איך תסייעו להצלחת הצוותים שלכם העובדים בצורה היברידית

מקומות עבודה רבים בשנים האחרונות הפכו להיברידיים. אם גם אתם עובדים במקום עבודה כזה, חשוב שתדעו שיש דרך לסייע להצלחת הצוותים שלכם להרגיש חלק, מקרוב ומרחוק.

כורסאות

מה הם מקומות עבודה היברידיים?

מקומות עבודה היברידיים הם מקומות עבודה המאפשרים לעובדים שלהם עבודה ממקום העבודה הקבוע וכן, עבודה מרחוק, בין אם מהבית או מחללי עבודה אחרים. מדובר באחת האפשרויות הנפוצות כיום, במיוחד לאחר תקופת הקורונה. אם בעבר היינו מגיעים לעבודה בבוקר וחוזרים הביתה אחר הצוהריים, הרי שבשנים האחרונות ישנם מודלים היברידיים שונים לעבודה ומקומות עבודה מספקים לעובדיהם חללי עבודה ייעודיים.

 

3 מודלים עיקריים של מקומות עבודה היברידיים

 1. חלוקה בתוך השבוע: בדרך זו העובד נמצא במקום העבודה פיזית במהלך חלק מימות השבוע, כאשר לרוב מדובר בימים קבועים, בהתאם למספר העובדים אשר עובדים באותו היום ממקום העבודה, כשביתר השבוע העובד עובד מביתו או מחלל עבודה אחר.
 2. חלוקה בתוך החודש: בדומה לחלוקה השבועית, רק כשבמקרה זה, מדובר על חלוקה בתוך החודש, כך שהעובד נמצא במקום העבודה, או רחוק ממנו, שבוע ברצף בכל פעם.
 3. חלוקה משתנה: חלוקה דינאמית בהתאם לצרכים וליכולות של מקום העבודה ושל העובדים.

 

אלו השינויים שמקומות עבודה עושים כדי להפוך לנוחים יותר

מקומות עבודה רבים, אשר בחרו באחד מהמודלים ההיברידיים הגדילו לעשות ועשו שינויים לרווחת העובדים שלהם בכל אחד מהמודלים. ישנם שינויים אשר מאוד מומלץ להכניס אותם, כאשר עוברים למודל היברדי:

 • יצירת חלל עבודה משותף ייעודי במקום העבודה: לעתים יהיה מדובר בחלל פתוח, או בחדר ישיבות. חשוב שיהיה מזמין לעבודה נוח, עם שולחנות נוחים וכורסאות נוחות לעבודה מולם. חללי העבודה האלו מתאימים כאשר מספר עובדים יכול לעבוד במקביל באותו החלל. כמובן שכאשר מדובר בחלל פתוח, להבדיל מחדר ישיבות, יתכן ויהיה נוח להתקין מחיצות בין הכורסאות כך שלכל אחד תהיה הפינה הנוחה והנעימה שלו.
 • לפנק את העובדים: מקומות עבודה רבים, אשר עברו למודל היברידי, כבר לא משלמים הון עתק על השכרת משרדים או שטחים אחרים ולכן, מקומות עבודה רבים דאגו לפנק את העובדים שלהם בפינת עבודה ביתית משודרגת. באמצעות רכישת כמה כורסאות, כמה שולחנות וכמה רהיטים נלווים, יכלו חברות ליצור עבור כל עובד ועובד שלהן, סביבת עבודה נעימה, במקום הנוח שלהם.
 • להשקיע בציוד ובתשתיות: כאשר עבודתם של עובדים תלויה בתשתיות הביתיות שלהם, מקומות עבודה רבים בחרו לספק לעובדים שלהם גם תשתיות טכניות מתאימות כמו רשתות Wi-Fi ולפעמים אף מחשבים. 

