טרנדים חדשים בעיצוב לשנת 2021

אחרי שנה מורכבת וארוכה במיוחד, כולנו חיכינו בשקיקה לשנת 2021 ונכון לעכשיו היא לא מאכזבת. החזרה לשגרה והיציאה מן הסגרים עוררו את הצד היצירתי שלנו, וגם בתחום עיצוב הבית מרגישים היטב את רוח ההתחדשות. הטרנדים המובילים של שנת 2021 משדרים שמחה ואופטימיות, ואם גם אתם רוצים לרענן את הבית הנה הטרנדים המובילים שיעזרו לכם בזה.

הצמחים נכנסים הביתה

הטרנד הזה אינו חדש, אבל בשנה האחרונה הוא צבר תאוצה. אולי זה בגלל הסגרים הארוכים ואולי זה פשוט מכיוון שהוא מצליח להכניס רעננות הביתה – גידול צמחי בית ושילובם בסלון, במרפסת ואפילו בחדר האמבטיה מסתמן כטרנד חזק שממשיך לשמור על רלוונטיות. אז אם אתם מתחברים לרעיון אבל לא יודעים איפה להתחיל תוכלו למצוא אין-ספור קבוצות פייסבוק בנושא, לקרוא קצת, להבין איזה צמחים יתאימו לכם ולהתייעץ עם משתלות המתמחות בצמחי בית.

תאורה טבעית

עוד טרנד שרק מתחזק משנה לשנה הוא תיעול היתרונות של אור השמש הטבעי. תכנון ועיצוב חכמים של הבית יסייעו לנו להכניס יותר אור טבעי פנימה, וליצור תחושה אוורירית ונעימה הרבה יותר. מלבד היופי שהוא מוסיף לבית, אור טבעי מצמצם את הצורך בתאורה מלאכותית וכך מאפשר לחסוך בחשמל. כדי ליהנות ממנו, ותרו על ווילונות כבדים, בדקו היכן ממוקמים החלונות בבית, ובמידת האפשר נסו לשפר את המיקום שלהם ואפילו להגדיל אותם.

משקיעים בבדים

בשנה החולפת למדנו שאפשר ורצוי לכבד את המרחב האישי, והשתדלנו להימנע מנגיעה במשטחים "חשודים". זאת הייתה מציאות מאתגרת אבל דווקא בזכותה גילינו מחדש עד כמה המגע חשוב לנו. מרקמים של בדים למשל, יכולים להשפיע על התחושה שלנו ועל האווירה שנוצרת בבית, ולכן הטרנד החדש מדגיש את המגע של בדי הריפוד, תוך העדפה לבדים איכותיים ונעימים. אם לדוגמה אתם בוחרים ספות לסלון, אל תוותרו על ביקור בחנות. נסו את הספה, שבו עליה, הרגישו את הבד וחשבו אלו תחושות הוא מעורר בכם והוא הספה תתאים לצורכי המשפחה שלכם.

בלוקים של צבע

בלי פאניקה! אפשר להכניס לבית צבע ובכל זאת לשמור על עיצוב מעודן. כדי לעשות את זה נכון יש שני כללים מרכזיים – אל תצבעו את כל הבית באותו הצבע הבוהק אלא השתמשו ב"בלוקים" של צבע שיבליטו אזורים שונים בבית וידגישו את הניגוד בינם לבין צבעים ניטרליים יותר. וזכרו, הצבע הוא הזדמנות מצוינת ליצור הפתעה ועניין בחדר ולכן נסו לשלב אותו גם בצורות בלתי צפויות. לדוגמה, אפשר לצבוע דווקא את התקרה בצבע ייחודי כגון ירוק, ולבחור ספות בגוון משלים של צהוב. שילוב מסוג זה יכניס אנרגיה חדשה לחדר, ויאפשר לכם לחדש את המראה בקלות יחסית באמצעות שינוי הספה או צביעה מחודשת של התקרה. להשלמת המראה תוכלו להיעזר באביזרים שונים כגון שטיח בדוגמה ייחודית או מראה בעלת מסגרת מושכת.