פעילויות מעודדות התפתחות

המטרה: לסייע לילדים שלנו להתפתח כראוי, לגדול פיזית ולפתח יכולות מוטוריות מעולות. הדרך: בדיוק לשם כך אנחנו כאן! אם חדר המשחקים של הילדים עולה על גדותיו במשחקים התפתחותיים מטורפים, אם אתם מרגישים שהם (וגם אתם) זקוקים לחידוש ואם אתם מוצאים את עצמכם עומדים מול שולחן סלון עגול שאין בו פאה אחת פנויה לרפואה מרוב צעצועים, אביזרים ואמצעי התפתחות מפונפנים – אנחנו כאן כדי להעניק לכם כמה דרכים נפלאות שיפתחו את התקשורת, המוטוריקה הגסה והעדינה, יכולת פתרון הבעיות ואפילו האינטליגנציה של ילכם – באופן מקורי ויצירתי!

ציד אחר הצבע האבוד

תנו לילדכם לבחור את הצבע האהוב עליו או עליה ועודדו אותם למצוא אותו בסביבתם הקרובה והרחוקה: בעיצוב הבית, בצעצועים, בכריות, ציורים ועוד. לאחר מכן חפשו צבע אחר וחפשו גם אותו – הפעם רק בחדר אחד. בשלב השלישי בחרו אתם צבע נוסף וספרו לילדכם היכן אתם רואים אותו. המשיכו כך, כשבכל פעם אתם משנים את קטגוריית החיפוש – הצבע, המיקום שלו ועוד. כדי להעמיק את החוויה, צאו לאוויר הפתוח, לגן השעשועים או לפארק ירוק וצבעוני וחפשו את הצבעים שחיפשתם בבית – אך הפעם בטבע!

איפה הצל שלי?

מכבים את האורות, מסיטים את הווילונות, מדליקים פנסים על הקיר – ומתחילים "לצייר" דמויות מהאגדות! ציירו באמצעות הידיים שלכם דפוסים שונים, במעגלים או בקווים ישרים, ובקשו מהילד או הילדה לחקות את התנועות שלכם. בשלב הבא, נסו לעצב צורות של ממש באמצעות הידיים ובקשו מילדכם לזהות את הצורה שיצרתם באמצעות הצל. האם נרשמה הצלחה? אם זו צורה של בעל חיים, תוכלו להוסיף לצורה גם את הצליל שמשמיעה החיה. בשלב השלישי, תוכלו לבקש מילדכם לנסות בעצמם ליצור חיות בצל.

מגדל של כריות בניתי

לטפס מעל, סביב ועל גבי כריות הפזורות על הרצפה זה תמיד כיף גדול! השתמשו בכריות מיטה או בכריות הסלון ושבצו במרחב כריות בכל הצורות, הצבעים והגדלים. ככל שהמגוון גדול יותר, כך הפעילות תהיה מהנה ויעילה יותר, שכן כל קפיצה על הכרית, ניסיונות האיזון של הילדים והכיוונים השונים בהם מונחים הכריות יקדמו מיומנויות מוטוריות גסות וגם מיומנויות קוגניטיביות.

מרוץ הגרביים הגדול

תחרות זריקת כדורי הגרביים אל תוך סל הכביסה מתחילה עכשיו, ואתם בהחלט מוזמנים להצטרף! את הפעילות הבאה כדאי להתחיל עם סל כביסה בגובה של הילד, פחות או יותר. זרקו תחילה אתם את הגרביים אל הסל, כך שבהמשך הילד יוכל לחקות את הפעולה. ברגע שהכדורסלן או הכדורסלנית לעתיד ירגישו בנוח עם סימון המטרה והתנועה של הזריקה ויתנסו בכך מספר פעמים, הרחיקו את הסל עוד קצת והפכו את האתגר לגדול יותר.

