אך החיסרון הוא שתצטרכו להתרוצץ ולבדוק כדי לקבל התאמה מושלמת לשולחן…

 

טיפים עיקריים לבחירת שולחנות אוכל

אז איך תוכלו לבחור את שולחן האוכל האולטימטיבי עבורכם? כיצד תוכלו לדעת מראש מה יהיה מתאים עבורכם וכיצד תמנעו מאכזבות אחרי רכישה? מקבץ טיפים שימושיים בשבילכם, קראו, יישמו, ותודו לנו:)

 

מידות

המידות חשובות במיוחד על מנת לרכוש בצורה מושכלת את הריהוט הנוח ביותר עבורכם. הצטיידו בסרט מידה ומדדו את כל הנתונים הבאים:

 

  • מידות החלל

מדדו היטב את השטח של חלל פינת האוכל. פינת האוכל אמורה לתפוס את המרחב כדי ליצור מקומות ישיבה אך חשוב להקפיד על רווח של מינימום 100 ס"מ סביב השולחן משום שגם בעת הישיבה חשוב להשאיר מקום למעבר נגיש ונח. בעת הגעה לחנות שולחנות אוכל תגיעו עם מידות מוכנות של החדר /פינת האוכל  כדי להתאים את השולחן למקום בצורה אידיאלית.

כמו כן בדקו האם יש לכם מקום לשולחן נפתח במידה ואתם מעוניינים בכך, ואם כן- כמה מטרים מיותרים יש לכם בחלל המיועד לפתיחת השולחן.

 

  • מידות השולחן

השולחן צריך להיות בגובה סטנדרטי של כ 75- 80 ס"מ. זה גודל נח עבור ישיבה סביב השולחן. רוחב השולחן צריך להיות לפחות כ 80 ס"מ על מנת להשאיר מרווח נעים בין הסועדים.

 

  • מידות הכיסאות- גובה הכיסאות המומלץ הוא כ 50 ס"מ בד"כ. הרוחב של הכיסאות- מצד אחד עדיף כמה שיותר רחב ונח, אך חשוב לבדוק שהרוחב לא מצופף יותר מדי את אזור הישיבה סביב השולחן וכן משאיר מרחב פרטי לכל סועד. כמו כן חשוב לבדוק את הרוחב שבין רגלי הכיסא על מנת לתאם את מס' הכיסאות שניתן להכניס מתחת לשולחן בלי שיציצו החוצה או יתקעו אחד בשני.

 

  • כסאות עם ידיות- בדקו שמבחינת הגובה של הכיסא הידיות לא משתפשפות בתחתית השולחן כדי למנוע הרס של הידיות וחוסר נוחות אצל המשתמשים בכיסאות…

 

צורת השולחן

בוודאי נתקלתם בצורות שונות שיש לעולם השולחנות להציע. כעת נפרט עליהם אחד אחד על מעלותיהם וחסרונותיהם ולהיכן מתאים כל שולחן:

 

  • שולחן מלבני

שולחן צר וארוך, בעל 4 רגליים או 2 רגלים ומספק מקומות ישיבה רבים יותר מאשר צורות אחרות של שולחנות אוכל. מתאים במיוחד לחדרים מלבניים, ולמשפחות אשר אוהבות לארח הרבה ולערוך סעודות מרובות משתתפים. החיסרון הוא ביום יום כאשר השולחן אינו בשימוש ואין סעודות גדולות- הוא תופס מקום רחב ומיותר בחלל החדר. הפתרון האידיאלי הוא לרכוש שולחן נפתח, אשר באין שימוש הוא יהיה על הגודל המינימלי שלו ובעת הסעודה פותחים אותו לגודל מקסימום ונהנים יחד.

 

  • שולחן אובלי-

שולחן המזכיר מעט את השולחן המלבני אך פינותיו עגולות כמו שולחן עגול. שולחן אובלי מגיעה בדרך כלל עם רגל אחת מרכזית או 2 רגלים, הוא מגביר את הזרימה ומסייע למעבר קל לצידו, אך מוריד מהמקום שיש לסועדים…שולחן אובלי יכול להשתלב מעולה בחדרים מלבניים.

 

  • שולחן עגול

שולחן עגול מגיע בקוטר שונה, עומד בד"כ על רגל אחת, ומקומו האידיאלי הוא בחדר ריבועי. אל תשימו לעולם שולחן עגול במקום צר כי הוא תופס הרבה מקום. שולחן עגול עדיף על פני שולחן מרובע מכיוון שהוא מאפשר להכניס יותר כיסאות סביבו, גם אם הגיע אורח ברגע האחרון.

 

  • שולחן ריבועי

כשמו כן הוא- שולחן בצורת ריבוע. מתאים במיוחד לחללים ריבועיים ופחות משתלב בחדרים מלבניים. שולחן ריבועי הוא מעולה לאוהבי סימטריה אך אינו מספק מקום ישיבה בשפע. מתאים לזוגות או דיירים בודדים ומשפחות קטנות אשר אינם מארחות בד"כ אלא אם כם השולחן הוא בעל אופציה לפתיחה והרחבה.

 

החומר

החומר ממנו עשוי השולחן גם הוא שיקול שחייבים לקחת בחשבון לפני הרכישה: ישנם שולחנות אוכל מעץ טבעי, שולחנות המצופים פורמייקה או פורניר, שולחנות עם פלטת זכוכית ושולחנות מתכת.  המעלה של שולחן זכוכית הוא באפשרות שלו ליצור אשליה של גודל ומרחב עקב השקיפות שלו.  בשולחן המצופה פורניר בררו שהפורניר הוא טבעי ודק כי כך תהיו רגועים שהוא ישמר לזמן רב יותר.

 

החומר של הכיסאות גם כן משמעותי: למשפחות עם ילדים לא מומלץ לבחור כסאות מרופדים אלא כסאות מתכת או פלסטיק. כמו כן בכיסאות בצבע עץ צריך לבדוק שהם משתלבים בשולחן העץ ולא מגיעים בגוונים שונים.

 

צבעים שונים לשולחנות האוכל

לגבי הצבע של העץ- תמיד תעדיפו צבע עץ כהה יותר ולא בהיר אשר נוטה להתלכלך. כמו כן העדיפו צבעים ניטרליים כמו לבן, אפור, שחור או עץ טבעי, למרות המגוון הרחב של הצבעים שיש היום בשוק כדי לא תמצאו את עצמכם נתקעים עם שולחן לא אופנתי…

 

כיסאות

לעיתים תוכלו לרכוש סט של שולחן עם כיסאות ולחסוך לכם את ההתרוצצות וההתאמה. כיום האופציה הזו פחות ופחות מיושמת מכיוון שאנשים אוהבים לבחור בעצמם את מה שנח להם…המומלץ ביותר הוא להגיע לחנות באופן פיזי ופשוט לשבת בעדינות על הכיסאות, למשש אותם, לנסות להתקדם איתם קדימה ואחורה וכמובן- להרים אותם כדי לבדוק את מידת הכובד שלהם.