פינת האוכל הוא מרכז העניינים של הבית, במיוחד בתרבות הישראלית כאשר אוכל תופס חלק מרכזי בחיי היומיום המשפחתי, זמן הארוחה אוסף את כולם סביב השולחן ומהווה מוקד משפחתי וחברתי חשוב המעניק תחושות שייכות, חום ואהבה. לכל משפחה מאפיינים הייחודיים לה והרגלים שישפיעו על בחירת סוג פינת אוכל.

פינת אוכל צריכה לתת מענה למספר דברים, החל מגודל החדר, איכות החומרים ועד לאופן הישיבה הרצוי של בני המשפחה, לכן לפני בחירת פינות אוכל עגולות, מלבניות או מרובעות, כדאי לתכנן לפי פרמטרים האלו על מנת ליהנות מפינת אוכל מתאימה ובעלת מבנה איכותי וחזק שתוכל להחזיק מעמד לשנים רבות ולישיבות ממושכות של בני המשפחה. בכל מקרה כדאי להיצמד לסגנון עיצובי אחד לאורך כל העיצוב. 

אז ממה מתחילים?

תחילה נדמיין איך היינו רוצים שפינת האוכל תיראה ואיזה אווירה אנו רוצים שתשרה בה, כך נבחר את צורת השולחן, סגנון העיצוב בהתחשב בפרמטרים הבאים:

  1.  גודל החלל- חשוב למדוד את החלל שבו תהיה פינת האוכל על מנת לדעת איזה גודל וצורה של שולחן יתאימו, כדאי להשאיר רווח של מטר וחצי בין השולחן לקירות סביבו, וכן לדאוג למספיק מרווח בזמן הישיבה, קימה והתנהלות סביב השולחן. במידה והחלל של פינת האוכל בעייתי או מורכב אפשר להזמין פינת אוכל בהתאמה אישית שתשתלב באופן מושלם בחלל שלכם.
  2. גודל השולחן-  כדי לדאוג לנוחיות חשוב לוודא שגודל השולחן מאפשר מספיק מקום ישיבה נוח ומרווח לפי צרכי המשפחה, כדאי גם להיות עם ראייה עתידית לגבי הכיסאות וכן לבדוק אפשרות של שולחן נפתח.

טיפים שיעזרו לכם לעצב פינת אוכל מושלמת: 

 

קו מקשר בין פינת אוכל לשאר הבית:

פינת האוכל צריכה להיות בסגנון העיצוב שבשאר החללים בבית ולהיות בקו אחיד איתם. לכן אם הבית מעוצב בסגנון אחד כדאי להמשיך את הקו הזה ולוודא שפינת האוכל משתלבת בו. חלל נוסף וקשור לפינת אוכל הוא הסלון, הוא מעין ההמשך הטבעי של המפגש שהתחיל בפינת אוכל והסתיים בסלון לכן שני החללים צריכים להשתלב ביחד בסגנון, בצבעים ובתאורה המתאימה כך שייצרו תחושת הרמוניה.

 

פינת אוכל עגולה או מרובעת?

צורת השולחן משפיעה רבות על האופן שבו פינת האוכל תיראה, לכן הבחירה בין פינות אוכל השונות יכולה להיות מורכבת, אך חשוב לזכור שמעבר לתנאים הפיזיים של הדירה וההתאמה שלהם לצורת השולחן, יש גם שיקולים אישיים שנובעים מאהבה לסגנונות מסוימים או להרגלים הנהוגים בכל משפחה ומשפחה. פינות אוכל עגולות נפוצות יותר בשנים האחרונות, כאשר רוצים לתת תחושה עוטפת ונעימה כדאי לבחור פינת אוכל עגולה אשר משרה אווירה משפחתית ואלגנטית לחדר. שולחן מרובע הוא קטן בדרך כלל ומתאים יותר למשפחות קטנות ודירות קטנות, השולחן המלבני הנפוץ הוא יותר קל להתאמה והוא מתאים לאירוח נרחב אך לרוב תופס מקום רב בחלל.

