מאיזה חומר הכי כדאי לקנות מיטות

גם אם אתם מחפשים מיטה בהזמנה אישית וגם אם החלטתם לפנות לעבר אחת מחנויות הריהוט הרבות שקיימות במחוזותינו, החומר שמרכיב את המיטה שלכם הוא קריטי וחשוב במיוחד, כמו גם כזה שחשוב להתאים למי שלבסוף ישתמש באותה מיטה, כאשר כפי שמיד נדגים קיים הבדל מהותי המושפע גם מכך.

מחפשים מיטת ילדים? הימנעו מבחירה בעצים חלשים

אחת הסיבות שלשמה חשובה ההפרדה בין זהות המשתמש במיטה לבין החומר שממנה המיטה תורכב, היא שלכל אחד ואחת מאיתנו יש הרגלי שינה שונים. הכוונה בכך היא שבעוד עבור רובנו מיטה מהווה מקום בו מטעינים כוחות ומתכווננים לעבר שנת היופי ההכרחית לנו, הצעירים שבנינו נוהגים לראות במיטה זוגית כעוד חלק בלתי נפרד ממגרש המשחקים שלהם, כאשר אותה הסתכלות מהווה אתגר רציני עבור מיטות ויכולת העמידות שלהן.

לכן, אם אתם מחפשים מיטה עבור ילדים או בני נוער, קחו בחשבון ששימוש בחומר כדוגמת סיבית או אורן, הוא לא אידיאלי, בעיקר בשל העובדה שמדובר בעצים שאמנם זולים משמעותית מעץ סנדוויץ, אך גם כאלו שיכולים לסכן את בטיחות המשתמשים בהם.

על אותו משקל בדיוק, בחירה בעץ אלון, על אף היותו חומר יקר יותר משמעותית לשימוש, היא בחירה אידיאלית בעיקר לאור העובדה שמדובר בעץ יפה ועמיד, כמו גם כזה שאינו מסכן או מעלה חששות בנוגע לבטיחות המיטה.

מיטות מברזל – עניין של טעם ואסתטיקה

מנגד, לא כל מיטה חייבת להיות מורכבת מעץ על כלל סוגיו השונים, כאשר בשנים האחרונות נהפכות לשכיחות יותר ויותר מיטות הבנויות מברזל כדרך נוספת להכניס לחדר השינה מאפיינים אופנתיים שמשתלבים בקווי העיצוב של המאה ה- 21.

היתרונות של מיטות מברזל הן שבניגוד לעץ הן סובלות מבלאי טבעי נמוך בהרבה, כמו גם שברזל לא מהווה כר לגידול מזיקים כמו שלעתים עצים מסוימים יכולים לשמש, כאשר מנגד מדובר במיטה כבדה וכזו ששינוע שלה או הזזה שלה מורכב בהרבה.

בנוסף לכך, לברזל בניגוד לעץ אין שינויים חיצוניים שמשפיעים על הגוון שלו, כאשר עצים עלולים לפתח מעין "עיניים" לאורך זמן שמקבלות לרוב גוון צהבהב אשר לא מחמיא למיטות בהירות או בגווני שמנת – לבן.

לסיכום – חומר המיטה כנגזרת של המשתמש בה

כמו שאפשר להבין מהכתוב לעיל, החומר ממנו נכון ביותר להרכיב את המיטה שלכם נגזר באופן ישיר מזהות המשתמש בו, כאשר הכוונה בכך היא שעבור 3 אנשים שונים ככל הנראה קיים צורך להזמין 3 מיטות מחומרים שונים.

ההבדלים נוגעים לא רק לגילו של המשתמש או אורח חייו הייחודי (בעיקר עבור ילדים ובני נוער), אלא גם לתקציב שהוא מסוגל להשקיע ברכישת מיטה, כמו גם טעמו האישי והייחודי שמתבטא באופן בו הוא מעוניין לשלב את המיטה בחדר השינה – בין אם מדובר בקו אופנתי מודרני, ובין אם במאפיינים חמימים וקלאסיים.