עוברים דירה? כך תרהטו אותה בצורה דקורטיבית

מעבר דירה מעורר בנו רגשות רבים ולעיתים גם סותרים. מצד אחד, אנחנו מייד חושבים על כל המטלות שעלינו לטפל בהן – האריזה וההתמודדות עם אין-ספור החפצים שצברנו, הפרוצדורה של העברת החשבונות והניקיון של הדירה החדשה; אך מצד שני, מעבר דירה הוא הזדמנות לפתוח דף חדש ולעצב את הבית החדש שלנו. אז אם כבר טיפלתם בכל הבירוקרטיה, הנה מה שאתם צריכים לעשות כדי לרהט את הדירה החדשה בצורה דקורטיבית.

מתחילים מהסלון

חדר הסלון הוא אולי החדר המרכזי ביותר בבית, ולכן הוא זוכה לעיקר תשומת הלב שלנו. אך לפני שאתם ממהרים לבחור רהיטים, הרימו רגע את המבט ובחנו היטב את חלל הסלון. נסו לא לחשוב על הסלון הקודם שלכם, אלא התמקדו בחדר שלפניכם, ושימו לב לנקודות הבאות לפני רכישת הרהיטים:

  • מידות החדר: כדי לבחור ריהוט לחדר הסלון חשוב מאוד לבצע מדידות מדויקות של כל חלל החדר. לצורך זה נסו להסתכל על החדר במבט-על וחשבו כיצד כל הרהיטים השונים ישתלבו בו ביחד. ודאו כי אתם מותירים מרווח מספק למעבר נוח בין הרהיטים, ובמידת הצורך בחרו ברהיטים קטנים יחסית כדי שלא ליצור תחושת עומס בעין.
  • מתאר החדר: כשאנחנו עוברים דירה אנחנו עדיין נושאים עימנו את הדירה הישנה שלנו. לפעמים למשל נבחר בסידור רהיטים שהתאים לדירה הקודמת, אך אינו מתאים לחלל הסלון הנוכחי. כדי לא "להיתקע" בדירה הקודמת, סקרו היטב את מתאר החדר ונסו כמה סידורי-רהיטים שונים לפני שאתם בוחרים בעיצוב הסופי.
  • מתחדשים: מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת "לשדרג" את הריהוט הקיים, במיוחד אם מדובר ברהיטים שהתיישנו ועלולים חלילה להתפרק אם תזיזו אותם. לקראת מעבר הדירה חשבו אלו רהיטים ימשיכו אתכם, ואיך תוכלו לרענן את מראה הסלון באמצעות פריטי ריהוט ייחודיים כגון כורסאות מעוצבות או שולחנות ושידות חדשים.

עוברים לחדר השינה

בשלב הבא, עוברים לעצב את חדר השינה, כאשר במוקד נמצאים כמובן רהיטים כגון מיטה זוגית וארון, ולעיתים גם פריטי ריהוט אחרים כגון שידות לילה ושולחן. בכל המקרים הללו, תמיד יש אפשרות להכניס עניין וצבע לחדר, אז הנה שתי הצעות מובילות:

  • תוספות למיטה הזוגית: בין אתם מביאים אתכם את המיטה מהדירה הקודמת, ובין אם אתם רוכשים מיטה זוגית חדשה, ניתן לשנות את העיצוב שלה באמצעות תוספות חיצוניות. תוכלו למשל להתקין גב מיטה מעוצב שיאפשר לכם להישען עליו בנוחות כאשר אתם קוראים במיטה או צופים בסרט, ואם אתם בוחרים מיטה חדשה, ניתן לרכוש מיטה מרופדת ולהתאים לה שידות לילה שישתלבו באופן הרמוני עם עיצוב הרהיט.
  • שילוב פריטי ריהוט קטנים: כאשר עוברים דירה, לעיתים צריכים "לחיות עם" הריהוט שכבר קיים בה. אך גם אתם לא "משתגעים" על ארון הקיר שכבר קיים בחדר, תוכלו לתת את הטאצ' שלכם בעזרת שילוב של פריטים קטנים ואיכותיים. אפשר למשל לשלב הדום מיוחד לאורך המיטה, לבחור כורסה בעלת ריפוד מושך ונעים או למצוא שולחן בעל עיצוב ייחודי וכיסא תואם, וכך ליצור פינה נעימה שבה תוכלו להתארגן בשלווה בדירה החדשה שלכם לקראת יום חדש.