איך בוחרים מיטה זוגית?

למיטה הזוגית יש תפקיד מרכזי בשמירה על בריאות הגוף והנפש שלנו. היא מעניקה לנו את התנאים האידאליים לשנת לילה טובה ובזכותה אנחנו קמים רעננים ואנרגטיים מדי בוקר. אז אם אתם מרגישים שהמיטה שלכם כבר לא עונה על הדרישות האלה, ואם אתם מתחילים את הבוקר עייפים וכואבים, ייתכן כי הגיע הזמן להתחדש במיטה זוגית איכותית. איך בוחרים אחת כזאת? כל הפרטים במדריך הקצר הבא.

התאמה לצרכים בריאותיים

כאשר המצב הבריאותי תקין וללא הגבלות, לא נסבול בדרך כלל מקשיי הירדמות או מאי-נוחות במהלך השינה. אך כאשר קיימת בעיה אורתופדית או צרכים בריאותיים ספציפיים, מומלץ לבחור את המיטה הזוגית בתשומת לב יתרה. נקודה זו נוגעת בעיקר לסוג המזרן שאתם בוחרים ולמאפיינים הייחודיים לו. בחנות בדרך כלל ניתן למצוא מזרנים בדרגות קושי שונות, ומזרנים מסוגים שונים כגון מזרן בעל זיכרון, מזרן קפיצים ומזרן לטקס. כדי לבחור במזרן הנכון, תוכלו להתייעץ כמובן עם נציגי השירות ולהיעזר גם בנקודות הבאות:

  • נסו את המזרן: מומלץ להגיע לנסות את המזרן בשעות הערב, כאשר הגוף מתחיל להתכונן לשעת השינה, ולשכב עליו לפחות עשר דקות. נסו תנוחות שונות ושימו לב לתגובה של הגוף שלכם למזרן. האם אתם מרגישים לחץ באזור כלשהו, או אי-נוחות? אם כן, נסו מזרן אחר עד שתמצאו את המזרן הנוח לכם ביותר.
  • התאמה אישית: מיטה זוגית משמשת את שני בני הזוג, אך ייתכן בהחלט שלכל אחד מהם יהיו צרכים שונים והעדפות שונות. כדי לוודא שכל אחד זוכה למענה המתאים, ניתן לוותר על מזרן זוגי אחד, ולבחור בשני מזרנים. כיום ניתן גם למצוא מזרנים מתכווננים המאפשרים ליצור חוויית שימוש אישית על פי הדרישות הפרטניות של כל בן זוג.
  • שימו לב לגודל המזרן, וודאו שיש לכם מספיק מקום לנוע בו ללא קושי.
  • תחושת מגע: אומנם בבית אתם מכסים את המזרן בסדין, אך חשוב בכל זאת להרגיש את המגע שלו, ולשים לב לתחושה שיש לריפוד שלו.

מתחילים מלמטה

מזרן נוח ואיכותי הוא כמובן דרישה בסיסית, אך כאשר מחפשים מיטות זוגיות, חשוב להתחיל מלמטה, בבסיס המיטה. לבסיס המיטה יש כמה מטרות מרכזיות וכאשר בוחרים אותו חשוב לשים לב לדברים הבאים:

  • גובה: כדי שהמיטה תהיה נוחה, המזרן צריך להיות ממוקם בגובה המתאים לכם. הגובה האידיאלי יאפשר לכם להגיע בקלות לרצפת חדר השינה, בלי שתצטרכו לכופף את הברכיים יתר על המידה ובלי שתצטרכו לקפוץ ממרומי המיטה לרצפת החדר. בנוסף, אם יש לכם ילדים קטנים הנוהגים להצטרף אליכם בשעות הלילה, חשוב לוודא שגובה המיטה אינו מסכן אותם.
  • המרווח שבין הבסיס לבין הרצפה: אם בחרתם בבסיס מיטה מוגבה שאינו מגיע עד לרצפה, חשוב שתשימו לב לגובה המרווח. מומלץ לבחור במרווח המאפשר ניקוי קל, ואם יש ברשותכם מכשיר ניקוי רובוטי, כדאי לוודא שגובה המרווח מאפשר לו מעבר נוח לניקוי מתחת למיטה.
  • מידות: זה נשמע אולי טריוויאלי, אך קל מאוד להתעלם מגודלה של מיטה זוגית כאשר אתם בחנות. אז כדי למנוע עוגמת נפש, מדדו את החדר בטרם ההגעה לחנות וודאו שמידות המיטה אכן הולמות את החדר שלכם.
  • ריפוד: מיטות זוגיות רבות כוללות ריפוד. ריפוד זה קיים לעיתים בשולי הבסיס, ובמקרים אחרים הוא יכול להיות במשענת הגב של המיטה. המטרה המרכזית שלו היא להציע נוחות עילאית בכל שימוש במיטה. משענת הגב המרופדת יכולה להיות אידאלית למשל למי שאוהב לקרוא במיטה, והשוליים המרופדים מגינים על הגוף מפני פגיעה. אם מאפיינים אלו חשובים לכם, התרשמו מהמבחר הקיים בחנות, ובחרו את הדגם המתאים ביותר לצרכים שלכם.