טעויות בבחירת פינת אוכל לבית

בשנים האחרונות שולחן האוכל הפך להיות נקודת מוקד עיצובית בכל בית, ובעידן של היום עם כל ההיצע הקיים, מציאת שולחן אוכל איכותי אינה מאתגרת כל כך. יחד עם זאת, אפילו כשהמבחר כל כך רחב, ישנם אנשים שעדיין עושים טעויות בבחירת פינות אוכל לבית. כדי שאתם תוכלו ליהנות מפינת אוכל איכותית שתשמש אתכם לשנים רבות, ריכזנו עבורכם את הטעויות הנפוצות בכדי שתוכלו להימנע מהן.

טעות במידות

פינת אוכל צריכה לשמש את מספר האנשים שיושבים סביבה בצורה קבועה. קניית שולחן קטן כאשר אתם גרים לבד או בשניים נראית אולי כמו אופציה נכונה. אבל גם אם אתם גרים לבד, עליכם להיות ערוכים לאירוח של בני משפחה וחברים. אם הבית שלכם קטן פשוט קנו פינת אוכל נפתחת שניתן להרחיב.

לעומת זאת, בחירת שולחן אוכל ענק שתופס המון מקום זו גם טעות, יהיה לכם קשה לנווט מסביב, מה גם שהוא יגרום לחלל להראות קטן יותר. מעבר לכך, אם אתם קונים שולחן גדול, עליכם לוודא שהוא יצליח לעבור בדלת ובמסדרון הבית שלכם.

היסחפות אחרי טרנדים

בתחום העיצוב צצים טרנדים חמים כל הזמן וסביר להניח שתרצו לקנות שולחן שעוקב אחרי טרנד עכשווי שאתם אוהבים. אבל הרשו לנו להביא לתשומת ליבכם ששולחן האוכל צריך קודם כל לשמש אתכם. שולחן מודרני שמשלב פלדה וזכוכית אול יתאים לבית בסגנון תעשייתי, אך פחות יתאים לבית בעיצוב כפרי, אז אל תתמקדו רק במה שפופולרי עכשיו, אלא במה שיתאים לבית שלכם, לקו העיצובי שיחזיק לאורך זמן וכן לצרכי השימוש המשתנים. זכרו שטרנדים באים והולכים ושולחן האוכל שתבחרו יישאר אתכם תמיד, לכן אל תקנו משהו שתצטערו עליו בעתיד.

היעדר חשיבה פונקציונלית

גם אם שולחן האוכל נראה נפלא ומשתלב בצורה מושלמת עם רהיטים אחרים בבית, יתכן שהוא לא יתאים לכם דווקא. זכרו שאתם עתידים להשתמש בפינת אוכל על בסיס יומיומי, לכן וודאו שהיא מתאימה לצרכים שלכם ושל משפחתכם לפני הכל.  בנוסף, אם יש לכם ילדים קטנים אל תקנו פינת אוכל מתכתית עם קצוות חדים או שולחן מחומר שיוכתם בקלות. כמו כן בחרו שולחן שאתם מרגישים נוח לשבת סביבו בכל ארוחה.

אל תשכחו את נושא התחזוקה

שולחן מעץ טבעי יכול להראות מדהים בבית שלכם, אך עץ דורש יותר עבודת תחזוקה כדי שימשיך להראות טוב גם בעתיד. מעבר לכך, עץ פחות עמיד מפני שריפות, שלא לומר אש וחום. שולחן העץ שלכם עשוי להינזק כתוצאה מחשיפה לסירים חמים שמונחים עליו, או להישרט מחפצים חדים.

אם אינכם רוצים להשקיע זמן וכסף על תחזוקה, כדאי שלא תקנו שולחן שדורש תחזוקה כל הזמן ובחרו חומרים הרבה יותר עמידים לפינת האוכל שלכם.

חשיבה מרובה על תג המחיר

טעות נוספת ונפוצה למדי שאנשים עושים בעת קניית פינות אוכל היא לבחור את הדגם הזול ביותר בחנות. אחר כך כאשר השולחן נשבר או נשחק מהר הם מתפלאים מדוע זה קרה. פינת אוכל איכותית אמנם תעלה יותר, אך היא תהיה שווה את ההשקעה במבט לעתיד. עם זאת תג מחיר גבוה אינו בהכרח אומר שהשולחן שאתם קונים הוא הטוב ביותר מסוגו. לכן היו זהירים, בדקו הטב את האפשרויות שלכם ורכשו רק ממקום בעל מוניטין שניתן לסמוך עליו ובכך תגיעו לבחירה הכי טובה בשבילכם.