טיפים לעיצוב חדר השינה

איך מעצבים חדר שינה חלומי? איך מצליחים להפוך את ארבעת הקירות האינטימיים הללו למקום של ביטוי אישי, מפלט נעים וכזה שמבטא את הצבעים, הרגשות וסגנון העיצוב האהוב עליכם? הנה כמה טיפים לעיצוב חדר שינה מנצח.

בחרו צבע עדין

במקום בחירה בצבעי יסוד נועזים, העדיפו לבחור גוונים מרגיעים ולהשתמש בפלטת צבעים נינוחה של גוונים מונוכרומטיים. לצורך כך, זכרו את תורת הצבעים: גוונים עדינים של כחול, גווני לבנדר או ירוק נחשבים לרגועים ושלווים. עם הגוונים הרגועים הללו תוכלו לשלב גם מוטיבים נוספים – כמו גווני חום וניוד, רימון עמוק או גווני טופז עשירים.

עצבו גם את התקרה

התקרה מהווה את הקיר החמישי בחדר. דמיינו שאתם שוכבים על מיטות זוגיות רחבות ונעימות, כריות מרפדות את ראשכם ואתם עטופים בשמיכה הנעימה שלכם. כעת, אתם מביטים למעלה ורואים משטח ריק ואנמי – מה תרגישו? וכעת חשבו מה תרגישו אם למשטח הריק הזה יתווספו גוונים עדינים או דפוס רך לבחירתכם? הבדל של שמים וארץ, תרתי משמע! את התקרה תוכלו לצבוע בגרסה בהירה מעט יותר מצבעם של שאר הקירות, או בחרו בטפט ייעודי לקיר. בנוסף, רצוי להוסיף גם אהיל עדין או דומיננטי במרכז התקרה. זה יעזור להעניק בחלל כולו תחושה של נוחות ואינטימיות נהדרת.

שמרו על חדר שינה בעיצוב פשוט

חדר השינה הנעים ביותר הוא זה שמאופיין במראה פשוט, מתוחכם ואלגנטי. זה לא אומר שעליכם לבחור בסגנון עיצוב ספציפי, אלא בעיקר להקפיד על כמה כללים פשוטים. הראשון והחשוב שבהם הוא להשאיר מרחב תנועה נעים בין הרהיטים השונים בחדר. כך למשל, רצוי לשמור על מרווח של 3 מטרים בין המיטה לקירות הצדדיים או הרהיטים, ולפחות שני מטרים בין המיטה לרהיטים נמוכי קומה, דוגמת שידות לילה.

טיפ נוסף הוא לאבזר את חדר השינה רק במינימום החפצים שאתם צריכים. מיטה, שולחן צד, שידת איפור וכיסא הם פתרונות מעולים, וכל תוספת אחרת עלולה ליצור מראה מבולגן. לצד זאת, מוטב ורצוי לבחור יצירות אמנות לבחירתכם, פרחים, נרות ואביזרים דקורטיביים נעימים לעין.

בחרו ריהוט בגודל הנכון

כשאתם הולכים לחנות הרהיטים ומתבוננים על מיטות זוגיות, ארונות, שידות ורהיטים נוספים לחדר השינה, חשוב מאוד להתחיל את הבחירה עוד קודם, בבית, ולמדוד את החלל העומד לרשותכם. זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח שתבחרו רהיטים בגודל שמתאים לפרופורציות של החדר ולא יעמיס על החלל במקרה הפחות טוב, או פשוט לא ייכנס לחדר במקרה הגרוע. מלבד הגודל הפיזי של הרהיטים, כדאי לחשוב גם על הסגנון העיצובי שלהם. כך למשל, אם חדר השינה קטן יחסית, העדיפו לבחור ריהוט קל יותר, מאוורר, על פני רהיטים כבדים עם דומיננטיות רבה. אם התקרה גבוהה מאוד, תוכלו לבחור במיטה בעלת ראש אחורי גבוה שיסייע ליצור פרופורציות נכונות בחלל. הדבר נכון גם להיפך, כשחדר השינה גדול. רהיטים קטנים מדי ייראו אבודים בחדר גדול, לכן ערכו בחירות נכונות בהתאם לחלל העומד לרשותכם.