בעלי החיים נכנסים הביתה

העמידו פנים שכולכם הפכתם לבעלי חיים מהחווה, מהג'ונגל או מהאוקיינוס. ברגע שתתחילו, כולכם, להתנהג כמו בעלי חיים ולהשמיע את הקולות השונים שלהם, צפויה לכם חוויה מצחיקה במיוחד! העמיקו את ההדמיה בכך שתצאו לטיול דמיוני בשטח המחייה של בעל החיים שבחרתם. ספרו (גם אתם וגם הילדים כמובן) מה בעל החיים עושה, איך הוא מתנהג, מה הוא רואה בסביבתו ואיך נראים החיים מנקודת מבטו הייחודית.

יוגה למתחילים

לטובת הפעילות הבאה אין צורך בניסיון בעולם היוגה כלל, רק ברצון טוב ומשותף לעשות לגוף שלנו דברים טובים! התמתחו יחד גבוה כאילו אתם עץ, ושמרו על רגליים ישרות. נסו להתכופף כדי לגעת בבהונות (לילדים זה יהיה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם, כפי שתגלו) ואז מתחו יחד את הידיים מצד לצד ונועו בעדינות. לאחר מכן שבו יחד, זה מול זה, ומקמו את הרגליים כך שיצרו מעין צורת יהלום. האם ילדכם מסוגלים להתכופף כך שיוכלו לגעת בכפות הרגליים המקסימות שלהם? והאם אתם יכולים לעשות זאת? פעילות נעימה ומרגיעה שכיף לעשות יחד, ומפתחת מאוד את היכולות המוטוריות של הילדים.

מסלול דוגמנות עשוי מסקנטייפ

הדביקו מסקנטייפ על הרצפה במסלול מפותל שתקבעו יחד מראש (אפשר להדביק כל סרט צבעוני ועבה מספיק שאפשר לדרוך עליו בנוחות מצד אחד אך לא יהרוס את הרצפה או השטיח בעת הסרתו). כעת, צעדו על גבי המסלול הנבחר באיטיות ובעדינות, עקב לצד אגודל. התרגיל הזה מחזק את שיווי המשקל מאוד – והוא גם כיף לא נורמלי!

מה מנהיגים עושים?

כשהם עדיין צעירים, הילדים שלנו נהנים לחקות אותנו, המבוגרים, ולעקוב אחר תנועותינו ומעשינו – אז למה שלא נהפוך את זה למשחק? התחילו בכך שאתם המנהיגים ובקשו מהם לחקות את התנועות שלכם: התחילו עם מחיאות כפיים, הוסיפו לכך פרצופים שעליהם לחקות או קפצו כמו ארנבת ברחבי הסלון. כעת תנו לילדים להיות המנהיגים וחקו את התנועות שלהם.

מבצר אלטרנטיבי

במקום שבו אמנות פוגשת הנדסה, נולד מבצר נהדר על טהרת הכריות! השתמשו בסדינים ושמיכות קלות כדי ליצור דפנות למבצר המאולתר שלכם ועגנו את הסדינים באמצעות קיבועם על רהיטים בבית. הוסיפו כריות בחלקו התחתון של המבצר והנה לכם אוהל גדול ומבצר לתפארת!

מחבואים – כמה קלאסי, ככה טוב!

רוב הילדים מוצאים את משחק המחבואים הקלאסי כמרגש ומהנה מאוד, אך סביר להניח שהם לא יודעים עד כמה הוא גם מפתח עבורם מיומנויות נהדרות! אם הילד עוד לא מכיר את המשחק, התחילו בהסברים פשוטים והדגימו בשלב הראשון את המשחק בעצמכם. אמרו: "כעת אני סופר עד 10 מבלי להסתכל, ובזמן שהספירה מתקדמת עלייך למצוא מקום מחבוא בבית. כשאסיים את הספירה, אבוא לחפש אותך!".

נולדו לרקוד

אין כמו פשוט להדליק כמה מהשירים המשותפים האהובים לכם ולפצוח בריקוד פריסטייל מלא חן (או בלעדי החן, זה לא באמת משנה כל עוד זה כיף גדול!). כדי להפוך את הריקוד למונחה יותר וגם כדי לפתח יכולות מוטוריות נוספות, עצרו את השיר באמצעו, בהפתעה, והנחו את ילדכם להישאר בתנוחה בה הם נמצאים מבלי לזוז.