 

כסאות לפינת אוכל:

כיום הטרנד האופנתי הוא כסאות ישיבה שלא באות כסט לשולחן, אך הם כן צריכים להשלים את הקו העיצובי שבחרתם בשולחן על מנת ליצור שילוב נעים וטבעי בניהם. מעבר לכך ואולי הכי חשוב הוא שהכיסאות צריכים להיות נוחים ומתאימים לישיבה ממושכת, כך שגם אתם וגם האורחים תוכלו לשבת וליהנות מארוחה משותפת ונעימה, חשוב לבדוק שהם נכנסים מתחת לשולחן בצורה מסודרת גם כשפינת האוכל לא בשימוש, שיש התאמה בין הגובה השולחן לגובה הכיסאות, שמספר הכיסאות מסתדר מסביב לשולחן ואין כסאות בולטים.  

 

תאורה מתאימה:

גם בתחום התאורה חשוב לבחור גופי תאורה ומיקומים אשר יאירו את האזורים החשובים בפינת האוכל, למשל בנוסף לתאורה שמסביב לשולחן, לא כדאי לוותר על תאורה העליונה שמעל השולחן על מנת שלא ליצור צל על הצלחת ואי נוחות. בחירת גופי תאורה צריכה להתאים לצורת השולחן ולסגנון העיצובי, למשל בפינות אוכל עגולות כדאי לתלות גוף תאורה נופל במרכז השולחן, ובפינות אוכל מלבניות כדאי לבחור גופי תאורה קוויים וארוכים יותר. 

 

בחירת צבעים:

על מנת להעניק לפינת האוכל תחושת לכידות והרמוניה חשוב לבחור 3 או 4 צבעים בסיסים מהם תיצרו את העיצוב שאתם רוצים, תוכלו לבחור מה הצבע השולט שיהיה בפינת אוכל, ומה הצבע שיגיע בנגיעות קטנות יותר ויבליט את סגנון העיצוב, משחק הצבעים יכול להיות גם על ידי אלמנטים דקורטיביים שאפשר להניח על השולחן או באזורו. כיום יש מגוון רחב של צבעים לשולחנות חוץ מצבע העץ המסורתי, לכן אם תרצו לבחור עוד צבעים או להתאים באופן אישי את בחירתכם תוכלו לעשות זאת בקלות, אך חשוב לזכור כי הצבע צריך להתאים לקו העיצובי ולגוונים הקיימים בשאר חללי הבית. 

 

חומרים:

החומר ממנו עשויה פינת האוכל תהיה קשורה לסגנון שבחרתם, למשל בסגנון כפרי השולחנות יהיו מעץ מלא, ואילו פינות אוכל מודרניות יהיו משולבות בעץ וברזל, כמו כן אפשר לחשוב על חומרים נוספים שלא חשבתם עליהם, למשל שולחן מזכוכית שיתן תחושה יותר מרווחת בחלל צר. כדאי להתייעץ עם צוות המומחים בחנות על מנת לעשות בחירה נכונה.

 

ריהוט ואביזרים משלימים:

במידה והחלל מאפשר את זה כדאי לשים לצד פינת האוכל ריהוט משלים כמו ספרייה קטנה, קומודה או שידת כלים בקרבת השולחן שתשמש לאחסון כלי האוכל וגם לפריט דקורטיבי, במידה ותעשו בחירה מתאימה של הריהוט הוא ישלים את המראה העיצובי שבחרתם ויוסיף מראה אלגנטי ומושלם. אפשר גם לשדרג את החלל באביזרים דקורטיביים כמו מפות, נרות או עציצים שיחמיאו לפינת אוכל כל עוד לא מגזימים בכמויות.  

 

לכל שאלה והתייעצות אנחנו כאן לתת לכם את השרות המקצועי ביותר!