פנג שואי היא שיטת עיצוב שמשתמשים בה בעיקר אדריכלים ומעצבי פנים. היא מגיעה מעולם המזרח שעוסק רבות בפיתוח תורת לחימה, רפואה סינית ועוד. המשותף לכל השיטות הללו הוא הקשר שלהם לטבע ולבריאה. הסינים יודעים כיצד לנצל את חוקי הטבע והאנרגיה שלהם לתועלת האדם. השיטה התפתחה כבר לפני 6000 שנה בסין הרחוקה ובארצות המזרח והייתה הבסיס לבניית מבנים, מקדשים, בתי ספר ואף החומה הסינית נבנתה על פי עקרונות השיטה הזו. כיום עקרונות השיטה מיובאים ומיושמים במשרדים ובבתים פרטיים ע"י מעצבי פנים אשר מכירים את תועלתה, מאמינים בשיטה ומומחים בכל עקרונותיה.

 

עקרונות הפנג שואי

שיטת עיצוב זו בבסיסה באה לנצל את האנרגיה הטובה והחיובית שיש בחלל ביתנו ומגבירה אותה ע"י העמדה נכונה של רהיטים ושימוש מחושב בחפצים שונים.  כמו כן עמידה על עקרונות השיטה מסייעים לאנרגיה השלילית לצאת מהבית ובסך הכל מביאה הרבה הצלחה, שמחה ושפע לבית. אמנם היא נחשבת שיטה "רוחנית" אך ישנן הוכחות בשטח של עסקים שע"י שינוי קטן הצליחו לצמוח ולשפר רווחים וכן בתים פרטיים שהצליחו להביא לשינוי משמעותי בבית בעקבות הזזה של רהיטים או חפצים על פי עקרונות השיטה.

 

חמשת האלמנטים

בגדול כל השיטה מתבססת על חמשת האלמנטים של הטבע: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. חמשת אלמנטים אלו משפיעים באופן ישיר על 5 תחומי החיים ושימוש נכון בצבעים/מרקמים/אנרגיה משפיעה מכל אחד מהם מאזנת את האדם ומביאה אותו למקסימום בכל תחום: לימודים, תעסוקה, זוגיות, בריאות ופרנסה.

מומחי השיטה טוענים שהרוח והאנרגיה נכנסים לבית ומסתובבים בו ואופן הזרימה בתוך הבית היא המשפיעה על כל תחומי החיים: אנו שואפים שבזרימה תהיה איטית ורכה וכמובן חיובית. עקרון זה מנחה את כל הכללים להעמדת רהיטים בבית, בחירת צבעים וכו'.

 

אז אם אתם מייחלים לשינוי משמעותי ביחסים הזוגיים, או בשיפור ניכר במצב הכלכלי, או הבריאותי, יתכן וסתם אתם מעוניינים בהעלאת מצב הרוח והשמחה בבית-  הנה כמה טיפים קלים וישימים שבעזרתם תוכלו להכניס אנרגיה חיובית לבית שלכם ולהשפיע על שינויים טובים ורצויים מתוך שמחה ושפע:

 

  • אל תתלו מראה בכניסה לבית!

השיטה דוגלת בכך שהכניסה לבית צריכה להיות מוארת כראוי ומעוצבת בצורה נעימה ומזמינה, ללא חפצים מיותרים על מנת להזמין פנימה אנרגיה חיובית. וכמובן ללא מראה, משום שהמראה עלולה לגרום לאנרגיה החיובית הנכנסת לבית- 'לברוח' חזרה החוצה.

ככלל, הכניסה היא זו שמזמינה ומכניסה את האנרגיה הביתה בדיוק כמו שאדם מכניס מזון לפיו. ועל כן הקפידו על כניסה רחבה, דלת רחבה, ללא חפצים החוסמים את המעבר וללא קירות.

 

  • אל תשנו מול הדלת!

את חדר השינה שלכם מקמו בחדר הכי רחוק מהמרכז והכי שקט, את המיטות מקמו במרכז החדר על מנת להגביר את האנרגיה הזוגית כשיש משני צדי המיטה רווחים שווים וכן שידה בכל צד.  כמו שאומרת השיטה- אל תשנו מול דלת החדר משום שהדבר גורם לאנרגיה שלילית המביאה לבעיות בריאותיות. בכלל, כל נושא העמדת המיטה נתונה "למצפן" דרכו מאבחנים את 4 הרוחות והכיוונים הטובים לכל אדם על פי תאריך לידתו. את האבחון הזה עורכים מעצבי פנים ואנשים מומחים בשיטת פנג שואי.

 

עוד לגבי חדר השינה:

  • הקפידו על ראש מיטה ועדיף מעץ משום שהוא מספק תחושת תמיכה בחיים.
  • הימנעו מתליית מראה בחדר השינה מול המיטה משום שהיא מחזירה אנרגיה שלילית
  • הציבו את המיטה במקום שממנו תוכלו לראות את פתח החדר כדי להגביר תחושת ביטחון ויציבות

 

  • צבעים- ככה משלבים אותם נכון

תכנון הצבעים נעשה על פי מפת הלידה של הגרים בבית. לכל חודש יש מאפיין טבע אחד שמשפיע עליו במיוחד ולפיו משלבים את הצבעים השונים. כמו כן לפי מיקום החדרים בבית – לכל כיוון יש את הצבע המועדף עליו: לדוג' הצבע האדום משויך לדרום, הצבע הירוק דווקא הירוק למזרח…

בגדול מומלץ ללכת על צבעים בהירים ומרגיעים עם נגיעות של הצבע המתאים לכם על פי מפה האסטרולוגית. שלבו אלמנטים בגווני אדמה או קרם להשראת אנרגיה חמימה ומזמינה.

 

  • תמונות ואביזרי נוי

העדיפו תמונות המדיפות ריח משפחתי מובהק על מנת לתת תחושה ביתית ומגינה, שלבו תמונות מחיי המשפחה, בילויים שלכם, ילדים ועוד. במיוחד באזור פינת האוכל.

כמו כן גם תמונות של טבע ונוף יעשו עבודה טובה וישרו רוגע ושמחה בבית ויגבירו את האנרגיה החיובית.

 

  • ללא מכשירים, פליז!

כן, אנחנו יודעים שזו עצה לא פופולרית אבל בכל זאת- במיוחד בחדרי השינה הימנעו ממכשירים, טלוויזיות, מחשבים, טאבלטים וכו' על מנת שלא להפריע לזרם האנרגיה וכדי לשמור על בריאותכם. לפחות בזמן שנת הלילה נתקו אותם מהחשמל ודאגו לאווירה מטוהרת ואנרגטית.

 

  • פינת אוכל

פינת אוכל באזור המטבח צריכה להיות גדולה ומזמינה. דאגו לכיסאות סביב השולחן כמספר בני הבית, דאגו שיהיה מעבר נח מכל צדי השולחן גם כשיושבים סביבו, הקפידו על צלחת פירות טריים שתעמוד על השולחן ותעניק נינוח טבעי לבית. כל אלו יוצרים אנרגיה טובה וזרימה חיובית בבית ומסייעת בשיפור היחסים ותחושת השפע.

 

  • בלגן- לא כאן!

אחד הדברים המשמעותיים עליהם מקפיד פנג שואי הוא בית מאורן, מסודר ונקי לגמרי מחפצים מיותרים שאינם בשימוש, מקולקלים או לא יפים. ריהוט מינימליסטי, סדר וניקיון הם אלמנט חשוב המאפשר זרימה טובה ואיכותית של האנרגיה.