כאשר אתם עומדים לפני הרגע המיוחל של פתיחת פרק חדש בחייכם, במעבר לדירה חדשה יש לקחת מספר נקודות חשובות בחשבון, על מנת להבטיח מעבר קל ונוח לקן החדש שלכם.
נקודות כגון:
– התאורה לדירה החדשה שלכם
– הריהוט שישמש אתכם
– מיזוג
– ריצוף
– תכנון חדרי האמבטיה

על ידי לקיחה בחשבון של כל הגורמים הללו, גם אתם יכולים להבטיח מעבר דירה חלק ופשוט. שיוריד את הדאגות מראשכם ויאפשר לכם לפתוח את הפרק החדש בחייכם ברגל ימין.

בחירת מערכת קירור

מורכבות היא שם המשחק כאשר מתארים את האופי הטכני של אופן הפעולה של טכנולוגיית זרימת קירור משתנה, של מזגן VRF. ההסבר הפשוט ביותר הוא לתאר אותה כמערכת קירור ללא צינורות, בקנה מידה גדול שיכולה לפעול בקיבולת גבוהה. העיצוב הספציפי של מערכת מזגנים משתנה בהתאם ליישום. באופן כללי, טכנולוגיית VRF מספקת את היכולת למספר יחידות פנימיות או אזורים לפעול על אותה מערכת. המערכות יכולות להיות מערכת משאבת חום או מערכת התאוששות חום, המספקת חימום וקירור בו זמנית.

הייחודיות של מערכת הקירור

זרימת קירור משתנה, הידועה גם בשם נפח קירור משתנה (VRV), היא טכנולוגיית HVAC שהומצאה על ידי Daikin Industries, Ltd בשנת 1982. כמו מיני מפוצלים ללא צינורות, מערכות VRF משתמשות בקירור כמדיום הקירור והחימום. קירור זה ממוזג על ידי יחידת עיבוי אחת או יותר (שעשויות להיות בחוץ או בפנים, מקורר מים או אוויר), והוא מופץ בתוך הבניין למספר יחידות פנימיות. במטרה לספק לחלל אוויר מקורר או מחומם, ברמה הגבוה ביותר.

מערכת קירור מתקדמת

המערכות של מזגן VRF, בניגוד למערכות רגילות מבוססות צ'ילרים, מאפשרות דרגות שונות של קירור באזורים ספציפיים יותר (מכיוון שאין מפעילי אוויר גדולים, רק יחידות פנימיות קטנות יותר), עשויות לספק מים חמים בתצורת התאוששות חום מבלי להשפיע על היעילות,של תהליך הקירור. ומשם לעבור למצב חימום (משאבת חום) במהלך החורף ללא ציוד נוסף, כל אלו עשויים לאפשר צריכת אנרגיה מופחתת לדירה החדשה שלכם. כמו כן, לא נעשה שימוש בתעלות גדולות, מה שיכול להפחית את הגובה של המזגן מעל התקרה.

היתרונות

מערכות מיזוג מסוג זה פועלות בנפח נמוך מאוד. שלא כמו כמה טכנולוגיות מיזוג ישנות יותר, מערכות אלו שקטות במיוחד. להתקנת המערכת יש יתרון נוסף של הפחתת רעשי הסביבה הן בתוך המבנה והן מחוצה לו. בנוסף לצריכת אנרגיה נמוכה בהרבה ממערכות מיזוג מתחרות.
בנוסף לכך, המערכות קלות להתקנה. מכיוון שציוד מזגן VRF שוקל הרבה פחות מציוד עם תעלות. התקנת המערכת קלה יותר ודורשת פחות מאמץ פיזי מאשר מערכות מיזוג מסוג HVAC.

טיפ מקצועי

התקנת VRF צריכה להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע שעברו הכשרה מהמפעל והסמכה על סמך סוג מערכת