מה זה ריהוט בסגנון מינימליסטי

רבים מחפשים לעצב את ביתם בסגנון עיצוב נעים, פונקציונלי ורגוע, המהווה מקום מפלט מרעשי הסביבה הפיזיים והמנטליים. ברוכים הבאים לסגנון המינימליסטי. מה שחיפשתם. בול.

רהיטים

עיצוב מינימליסטי – קווים לדמותו

העולם המודרני הוא עולם בתנועה, בקצב, כמעט אפשר להרגיש איך הוא בעליה מתמדת, בהתקדמות. לא סתם, עיצוב בסגנון מינימליסטי בעזרת צבעים ורהיטים נכונים, הולך ותופס תאוצה בעיצוב בתיהם של רבים. מדובר בכל אותם האנשים המחפשים להגיע הביתה, למקום של שקט, שלווה, נינוחות ואווירה שנותנת את ההפך הגמור מהמרוץ שמחוץ לדלת. אם גם אתם רוצים שקט פנימי, כדאי שתכירו את הסגנון המינימליסטי – להשיג מקסימום, במינימום.

 

5 כללי בסיס לעיצוב בסגנון מינימליסטי 

הדרך  הטובה ביותר להכיר כל סגנון עיצובי, היא באמצעות הבנה בסיסית של הכללים העומדים בבסיס התפיסה העיצובית, בעיקר ביחס לצבעים ולרהיטים. השם כאן מרמז על המהות ולכן אין מה להרחיב בנושא המינימליזם כהשקפה, אז ישר נעבור לכמה כללי עיצוב בסיסיים שכדאי שתכירו.

 

1) פחות זה יותר: ככל שהחלל עמוס פחות, כך העין "נינוחה" יותר. אלמנטים מודפסים מאוד, צבעוניים מאוד, ריבוי חפצים ואלמנטים במרחב – כל אלו מפריעים בתנועה זורמת של העין כשהיא מביטה בחלל. לכן, חשוב להמעיט ככל שניתן שרהיטים שאינם שימושיים, אלמנטים עיצוביים שונים, מרקמי בד שונים ועוד. צרו חלל ריק ככל שניתן.

טיפ: אל תחששו להוציא יותר מדי מהחדר. תמיד אפשר להוסיף, אם זה מרגיש לכם "מינימליסטי מדי" בשביל ההתחלה. הרגישו את התחושות שעולות כשאתם מוציאים כמה שיותר אלמנטים והתחילו משם.

 

2) צבע בטבע: הצבעים השולטים בעיצובים המינימליסטי הם בדרך כלל גווני טבע רכים המזכירים עץ, חול וכיו"ב. הכוונה היא לגווני שמנת על בסיס חום, או אפילו צהוב. ההמלצה היא לצבוע את החלל בכמה פחות גוונים שניתן, כשלרוב כדאי שלא להוסיף למעלה משני גוונים בחלל אחד. הבחירה כמובן תלויה בגודל החלל ובאופי הגוונים. 

טיפ: כדי לשמור על סגנון מינימליסטי גם בצבעים, כדאי שגווני הרהיטים יהיו דומים לגווני הקירות. ניתן להשאיר מקום לניגודיות באמצעות חלק מהרהיטים. בכל הקשור לנושא הניגודיות, מוזמנים להמשיך לסעיף הבא שדן בהרחבה בנושא הזה בדיוק.

 

3) הפכים משלימים – ניגודיות: התפיסה המינימליסטית לא אמורה להרדים אתכם או להפוך את החלל שלכם למשעמם. ממש ממש לא. האפשרות להוסיף נגיעות של ניגודיות בכל עיצוב, נותנת דרור יצירתי. ניגודיות ניתן להוסיף באמצעות רהיטים בסגנון או צבע שונים, בעזרת שימוש בכריות בהדפס ובצבע מנוגדים לעיקרי הצבע של החלל ועוד. אם אתם רוצים להתפרע. תתפרעו. רק בקטן.

