ספות, אחד מהרהיטים המרכזיים והחשובים בכל בית, הוא מוקד משיכה ידוע ללכלוך רב. אנשים רבים מתמודדים עם קשיים בניקוי ספות, ואינם יודעים כיצד לבצע זו בצורה נכונה. אנו ננסה להסביר את הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת בנוגע לניקוי הספה שלכם באופן מקצועי ומה הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

שיטות שונות המופיעות באינטרנט:

ישנן שיטות רבות ודרכים שונות המוצגות ברחבי האינטרנט, שמתיימרות לספק פתרונות ניקוי ספות מקצועי. האתרים מציגים שיטות רבות עם שימוש בחומרים ביתיים שונים. את כל השיטות הללו יש לקחת בערבון מוגבל כאשר אתם מעוניינים לנקות את הספה שלכם. לא פעם, הדרכים המוצעות בפורומים באינטרנט לא יתאימו לסוג הספה שלכם, ועלולים להסב לה נזק.

מהן הדרכים הנכונות לנקות ספה בצורה מקצועית?

ניקוי ספות מקצועי הינו תחום מורכב ולא פשוט, שמשתנה לחלוטין בין סוגי ספות שונים. ראשית עליכם לברר מה חומר הניקוי המתאים ביותר לסוג הספה שברשותכם. באם מדובר בספת עור יש לתת טיפול שונה לחלוטין מאשר בספה העשויה מבד. שנית, עליכם לאפיין את הכתם או הלכלוך הספציפיים שאתם מתמודדים איתם, כדי להבין מה היקף הטיפול הדרוש. לעיתים מדובר בכתמים שטחיים שניתן להסיר בקלות באמצעים ביתיים, אך פעמים רבות מדובר בכתמים עמוקים יותר, שדורשים טיפול מעמיק ויסודי על מנת להעלימם.

האם יש לפנות לבעל מקצוע בנושא?

התשובה לכך תלויה כמובן בסוג הכתם ובסוג הספה כפי שנכתב לפני כן. בכל מקרה, באם לא מדובר בכתם שטחי שניתן להסירו בקלות, ההמלצה היא להיוועץ בגורם מקצועי שידע להכווין אתכם לטיפול הרצוי. לחברות המקצועיות לרוב יהיו מכשירים ייעודיים לכל סוג ספה ולכל סוג כתם, שיוכלו לבצע ניקוי ספות מקצועי עד הבית ביעילות ומבלי לגרום נזק לספה עצמה. המכשירים של החברות המקצועיות לרוב ידעו להתמודד בצורה הטובה ביותר גם עם הכתמים הקשים ביותר.

מדובר במכשירים יקרים, שעובדים עם טכנולוגיות של לחץ וחיטוי מהגבוהות ביותר. את המכשירים הללו לא ניתן לרוב לקנות בחנויות האלקטרוניקה או הבית, מכיוון שהם מוכוונים ייעודית לאלה המתעסקים עם ניקיון ספות מקצועי. נחזור ונדגיש כי מאוד לא מומלץ לנסות בבית ניקיון עם לחץ מים, או עם חומרי ניקוי שאינם מיועדים במיוחד לספות. במידה ותשתמשו בחומר ניקוי שגוי או בלחץ מים חזק מידי, זה עלול להסב נזק בלתי הפיך לרהיט שלכם.

לסיכום, במידה ואתם זקוקים לניקיון ספות מקצועי, רצוי קודם כל לאפיין את הצורך שלכם בהתאם לסוג הספה ולאופי הכתם. לא רצוי לבצע פעולות על דעת עצמכם תוך הסתמכות על מקורות אינטרנטיים שפעמים רבות עלולים להטעות. לכן, יש לפנות לייעוץ מקצועי ובמידת הצורך גם לשכור שירותי ניקיון מקצועי לספות.