גם אם יש בית יפה ומושקע, כזה שהקדשתם לעיצובו הרבה זמן ואנרגיות כשקניתם או שיפצתם אותו, מהר מאוד מתרגלים גם לטוב ביותר. לרוב, אחרי כמה  שנים ללא שינויים, משהו מתחיל לדגדג באצבעות או הקוצים במקום אחר מתחילים להיות מורגשים ויש רצון חזק לחדש, לשנות ולקנות… לקנות הרבה. אז רגע לפני שמתנפלים, נכנסים לשינויים שיבזבזו הרבה כסף ולא בהכרח ישיגו את המטרה של ריענון הבית ומתן מראה מעט חדש ואחר, יש דרכים פשוטות וזולות יחסית שיכניסו רעננות וגיוון לבית. אז איך עושים את זה?

קודם כל: מה שלא צריך- להוציא

פעמים רבות מה שיוצר את תחושת העייפות בבית, והאנרגיות הכבדות קצת הוא לא חוסר בפריטים חדשים אלא דווקא עודף בפריטים ישנים. אז רגע לפני שאתם מוסיפים עוד פריטים חדשים שרק ייצרו עם הישנים מראה מקושקש ועמוס עוד יותר, תעשו קודם קצת סדר. תראו מהם הפריטים שאתם אוהבים ומהם הפריטים שנמצאים עדיין רק כי לפני כמה שנים אהבתם אותם או קיבלתם אותם במתנה. אחרי שתעשו סדר אמיתי ותשאירו באמת רק את מה שאתם אוהבים, תראו כבר שהתחושה תהיה אחרת לגמרי ומכאן אפשר להמשיך ולהתקדם להוספת פריטים אחרים שיוסיפו לעיצוב ויכניסו מראה חדש.

להוסיף שחקני חיזוק לספות שלכם

לרוב ספות לסלון  לא נחליף במהירות. אם הן טובות ולא קרועות או מרופטות, אפשר להמשיך עם הספות למשך תקופה ארוכה, במיוחד אם המראה שלהן ניטרלי. אם הספות בעלות הדפס מקושקש או מראה מיושן שלא משתלב כדאי להחליפן כי זהו אחד הרהיטים הבולטים המהווים עוגן בסלון. במצב שהספות טובות אפשר להוסיף לעיצוב הסלון באמצעות הכנסת תוספות כמו כורסה מעוצבת. כשהספות עם מראה סולידי ולא צועק, אפשר להכניס אקשן עם כורסה מעוצבת עם הדפס או צורה מיוחדים. מספיקה כורסה אחת כזאת כדי לשנות את מראה הסלון לגמרי. אשר להוסיף הדום בעל דוגמה כיפית.  יש היום הרבה הדומים נוחים לישיבה שמהווים גם תיבת אחסון וגם מעוצבים עם דוגמאות צבעוניות וכיפיות.

צרו קיר כוח שימשוך את העין

כדי לגוון ולרענן אך מצד שני לא להפוך את החלל לעמוס ומקושקש מדי עדיף שרוב הקירות יהיו בהירים ללא עניינים מיוחדים. קיר אחד אפשר להפוך לקיר כוח, קיר מעוצב שימשוך את העין. אפשר  לעצב אותו במגוון דרכים: לצבוע אותו בצבע חזק, לתלות עליו תמונות אחת ליד השנייה שייצרו מראה צבעוני ומעניין. אפשר לתלות עליו מראות בגדלים וצורות שונים. המראות הן גם דרך ליצור תחושת מרחב בחלל קטן ובכל חדר קטן מומלץ שתהיה מראה גדולה. קיר הכוח יכול להיות מכוסה עם טפט מעניין. טפטים היום הם לחלוטין לא הטפטים של שנות השבעים עם פרחים ודוגמאות שחוזרים על עצמם (אם כי לאוהבי סגנון הווינטג' זו לגמרי אופציה). ישנם טפטים עם דוגמאות מודרניות, טפט שמכניס אליכם את ניו יורק הביתה, נוף יפה של ים ומה לא.

הוסיפו טקסטיל לגיוון המראה והטקסטורה

בדים  וטקסטיל לסוגיהם מוסיפים עוד עניין הן בגלל הצבע והדוגמאות והן בגלל הטקסטורה השונה. ישנם כל מיני סוגי בדים וטקסטיל שאפשר לשלב גם בחדרים השונים וגם בסלון. וילון נשפך יוצר רכות וחמימות. אפשר לבחור וילון מבד שקוף ועדין שלא יפגע באור הטבעי הנכנס לחדר. אם זהו חדר שינה אפשר לבחור בווילון כפול שכולל וילון אחד אטום לשמירה על הפרטיות ואחד שקוף ולשחק ביניהם. ישנם גם וילונות גלילה מודרניים. אפשר להוסיף שטיח, וגם כאן האפשרויות היום רבות, מסיבים קצרים לארוכים, ממראה מסורתי ואתני למראה מודרני ונקי, שטיחים בגדלים וצורות שונות. את הספות אפשר לקשט עם כריות נוי שיכניסו עוד צבע.

הספרייה תופסת מקום? עברו למדפים מרחפים

מרגישים ששטח הסלון או החדר מצומצם והחלל צפוף? במקום ספריה גדולה המונחת על הרצפה אפשר לחלק את הפריטים בין שידה קטנה אחת שהיא על הרצפה והיתר ממוקם על מדפים וכוורות תלויים. כך אתם יוצרים חלל מרווח שללא ספק נותן גם תחושה של פרשיות וחידוש. יש היום מגוון מדפים, מכוורות עם מספר ריבועים דרך מדפים בודדים ועד מבנה מדפים אובאלי או מלבני שמוסיף בעצמו לעיצוב עוד לפני שמילאתם אותו. ככל שתנצלו את שטח החלל טוב יותר תוך שימוש בקירות, עם אפשרות גם לנישות גבס, כך מראה החדר והבית בכלל יראה לכם שונה וחדש ומבלי להוציא סכומים גבוהים מדי.

עשו שינויים בתאורה

הצורה בה מואר חלל משפיעה מאוד על המראה שלו. מעבר לכך גופי תאורה הם פריט עיצובי לכל דבר. יש היום הרבה סוגים וסגנונות של גופי תאורה, החל מבעלי מראה מודרני מאוד דרך כאלה שהם בעלי מראה תעשייתי ועד גופי תאורה עם מראה רומנטי כמו שנדלירים שחזרו. שינויים בתאורה אינם הוצאה גדולה מאוד והם יכולים לעשות שינוי גדול. מבחינת האור עצמו, אפשר לבחור בין אור צהוב שיוצר אוירה חמימה וביתית לאור לבן שנותן מראה נקי וקריר יותר. בתאורת הלד יש גם גווני ביניים שיכולים להיות מעולים למי שלא רוצה אור צהוב לגמרי או לבן לגמרי. עם גופי התאורה אפשר לשחק. שלבו גם מנורת רצפה יפה או מנורת שולחן שיוסיפו עניין. אם זה חלל גדול אפשר לתלות גופי תאורה דומיננטיים ויורדים התלויים  על פס צבירה, מעל אי במטבח למשל הם יוסיפו מאוד ויהפכו את האי למרכזי בחלל. בחללים קטנים יותר כדאי לבחור מנורה צמודת תקרה שתאיר היטב את החדר ולהסתפק בה או לכל היותר עם מנורת קיר קטנה, אפשר מעוצבת. עולם התאורה הוא עצום ומלא אפשרויות ורק באמצעותו אפשר לתת לבית מראה שונה וחדש.