טיפ: כדי לשמור על ניגודיות אפקטיבית, משמעותית, חשוב להשתמש בגוונים באמת מנוגדים. אל תהססו להשתמש בנגיעות של צבעים כמו שחור, כחול, ירוק, או סגול כהה ואפילו זהב. לפני שאתם מוסיפים ניגודיות, נסו "לשחק" מעט עם הצבעים עליהם חשבתם.

 

4) אור גדול: נסו להשתמש ככל שניתן בתאורה הטבעית. אור שמגיע מהחלון ומאיר על הרהיטים בחדר, מוסיף אלמנט מאוד נינוח. בישראל יש לנו אפשרות נפלאה להנות מאור שמש ברוב ימות השנה. נסו ליצור חללים אשר מוארים, ככל שניתן, באור טבעי.

טיפ: זכרו להתקין וילונות אטומים לאור בחללים בהם ישנם חלונות גדולים, על מנת לאפשר יצירת מרחב אינטימי יותר ומאור פחות. בנוסף, וילונות אטומים מאפשרים שינה טובה יותר במידה ומדובר בחדר שינה.

 

5) פונקציונליות: כיום, ישנן אפשרויות רבות לעצב באמצעות חפצים שימושיים. כך, רהיטים פונקציונליים לחלוטין, הופכים להיות פריט עיצובי, או גוף תאורה שהינו פונקציונלי לחלוטין, יחליף, במידה ומעוצב כראוי, אלמנטים עיצוביים אחרים, שאינם פונקציונליים במידה דומה.

טיפ: כשאתם באים לבחון האם כדאי להשאיר אלמנט זה או אחר בחדר, בדקו עד כמה הוא שימושי באופן כללי והאם עושה שימוש נאמן עבורכם, באופן ספציפי. במידה ויש אלמנטים עיצוביים שאינם פונקציונליים – הרשו לעצמכם לוותר עליהם.

 

עיצוב מינימליסטי בסגנון נורדי

עיצוב מינימליסטי בסגנון נורדי שם דגש על רהיטים פונקציונליים, כאשר רהיטים רבים אף משמשים עבור שתי פונקציות שונות, כמו למשל שולחן אוכל שנפתח בהיפוך למיטה. העיצוב הנורדי מושפע מאוד מהטבע ולכן הצבעים השולטים בו הם צבעי הטבע הירוקים והחומים בעיקר. כמו כן, ישנו דגש רב על מלאכת יד בעיצוב זה ולכן ניתן למצוא שימוש ברהיטי עץ, או ברזל, העשויים בעבודת יד.

 

עיצוב מינימליסטי בסגנון יפני

העיצוב המינימליסטי שמקורו ביפן, מציג תפיסת מינימליזם אחרת לגמרי. מובן כי מאחורי התפיסה העיצובית היפנית עומדת תפיסה שלמה של מהות חיים. העיצוב המינימליסטי היפני עושה שימוש במחצלות עץ, מזרני רצפה לישיבה, כמו גם לשינה, מחיצות עץ, מחיצות מניירות אורז וכיו"ב. רהיטים יפנים כמעט ואינם, אלא נעשה שימוש במזרנים לישיבה, כמו גם בשולחנו נמוכים באופן יחסי.

כדאי לדעת: העיצוב המינימליסטי היפני שם דגש על מקום מתאים לטקסי תה.

 

רהיטים מושלמים לעיצוב בסגנון מינימליסטי

ישנם רהיטים רבים המשתלבים בצורה נהדרת בעיצוב מינימליסטי. בחרו לכם רהיטים שמשדרים עבורכם נוחות, שקט ושלווה וצרו לעצמכם שילובים הרמוניים מינימליסטיים בסגנון שלכם. עיצוב מינימליסטי יכול לשדר בסיסיות וטבע ויכול לשדר יוקרה ואלגנטיות, זכרו שגם תחת הסגנון המינימליסטי, אתם בוחרים את המדויק ביותר עבורכם, כי רק ככה בוחרים רהיטים, באמצעות מגוון רחב של אפשרויות שונות המאפשר לכם לדייק את עצמכם בצורה הטובה ביותר ולהשיג מקסימום במינימום.