טיפים לבחירת מיטה זוגית

בכל פעם שאנחנו נתקלים בנתון הזה הוא מפתיע אותנו מחדש: אנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. הנתון הזה לא רק מפתיע, הוא גם לגמרי מחייב אותנו להיערך ברצינות לסוגיית השינה ולבחור מיטה זוגית שתשמח את ליבנו (וגבנו) לאורך זמן, תשתלב בחלל באופן הרמוני ותעניק לנו שינה איכותית מאין כמוה. אז איך בוחרים את מיטת החלומות? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור מיטה זוגית.

בקרו בחנות

כדי לוודא שאתם בוחרים את המיטה המתאימה לכם ביותר, לעתים לצפות בדגם על גבי המסך זה פשוט לא מספיק. ביקור בחנות הרהיטים יאפשר לכם לדגום סגנונות, צורות ועיצובים שונים כדי להבטיח שתמצאו מיטה טובה.

לא לראותם בלבד

לפני שרוכשים מיטה זוגית חשוב לא רק להסתכל עליה – אלא גם לנסות אותה. כולנו שונים ואין מיטה אחת שמתאימה לכולם. בהתאם למשקל שלנו, מבנה הגוף והעדפות השינה, כדאי לנסות את המיטות השונות יחד ולראות האם המיטה באמת נוחה לשני בני הזוג.

לא בוחרים לבד

ובהמשך ישיר לטיפ הקודם: אם אתם חולקים את המיטה, חשוב לבחור מיטה שתהיה נוחה גם לכם וגם לבן או בת הזוג. וודאו שהמיטה גדולה מספיק לשניכם, שאתם בוחרים מזרון נוח לשניכם (או מחולק לרמות קושי שונות בהתאם להעדפות) ושאתם אוהבים את הסגנון הכללי שלו.

חשבו על גודל החדר

כשאנחנו בוחרים מיטה חדשה, אנחנו לא בוחרים אותה בוואקום – גם היא יפה ונהדרת בעיניכם, היא חייבת לפני הכל להתאים לגודלו של חדר השינה. אם חדר השינה קטן מדי, מיטה מסיבית תהיה בחירה פחות טובה. בנוסף, חשוב שיהיה מספיק מקום סביב המיטה לטובת הצבת שידות לילה ומרחב כללי להליכה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את גודלו של גב המיטה. אם אתם מתכננים להציב את המיטה מתחת לחלון וגב המיטה דומיננטי וגבוה, מדדו בטרם עת את הרווח הרלוונטי לכם כדי שהמיטה לא "תטפס" על החלון.

שקלו לבחור במיטה זוגית עם אחסון

אם אין לכם מקום לארון בגדים גדול או שאתם לא בטוחים היכן כדאי להניח את כלי המיטה הרזרביים, שקלו לרכוש מיטה זוגית עם אחסון נוסף. זוהי מיטה מעולה למי שעומדים לרשותו חדר שינה קטן יחסית, שכן הם מאפשרים שפע של מקום אחסון נוסף במקום שבלאו הכי בעל שטח "מבוזבז".

מיטה זוגית – גם אם אתם ישנים לבד

גם אם אתם ישנים לבד, זה ממש לא אומר שאתם צריכים להסתפק במיטת יחיד. יש לא מעט אנשים שאוהבים לישון ברווח ועם הרבה מקום, או לשמור על אפשרות האירוח. אם אתם משתייכים אליהם – שקלו לרכוש מיטה זוגית.

המיטה והמזרן צריכים להשתלב זה עם זה

לעולם אל תתפתו לרכוש מיטה לפני שתחשבו על המזרן שישתלב איתה. כך למשל, מזרני קפיצים אידיאליים למיטות קפיצים, בעוד שבסבירות גבוהה יותר הפתרון הטוב ביותר למיטה בעלת בסיס דק יחסית יהיה מזרני קצף. במידת האפשר, כדאי לרכוש מיטה חדשה יחד עם מזרן, אך גם אם לא, הקפידו לוודא שאתם בוחרים מזרון נוח שישתלב טוב עם המיטה מבחינת הסוג שלה וכמובן גם הגודל