ילדים הנם יצורים קטנים ושובבים שאוהבים לראות את עולמם במגוון רב של צבעים, רקעים ותמונות. חדר הילדים לא יכול להיראות כמו כניסה לקופסת צבעים אולם, באותה מידה אינו יכול להיות חד גוני וקר. על חדר הילדים לתת תחושת חמימות ביתית בשילוב אווירה קסומה של אגדות וסרטים שילדים אוהבים.

במידה ואתם בתהליך עיצוב חדרו של ילדכם או מעוניינים לעצב מחדש חדר ילדים קיים ישנם רעיונות די פשוטים שיכולים לתת את הנגיעה המושלמת לחדר. נגיעה שתייצר בדיוק את האווירה שאתם רוצים עבור ילדכם ושתגרום לו לאהוב את חדרו.

קיר אחד בצבע שונה

במטרה להקנות לחדר הילדים אווירה שמחה וצבעונית מבלי להפוך את החדר לחבילת צבעים ניתן לצבוע קיר אחד בצבע שונה משאר הקירות. רצוי שצבע הקיר השונה יהיה צבע בולט ומלא חיים כמו כחול, ירוק, כתום, או סגול.

הצל שלי ואני

ציירו על בריסטול כהה שבלונה של דמות ילדים מוכרת ואהובה כמו פיטר פן או שלגיה, גזרו והדביקו את הדמות בעזרת דבק ייעודי לכך על החיבור שבין הקיר לתקרה. התוצאה המקסימה שתתקבל תהפוך את התקרה מקיר שטוח לחלל בעל רובד נוסף מלא חיים.

הפינה היצירתית

מקמו בחדר הילדים שולחן נמוך, עטפו אותו בנייר עטיפה עבה או בשתי שכבות של נייר עטיפה רגיל. סדרו על השולחן מכלים קטנים שבתוכם חומרי יצירה שונים ודפים. כל הציוד הזה כולל השולחן יהפכו לפינת יצירה שרק הדמיון יהווה בה מחסום.

מיני אולם התעמלות

את הרעיון הבא כדאי ליישם באמצעות אדם או חברה שהמקצוע שלהם עיצוב בתים. בקשו מאנשי המקצוע לעצב את חדר הילדים כאולם התעמלות מוקטן. ניתן לעשות זאת באמצעות טבעות, חבלים ומוטות אותם אפשר להתקין בצורה בטיחותית לתקרה ולקירות.

אוהל אינדיאני

באחת מפינות החדר ניתן לבנות אוהל טיפי אינדיאני באמצעות מקלות מטאטא, סדינים ישנים, מספר חבלים ושמיכה עבה כמזרון. האוהל ישמש את ילדכם כמקום משחק ובמקרים מיוחדים כמקום לישון בו את הלילה בחמימות ונעימות שיכולות מידי פעם לגוון את המיטה.

לעצב את תאורת החדר

אני רוצה להמליץ לכם לא להסתפק בתאורת חדר רגילה עבור חדר הילדים של ילדכם. התקינו בתקרה אהיל יפה לתאורה שימושית וחזקה מספיק כדי להאיר את החדר כולו, הוסיפו מנורת לילה מעוצבת כתאורה לאווירה בלבד ומקמו גוף תאורה נוסף, דקורטיבי במיוחד שיתרום בעיקר לעיצוב ולא לעוצמת האור.

אביזרי טקסטיל

אביזרי טקסטיל תורמים רבות לעיצוב בתים ויכולה להיות להם משמעות גם בחדר הילדים. וילון יפה שיספק את החמימות הנדרשת ופיזור של כריות חמודות עם ציורי ילדים ססגוניים שתפרסנה על המיטה, יוסיפו ממד נוסף לעיצוב הכולל של החדר.

 

נגיעות קטנות ורעיונות

השתדלתי מאוד להעלות על הכתב רעיונות עיצוביים שלא יאלצו אתכם להכניס את היד עמוק לכיס ובנגיעות קטנות, ייתנו לחדר הילדים את המראה המושלם והאווירה החמה והמחבקת לה זקוקים ילדים.