5 טרנדים אחרונים לעיצוב דירות קטנות 2021

כשהמרחב בבית מוגבל, זה בדיוק הזמן להוציא את מאגרי היצירתיות שלכם אל העולם וליצור מרחב מזמין, נעים וביתי – וכשעושים את זה נכון, זה לגמרי אפשרי! לא בטוחים איך לגשת למלאכה? קבלו מאיתנו את 5 הטרנדים האחרונים בעיצוב דירות קטנות לשנת 2021.

  1. חדר השינה: מיטה מוגבהת

אם הדירה שלכם קטנה מאוד ואין בה חלל נוסף המוקדש לטובת חדר שינה, אין ספק שנדרשת מכם יצירתיות רבה יותר – אך אל דאגה, הטרנד הבא ישמש אתכם נפלא. במצבים שכאלה, מומלץ ליצור נישה מיוחדת המוקדשת כולה למיטה ולחפצים אישיים, המוגבהת מיתר חלקי הבית. הציצו בתקרה שלכם, רצוי בזו שממוקמת באזור הסלון, ונסו לחשוב כיצד ניתן יהיה לשלב בה מיטה מוגבהת. הדבר דורש בנייה קלה (בדגש על קלה) אך הפרטיות והמרחב האישי שיווצר לכם כתוצאה מכך שווה את זה לחלוטין. צרו מדרגות עץ שיובילו אתכם אל המיטה, ושלבו גם חללי אחסון לטובת אחסון חפצים אישיים.

  1. בין החדרים: הפרדת זכוכית

בחללים קטנים בהם ההפרדה בין מרחבי הבית השונים לא נראית לעין, ניתן ליצור הפרדה מלאכותית באמצעות יצירת לוחות זכוכית. הזכוכית השקופה אידיאלית לעיצוב חללים קטנים, שכן היא מאפשרת מצד אחד פרטיות בין החדרים ותוחמת אותם לכדי חללים מובנים ומצד שני היא מאווררת ומעניקה לחלל אופי ועומק נוספים.

  1. בחלל המרכזי: מראות

טרנד המראות אף פעם לא חלף מן העולם – וטוב שכך. בחללים קטנים הצורך במראות הופך קריטי יותר, שכן בכוחה של מראה אחת גדולה ליצור אשליה של חלל גדול הרבה יותר ממה שנראה לעין. כאן תוכלו להגדיל לעשות, וליצור מעין קיר גלריה העשוי כולו מראות בגדלים שונים. העומק הויזואלי והטוויסט העיצובי, במקרה הזה, הם בונוס משמח!

  1. בפינת האוכל: מינימליזם מנצח

מעצם טבעם, פינות אוכל תופסות מקום רב בחלל, באופן יחסי. אך גם כאן יש טרנדים המתגברים על ה"ליקוי" הגנטי של פינות האוכל – פינות אוכל נסתרות! כשאתם לא משתמשים בפינת האוכל, תוכלו פשוט לקפל אותה פנימה כך שתיצמד לקיר. באופן הזה תוכלו ליהנות מכל העולמות: גם לארח בכיף בפינת אוכל אלגנטית וגם ליהנות משטח רצפה יקר כשאתם לא משתמשים בפינת האוכל. בגזרת כיסאות האוכל מומלץ לשלב כיסאות קלי משקל שניתן לערום אחד על גבי השני.

  1. בכל הבית: משחק של צבעים

כשם שהמראה מגדילה את החלל, כך הצבעים שנבחר מסוגלים ליצור אשליה של גודל – או להיפך, לגרום לחלל להיראות קטן וצפוף יותר. אחד הטרנדים בעיצוב דירות קטנות הוא משחק בין מספר גוונים המשתלבים זה עם זה, הנמצאים במוקד הקומפוזיציה העיצובית כולה. תוכלו לשבץ את הגוון הנבחר בשידות, ארונות המטבח או בבחירת ספה או כורסה עם נוכחות דרמטית. השלימו את משחק הצבעים עם גוונים משלימים ורכים, שלא יתחרו עם הגוון הדומיננטי.