4 טרנדים אחרונים לעיצוב הסלון שלכם

2021 מביאה בכנפיה ריפוי, התחלות חדשות וגם מגוון טרנדים משמחים לעיצוב האזור הכי חשוב בבית: הסלון שלנו. באיזה כורסאות תבחרו להשתמש? איך תעצבו את הספות? ומהי פלטת הצבעים שתעטר את הסלון החמים שלכם? בואו לקרוא את הכתבה שהכנו לכם, ובה כל הטרנדים האחרונים לעיצוב סלון יפה, נוח והכי נעים שיש.

גוונים רכים ומרגיעים

אם בעבר נתקלנו בפלטות צבעים עזות, בועטות ונועזות בבחירת הצבעים בסלון שלנו, לצד גוונים מונוכרומטיים וקונטרסטיים, הרי שהשנה המגמה היא של התכנסות וחזרה לפלטת צבעים מרגיעה, אחידה ורכה. חוקרים רבים ומעצבי בתים תולים את המגמה הזו בהתכנסות שנכפתה עלינו בשנה האחרונה, עם פריצתה של מגפת הקורונה. כך, כשנכנסו הביתה, אל השקט, המשפחתיות והכרבול הנעים שיש רק בבית, בחרו רבים להחיל את המגמה הזו גם על הצבעים בסלון. מבחירה בגוונים קרירים יותר עברו רבים לגוונים רכים וחמימים, מה שעוזר ליצור חללים נעימים יותר בבית – ובעיקר במקום בו אנו מחפשים שקט ונוחות יותר מכל – הסלון.

הבחירות הפופולריות ביותר הן גוונים ניטרליים של אפור, אבן וגם גווני זית חמימים, לצד גווני קרם חמימים וגווני אדמה שורשיים.

מראה אוריינטלי

המגמה הבאה שנפרט בפניכם לגמרי כאן כדי להישאר – ואין מאושרים מאיתנו. הטרנד העולה בתחום עיצובי הסלון הוא מראה אוריינטלי, השואב השראה משלל מדינות העולם ומחיל אותם בחלל הכי אינטימי ונעים בבית. גם את המגמה הזו ניתן לתלות בשנת הקורונה, בה  נזקקנו לגירויים חיצוניים שלא יכולנו פשוט לעלות על מטוס ולחוות אותם – כך הבית, מבצרנו הפרטי, הפך להיות קרנבל משמח להשפעות מכל העולם, ואוריינטליות בפרט.

כך למשל הטרנד היפהפה הזה כולל צלחות קש קעורות בהשפעות אפריקאיות לתלייה על הקיר, הדפסי נוף גדולים וממלאי השראה, והוספת פאטרנים מיוחדים השואבים את השראתם מתרבויות מרוקאיות, טורקיות וגם נורדיות.

קירות חזקים ודומיננטיים

הפיכת קירות הסלון לקירות דומיננטיים בעלי נוכחות זה לא טרנד חדש, אך בשנה האחרונה הוא לגמרי תפס תאוצה. בצורה זו אפשר להכניס עניין לחלל די בקלות, לשחק עם הצבעים השולטים בו ולהוסיף מגוון טקסטורות, גוונים וסגנונות לחלל אחד – די בקלות. בין הטרנדים המרכזיים שאפשר לראות, ניתן למצוא פאנלים מלוטשים, טפטים גאומטריים, הדפסי פרחים או טקסטורות מעניינות או פשוט קיר אחד בעל נוכחות דומיננטית בצבעים שונים.

מכניסים את החוץ – אל הפנים

הטבע, העולם שבחוץ והמקורות הטבעיים של חיינו עשו עלייה משמעותית מאוד אל מרכז הבמה העיצובית – ולא בכדי. בשנה החולפת רבים מאיתנו הפכנו למגדלי עציצים מדופלמים, וטרנד הבוהו-שיק או הסגנון הנורדי הנקי לחלוטין תפס תאוצה. השילוב בין השניים יוצר חללים שמכניסים את החוץ אל הפנים – שימוש בחומרים טבעיים כמו סיבים ארוגים, משטחי עץ ובדים טבעיים ולא סינתטיים הם המגמה השולטת עכשיו, והיא פשוט יפהפיה!