שישה טיפים לעיצוב הבית

החלטתם לעצב מחדש את הבית? איזה כיף! אין ספק שמחכה לכם מלאכה יצירתית מאוד, אך גם כזו שעלולה להתריע. איך שומרים על סגנון אישי בלי שהתוצאה תהיה לא הרמונית? לגרום לחלל להיראות אחיד זה אולי נראה קשה, אך באמצעות הטיפים שהכנו לכם תוכלו להפוך את המלאכה הזו לפשוטה מתמיד! הנה כמה עצות מעולות לעיצוב הבית.

בחירת הנושא המרכזי

הדרך הפשוטה ביותר לדאוג לעיצוב אחיד היא לבחור נושא עיצובי משותף לכולו, או לפחות לחללים המחוברים זה לזה. האם תעדיפו סגנון מודרני או מסורתי? תעשייתי או כפרי? האם אתם אוהבים מוטיבים טבעיים בבית? אביזרי וינטאג'? בחרו את המוטיב המרכזי והנושא העיצובי הכללי של הבית בהתאם למה שאתם אוהבים, כך יהיה לכם קל הרבה יותר להמשיך לבחירות הבאות וליישם את הסגנון בפועל.

התאמת חומרים

כשאתם קונים רהיטים או אביזרים שונים לבית, כדאי לבדוק מהו החומר מהם הם עשויים – ולהעדיף תמיד חומרים דומים או מתכתבים בכל חדר. לא משנה אם מדובר בבחירת החומר ממנו עשויה מיטה זוגית או כסאות האוכל בפינת האוכל – כדאי שהחומרים השונים יתאימו זה לזה. כדי לא ליצור מראה אחיד מדי, תוכלו לבחור מרקמים שונים או גימורים מגוונים כדי שהאפקט יהיה מגוון מצד אחד אך עדיין תואם ולא מאולץ מדי.

פלטת הצבעים

לאילו צבעים אתם נמשכים ביותר? קרים וטבעיים או חמים ולוהטים? מצאו את הצבע שאתם הכי אוהבים, ושחקו איתו בחדרים השונים כשאתם "משתעשעים" בפלטת הצבעים של אותו הצבע בגוונים שונים – מגוונים בהירים עד כהים. יישום הצבע הנבחר יכול לבוא לידי ביטוי בווילונות, בקירות, בשטיחים, בהדפסי האמנות ואפילו בכריות הנוי, ככה שאתם לגמרי יכולים לחגוג!

הקירות

בואו נדבר לרגע על קירות. כדי שהחיבור הוויזואלי יהיה מקסימלי, כדאי מאוד להשתמש באותה פלטת צבעים בחללים סמוכים זה לזה, דוגמת הסלון ופינת האוכל, או המטבח. צבעי קיר תואמים אך לא זהים נותנים תחושה של חללים נפרדים, אך עדיין מעניקים גם הרמוניה לחלל.

הפתעות הקטנות

אחרי כל הטיפים הללו בנושאי אחדות, הרמוניה ומה שביניהם, בואו ונחזור לחלק הכי חשוב בבית – אתם! יישמו את הסגנון שלכם בכל חדר באמצעות שילוב של הפתעות עיצוביות קטנות, אין לכם מושג כמה יופי הן יוסיפו לחלל. זו יכולה להיות נברשת ענקית וייחודית במטבח שלכם, גב מיטה זוגית מיוחד במינו ודומיננטי או הדפס ממוסגר בעל נוכחות חזקה. לא משנה במה תבחרו, ההפתעות הקטנות הללו ישמחו את ליבכם ויעניקו גם לחלל הכי גנרי שיש את המראה הייחודי.

לא להעמיס, כן לעצב

עם זאת, חשוב לזכור עדיין שכדי שהתוספות העיצוביות הללו אכן יעבדו, חשוב מאוד להוסיף אותן בחוכמה. מה זה אומר? שלא כדאי להעמיס על החלל, בייחוד אם הוא קטן. לא סגנונות שונים ולא אינספור פריטים. גם אם כל פריט בפני עצמו נראה מעולה, יחד הם עלולים ליצור מראה עמוס.