טיפים לאיך בוחרים מיטה זוגית?

אם כבר חיפשתם מיטה זוגית בעבר, אתם בטח מכירים את ההרגשה. אתם מגיעים לחנות, בטוחים שאתם יודעים מה אתם רוצים, ואז רואים את המגוון האדיר ומבינים שבעצם אתם לא בטוחים מהי המיטה המתאימה לכם. אז כדי שתגיעו ממוקדים במטרה ותדעו איך לבחור את המיטה הזוגית הנכונה עבורכם – הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בדרך לשנת לילה טובה.

הגדרת תקציב

מיטה זוגית היא אולי הרהיט החשוב ביותר בבית. אם בחרתם נכון, תזכו לתנאים אופטימליים לשינה ותוכלו לקום בבוקר רעננים ומוכנים לקראת היום החדש. עם זאת, גם כשמדובר במטרה חשובה מסוג זה, חשוב להגדיר היטב מהי מסגרת התקציב המתאימה לכם. בשלב הבא, בצעו סקר שוק ראשוני כדי לבחון אם הציפיות שלכם אכן ריאליות ותואמות למצב בחנויות. אם מתברר לכם כי עליכם לשנות את התקציב, נסו לבצע תעדוף ולחשוב היכן חשוב לכם להשקיע הכי הרבה. האם יש מצב בריאותי המחייב שימוש במזרן מסוג מסוים? או אולי כבר יש לכם מזרן ונדרש רק בסיס מיטה? תהליך ראשוני זה של הגדרת התקציב יסייע לכם לבחור מיטה זוגית העונה על הצרכים והדרישות שלכם.

בחירת המידות

אחרי שברור לכם כמה אתם מוכנים להשקיע, ממשיכים לנתון החשוב הבא – המידות המבוקשות. לשם כך עליכם להתחשב בכמה גורמים מרכזיים:

  • מידות החדר: מיטה זוגית צריכה להתאים למידות חדר השינה. בצעו מדידות יסודיות של החדר וודאו שאתם משאירים גם מקום מספק לפריטים אחרים כגון שידות לילה או ארון בגדים.
  • מי משתמש במיטה: אם יש לכם ילדים קטנים, כדאי אולי לקחת אותם בחשבון כאשר אתם בוחרים במידות המיטה. גם אם לכם נוח לישון על מיטה קטנה יחסית, ייתכן שהקטנטנים חושבים אחרת. אז אם הילדים נוהגים לישון אתכם מדי פעם, רצוי לבחור במידות מרווחת יחסית שיתאימו לכולם.
  • מידת המזרן: אם כבר יש לכם מזרן שאתם מעוניינים להמשיך להשתמש בו, שימו לב שאתם בוחרים במיטה המתאימה לגודל המזרן. לעומת זאת, אם אתם שוקלים להחליף את המזרן בעתיד במזרן גדול יותר, ייתכן כי כדאי לרכוש מראש מיטה זוגית גדולה יותר.

חומרי הגלם ודרישות מיוחדות

מיטות זוגיות ניתן למצוא במגוון רחב של עיצובים, והן עשויות מסוגים רבים של חומרי גלם. ישנן מיטות העשויות מברזל, אך מרבית המיטות עשויות עץ, וקיים מבחר גדול מאוד של גוונים וגימורים. אם אתם קצרים בזמן ומעוניינים להגיע לחנות ממוקדים, מומלץ להתרשם מהמבחר הקיים באתר האינטרנט ולחשוב ביחד איזה כיוון מתאים לכם.

מלבד חומרי הגלם, כדאי לקחת בחשבון גם דרישות ספציפיות שאולי יש לכם מהמיטה הזוגית. לדוגמה, האם דרוש לכם מקום אחסון נוסף? האם אתם רוצים מיטה זוגית הכוללת גם משענת גב מרופדת? האם אתם מעוניינים במזרן רחב אחד או שאתם מעדיפים דווקא מזרנים מתכווננים שיאפשרו לכל בן זוג להתאים את המיטה לצרכיו? נסו לדמיין את המיטה הזוגית האידאלית מבחינתכם ואל תתביישו לשאול את נציגי השירות כל מה שאתם צריכים לדעת.

מבקרים בחנות ביחד

לסיום, נזכיר טיפ שאולי נראה מובן מאליו, ובכל זאת חשוב להגיד אותו; מיטה זוגית בוחרים ביחד. בשלב הראשוני אפשר לבוא לבד ללא בן או בת הזוג, אך כאשר רוצים לעשות את ההחלטה הסופית ולבחור את הדגם המתאים לכם, מומלץ להגיע ביחד. ואם כבר הגעתם לחנות – אל תשכחו לנסות את המיטה! שבו עליה, בדקו שהגובה שלה מתאים לכם, ובררו אם המפרט שלה עונה על הציפיות שלכם. ואם אתם בוחרים גם מזרן, שכבו עליו לפחות עשר דקות, נסו תנוחות שונות, וודאו שדרגת הקושי שלו מתאימה ונוחה לכם. אם אתם עדיין מתלבטים, תוכלו להתייעץ עם נציגי השירות, לישון על זה לילה ולחזור לחנות כשאתם כבר בטוחים שמצאתם את המיטה הזוגית הנכונה עבורכם.