החשיבות שבהפיכת סביבת העבודה ההיברידית לנעימה

כאשר מקום עבודה רוצה שהעובד ייהנה לעבוד, גם אם זה מרחוק, הוא יספק עבורו את התנאים הנוחים ביותר לעבודה. לאחד זה יהיה אספקת כורסאות או כסאות, לאחר שדרוג תשתיות או רכישת שולחן עבודה ראוי. אין ספק שלא מדובר בכורסאות או במחשבים, אלא בתשומת הלב והחשיבות שמקום עבודה נותן לעובדיו. חשוב מאוד שעובד ירגיש שהוא במרכז, גם כשהוא בביתו.

 

כורסאות מעוצבות במקום העבודה – למה זה חשוב?

כדי ליצור עניין והנאה במקום העבודה, חשוב שיהיה מעוצב בהתאם. אין ספק שכורסאות לחדרי המתנה, או חדרי ישיבות, כמו גם כסאות מעוצבים, יכולים לספק שינוי אווירה מרענן. ניתן להוסיף משפטי השראה בעיצוב החללים השונים ולאפשר לעובדים תחושה של בית, גם כשהם מגיעים אל מקום העבודה. כך, נשמרת עבור העובדים, תחושה דומה במשך כל זמן העבודה.

 

5 כללים מנצחים לצוות היברידי מלוכד

אם חשוב לכם לשמור על החיבור בצוותים, שלעתים ישנה תחושה כי מתרופף מעט, כדאי שתקפידו על 5 כללים פשוטים, שישמרו את הצוות שלכם מלוכד:

 1. ביחד: עימדו על כך שבכל שבוע תתקיים שיחת וידיאו עבור הצוות כולו ובנוסף, שאחת לחודש יתקיים  מפגש בו ינכח הצוות. אל תתנו לצוות שלכם להרגיש "רחוק מהעין רחוק מהלב", במיוחד לא אחד של השני.
 2. גיבוש: כיום, ישנה אפשרות לביצוע מגוון רחב של פעילויות גיבוש וירטואליות. אל תהססו להתנסות בהן. הצוותים שלכם יתרווחו על כורסאות בביתם בזמן שישתפו פעולה בפעילויות משותפות ברשת. מצאו דרכים לקיים חגיגות ובילויים מזדמנים, גם אם כולם לא יכולים להיות פיזית באותו חדר באותו זמן.
 3. לפנק: דאגו לסביבת עבודה נעימה לעבוד הן בביתו והן במקום העבודה. למקומות עבודה רבים התפנו תקציבים וזה הזמן להשקיע בעובדים, כדי שיספקו את אותה התפוקה, גם כשנמצאים הרחק ממקום העבודה עצמו.
 4. להיות ברורים: כשאר עובדים במרחק, חשוב מאוד שכל חבר בצוות יבין וידע מה הן המשימות שלו. חשוב תהיה הבנה שלמה של הפרויקט על כל משימותיו עבור כל עובד ועובד. אם בעבר יכולנו "להיכנס רגע לשאול שאלה", בעבודה היברידית זה לא תמיד מתאפשר ולכן חשוב לצאת לדרך כשהמשימות לביצוע ברורות לחלוטין.
 5. להרגיש בשליטה: כאשר מנהלי צוותים מרגישים שאינם בשליטה, לעתים יכולות הניהול שלהם פוחתות באופן משמעותי ולכן, על כל מנהל צוות, למצוא את מה שמספק עבורו את תחושת השליטה, לשקף אל הצוות ולנסות לקבל את המידע שיאפשר לכם הבנה של ההתקדמות בפרויקט ובעיקר תחושת שליטה, גם מרחוק.

 

להיות רחוק ולהרגיש קרוב

בסופו של דבר, כולנו מחפשים להיות חלק ממשהו, להרגיש משמעותיים, חיוניים ושייכים. אם תצליחו לספק את זה לעובדים שלכם, באמצעות ריהוט כמו כורסאות או ספות, או ציוד כמו תשתיות ומחשבים, או פשוט תשומת לב, הרי שאת שלכם הרווחתם והשגתם צוות היברידי מלוכד.