מראה הסלון כבר נראה מלכם עייף? זקוק לריענון ולחידוש? היום ניתן לשדרג את מראה הסלון מבלי להוציא כספים רבים על שיפוץ מקיף ויקר. דרך פשוטה ולא יקרה שתעשה שינוי משמעותי היא חיפוי קיר אחד או יותר מקירות הסלון.

מהו חיפוי קירות?

למעשה, חיפוי קירות מסוג מסוים כבר יש לכם כעת: הצבע, אך בעוד שהצבע דוהה, צובר אבק ואף מתקלף לאחר זמן, ישנם חיפויי קירות עמידים שיוסיפו הרבה מאוד לעיצוב החלל. ישנם חומרים שונים המשמשים כחיפויי קירות כמו אלומיניום או פייבר צמנט (דמוי בטון). הם יכניסו עיצוב שונה ומעניין שמחזיק למשך שנים ונותן לסלון או לכל חדר אחר מראה חדש.

כל היתרונות של חיפויי קירות

לחיפויי קירות מספר יתרונות:

  • הגנה על הקיר: גם קירות פנים נתונים לתנאים שיכולים לפגוע בהם. לא בכדי צבע הקירות אינו מחזיק אלא דוהה ומתקלף לאחר זמן. חיפוי קירות כמו חיפוי אלומיניום שמייצרת חברת אלום גג עמיד בפני תנאי לחות ולכן נעשה בו כמו גם באלומיניום בכלל, שימוש רב בחדרים לחים כמו האמבטיה או במטבח. גם חיפוי העשוי פייבר צמנט הוא חזק ועמיד ויגן על הקיר מפני מפגעים כאלה ואחרים.
  • לא דורש אחזקה: הן חיפוי אלומיניום והן חיפוי דמוי בטון אינם דורשים אחזקה בכלל. כל שיש לעשות אם רוצים לשמור על מראה חדש ומבריק הוא לעבור מדי פעם עם מטלית יבשה. פשוט, לא?
  • עיצוב למתקדמים: חיפוי קירות יכול כאמור להיות מעוצב במגוון רחב של דוגמאות, כולל במראה דמוי חומרים אחרים פחות עמידים כמו עץ למשל. ניתן לקחת את עניין העיצוב עוד צעד קדימה. ניתן להשתמש בחיפוי כאמצעי לתליה ולשלב עם החיפוי אלמנטים עיצוביים נוספים כמו גופי תאורה, אדניות מעקה עם צמחיה ועוד.
  • חלק מבניה ירוקה: חיפוי קירות נחשב לאמצעי שימושי בבניה ירוקה ואקולוגית. זהו חומר קל למחזור והוא חוסך משמעותית בחומרי גלם, משאבים וגם צריכת אנרגיה.
  • מחפה על פגמים קיימים: אם לא רק מיציתם את צבע הקיר אלא יש בו גם חורים קטנים או פגמים אחרים, החיפוי יסתיר אותם לחלוטין ויחסוך לכם עבודה.

איך לבחור את החיפוי המתאים?

כאמור, ישנו מבחר רחב מאוד של חיפויים. גם בחיפויי אלומיניום וגם בחיפויים דמויי בטון ישנו מגוון עצום של דוגמאות וסגנונות עיצוב. כדאי לבחור חיפוי עם דוגמה שלא תימאס מהר מדי ותעמוד במבחן הזמן. כדאי לבחור דוגמה לא רועשת מדי, כזו שתתאים לעיצוב הכולל של הסלון ולא תשאב את כל תשומת הלב אלא תהווה רקע נעים המשתלב בהרמוניה. אפשר להתאים את העיצוב לסגנון כפרי וחמים, סגנון תעשייתי או מודרני ונקי. המבחר הוא באמת רחב.