איך לבחור את פינת האוכל שתתאים בדיוק לכם

אוכל הוא אחד הדברים הבסיסיים בחיינו, ובו זמנית, אחד המרכזיים בהם. מתלבטים איזו פינת אוכל לבחור? מוזמנים לקרוא את המדריך איך לעשות את זה.

 

פינות אוכל עגולות

כך תבחנו מה היא פינת האוכל המושלמת עבורכם בדיוק

אחת השאלות המרכזיות שעולות, היא למעשה, איך לבחור את פינת האוכל כך שתתאים לצרכים שלכם בדיוק? זו אכן שאלת יסוד. כיום היצע פינות האוכל הוא אדיר, שכן ישנן פינות אוכל עגולות, פינות אוכל מלבניות, פינות אוכל קטנות וגדולות. כדי להקל עליכם את הבחירה, הבאנו את השאלות המרכזיות שכדאי שתשאלו את עצמכם, לפני שאתם נגשים לבחור את פינת האוכל שלכם. 

 

4 שאלות בסיסיות, שכדאי לכם לשאול את עצמכם לפני שאתם בוחרים פינות אוכל

 

1) כמה תהיו בארוחה?

שאלה ראשונה שצריכה להישאל היא, כמה אנשים יעשו שימוש בפינת האוכל? שכן, אם מדובר ביחיד או זוג, פינות אוכל קטנות יותר תהיינה יותר רלוונטיות, בעוד שמשפחות תוכלנה לעשות שימוש בפינות אוכל עגולות, המאפשרות "משחק" של מספר מקומות הישיבה. 

 

2) מארחים לארוחה?

גם אם אתם חיים לבד, או בזוג, אבל ממש אוהבים לארח, אין ספק שפינות אוכל עגולות יאפשרו לכם מגוון רחב יותר של אפשרויות אירוח מסביב לשולחן. כמובן שישנן פינות אוכל נפתחות, בין אם עגולות ובין אם מלבניות, וכך האפשרויות שלכם רק הולכות וגדלות.

 

3) כמה מקום יש בחלל?

חשוב לזכור שלפעמים האילוץ המרכזי שלנו, בבואנו לבחור את פינת האוכל שתשרת אותנו נאמנה, הוא אילוץ של מקום. לא בכל חלל ניתן לשלב כל פינת אוכל ויש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את המקום שעומד לרשותנו. ככל שהמקום קטן יותר, כך, מן הסתם, האילוצים יהיו נוקשים יותר וככל שהחלל רחב יותר, תהיינה לנו יותר אפשרויות של "משחק" בעיצוב ואפשרויות בחירה מגוונות יותר.

 

טיפ לגבי עיצוב בחלל פתוח: ישנם רבים אשר מוצאים עניין רב בדירות אשר מעוצבות כחלל פתוח המופרד באמצעות מחיצות, רהיטים, או לעתים כלל ללא הפרדה. השאלה היא כמה הפרדה אתם רוצים בין חללים, שכן, יש שסבורים כי ההפרדה המסורתית בין חללים היא נחלת העבר. כיום נהוג לשלב בין המטבח לסלון ולכן פינת אוכל עגולה, למשל, תוכל בקלות לבטל הפרדה בחלל שכזה.

 

4) שאלה של תקציב

פינות אוכל זה לא רהיט שרוכשים אחת לחצי שנה או שנה. לרוב, מדובר במשהו שיישאר איתנו לעוד שנים רבות קדימה. לכן, חשוב לערוך איזון מסוים בין התקציב שלנו, לבין הצורך שלנו למשך השנים הבאות. ניתן למצוא בשוק פינות אוכל זולות, רק חשוב לקחת בחשבון, כי לא תמיד יהיה מדובר ברהיט שכמו שהיינו רוצים, יישאר איתנו לעתיד. מבחינה עיצובית, מאחר ופינות אוכל עגולות מאפשרות מיקומים שונים מסביב לשולחן, סביב להניח שישמשו אתכם גם כשההרכב המשפחתי ישתנה.

 

יתרונות של שימוש בפינות אוכל

לישיבה מסודרת סביב שולחן בפינת אוכל ישנם יתרונות רבים שאת חלקם נזכיר בהמשך. בראש ובראשונה, מדובר במקום המיועד לאוכל, כך שגם שאריות לכלוך, נשארות סביב אזור זה בלבד. בנוסף, יש משהו במארג משפחתי שנשמר בצורה קסומה לאורך שנים, בישיבה מסביב לשולחן פינת אוכל. פינות אוכל מלבניות, כמו פינות אוכל עגולות, יכולות לשמש משפחות רבות למשך שנים, ולשמור על אווירה משפחתית שהבסיס שלה הוא ארוחה משפחתית משותפת.

 

מה הקשר בין מיינדפולנס לבחירת פינת אוכל?

מחקרים רבים מראים, כי כאשר אדם אוכל ומרוכז בארוחה עצמה, הוא מרגיש שבע יותר, תהליכי העיכול שלו טובים יותר והארוחה שלמה יותר גם מבחינה מנטלית. מחקרים נוספים הראו, כי ישיבה בפינת אוכל ייעודית מאפשרת למוח להכנסת למצב של מיינדפולנס בזמן האוכל, בצורה קלה יותר, כאשר ככל שמצב זה יתרחש פעמים רבות יותר, כך המוח יהפוך את הישיבה להתניה, ויחל בהליכי העיכול המתאימים ביושבינו סביב לשולחן.

 

3 טרנדים בולטים בעיצוב פינות אוכל

לפני שאתם באים לבחור את פינת האוכל הבאה שלכם, תשאלו את עצמכם איזה עיצוב הייתם רוצים לספק לאזור האוכל ואיזו פינת אוכל תוכל לסייע לכם ביצירת האווירה. ישנם כמה טרנדים בולטים בעולם עיצוב פינות האוכל שכדאי שתכיר:

 

1) פינות אוכל מסורתיות: פינות האוכל המסורתיות היו וכנראה תמיד יהיו מהטרנדים שנשארים בעיצוב פינות אוכל. מדובר בפינות אוכל עגולות, או מלבניות לרוב, עשויות עץ מלא, בשילוב כסאות המשלבים עץ ובד, כאשר לחלקים מסוימים בשולחן ובכיסאות ישנם עיטורים שונים, או קישוטים.

 

2) פינות אוכל עגולות: מדובר בטרנד שהיה, כמעט חלף ועכשיו חוזר ובענק. פינות אוכל עגולות מספקות תחושה של חלל רחב, והישיבה סביב שולחן עגול מאפשרת שיח חברתי שלא ניתן להשיג בכזו רמת אותנטיות בשימוש בפינות אוכל אחרות.

 

3) פינות אוכל מפנקות: אם בעבר היה שימשו בכיסאות אוכל, הרי שכיום ניתן למצוא פינות אוכל עם מושבים מסוגים שונים, בריפודים שונים, שכל מטרתם היא לפנק את היושבים עליהם ולאפשר ישיבה מהנה וממושכת סביב שולן האוכל.

 

פינות אוכל עגולות, מלבניות ומרובעות – עניין של מגוון

לפעמים, אין טוב ממראה עיניים ולכן חשוב לרכוש פינת אוכל במקום שמציע מגוון רחב שלי פינות אוכל, כך שתוכלו להתרשם ולבחור את פינת האוכל הנכונה ביותר עבורכם. מבחר גדול לעתים נראה מבלבל, אך אם עשיתם חושבים ועניתם על השאלות שהצגנו, נראה שכל מה שאתם צריכים זה רק לבחור. ככה בוחרים רהיטים.