בית מעוצב הוא דבר שכל אדם חפץ בו מכיוון שהעיצוב הוא האלמנט המרכזי שמייצר עבורנו את תחושת החמימות של הבית, של המבצר הפרטי שלנו. עיצוב הבית מבוסס בעיקרו על רהיטים שאנו רוכשים אם לסלון, אם לחדר השינה ואם לחדרי הילדים. כמובן לא נשכח את המשמעות הגדולה של עיצוב המטבח בחיינו, הלב הבלתי מעורער של הבית.

לא משנה כמה יפה, מהודר ואיכותי הריהוט שרכשנו לבית שלנו חשוב מאוד לתחזק אותו על ידי ניקוי עצמאי ולאחר מספר שנים באמצעות חברות מקצועיות. כיצד אם כן ניתן לשמור על ריהוט ביתנו?

ספות נוחות, יפות ונקיות

בכל סלון ניתן למצא ספות ולעיתים כורסת נוחות אחת לישיבה מהנה, מדובר בריהוט שנמצא בשימוש הכי אינטנסיבי בבית מכיוון שהסלון הוא מקום מפגש משפחתי, מתחם האירוח של הבית ומקום בו צופים בטלוויזיה. בכל פעם שנמצאים בסלון יושבים על הספות או הכורסא ולכן, חשוב מאוד אחת לכמה שנים, בהתחשב בסוג הבד של הספות והכורסא לבצע ניקוי ספות מקצועי, הניקוי מקנה להן מראה מחודש ורענן.

עור או בד

ספות עור יש לנקות לעיתים תכופות על מנת לשמר את רכות העור ולמנוע היווצרות של קילופים במקומות שונים של הספה. ספות מבדים קלאסיים ניתן לנקות אחת לשנתיים שלוש אך יש לקחת בחשבון שמדובר בעבודה יותר מאסיבית שלוקחת יותר זמן. גם את ספות הבד חשוב לנקות בתדירות קבועה כל שנתיים שלוש באמצעות חברה מקצועית.

חיות מחמד

בבתים בהם מתרוצצות או רובצות להן חיות מחמד אתם נדרשים לנקות את הספות שלכם לעיתים תכופות יותר, בין אם הן מעור ובין אם הן מבדים קלאסיים. חיות המחמד משירות שיער, עולות מידי פעם עם רגליהן על הספות ולעיתים, בעיקר כלבים, מריירים על הספה ומייצרים כתמים. כדי שהלכלוך והכתמים לא יהפכו כרוניים חשוב לנקות בטווחים קצרים יותר מפעם לפעם.

חג שמח

במידה ואחד מחגי ישראל מתקרב והחלטתם הפעם לארח אתם את המשפחה מומלץ מאוד לפני האירוח לבצע ניקיון מקצועי של הספות, זו הזדמנות נהדרת לפנק אותן ולתת להן לקראת האירוע מראה מחודש ורענן.

אירועים גדולים

במידה ואתם לפני מעבר דירה או קיום מסיבה גדולה בביתכם אל תמהרו לבצע ניקוי של הספות והמתינו בסבלנות ליום שאחרי האירוע. קיים סיכוי גדול ללכלוך חדש או כתמים חדשים לאחר קיום אירוע רב משתתפים בבית ולכן, עדיף לבצע ניקוי יסודי מיד אחרי האירוע.

טיפול שוטף

במטרה לשמור על מראה יפה של כלל רהיטי הבית וספות הסלון בפרט חשוב לבצע ניקיון שוטף של הפריטים. השתדלו בכל שבוע לשאוב אבק מהספות, לנקות במטלית לחה את ספות העור אם יש לכם כאלה ולסיר אבק מכל שולחן, ארון, מזנון, בר ומשטח עץ כזה או אחר. תחזוקה שוטפת תשמור על הריהוט במצב טוב ובתוספת ניקיון מקצועי אחת לתקופה יוכלו כלל רהיטי הבית לשמור על מראה חדש ונקי וללוות אתכם שנים רבות.