איך לבחור חדר שינה הורים

עוברים לבית חדש? משפצים? סתם רוצים להתחדש ולרענן קצת את הריהוט הנוכחי? מצוין! הנה כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כאשר בוחרים את הריהוט ואת העיצוב הכללי של חדר השינה.

מתחילים עם המדידות והתקציב

אחד הדברים הכי חשובים שכדאי לבדוק בהתחלה הן המידות של החדר, ולקחת בחשבון גם אילוצים שונים כמו המיקום של הדלת ושל החלונות, האם יש ארון קיר וכו'. המידות המדויקות יסייעו לכם לבחור את הרהיטים שמתאימים לגודל של החדר, כך שיישאר מספיק מקום לנוע בנוחות.

הגדרת תקציב חשובה גם כן, מאחר וזהו הקו שינחה אתכם בבחירת הרהיטים וכל האלמנטים הנוספים. אנחנו כמובן ממליצים להתחיל קודם בהוצאות הגדולות כמו הריהוט, ובהמשך לרכוש את הפריטים הקטנים יותר – עציצים, שטיחים, מצעים יוקרתיים, וילונות וכך הלאה. אם תצטרכו תוכלו כמובן לדחות את הרכישה של חלק מהפרטים העיצוביים הקטנים להמשך הדרך, כדי לא "להיחנק" עם כל ההוצאות בבת אחת. זהו גם השלב שבו תצטרכו להחליט על התיעדוף שלכם על הסקאלה של איכות מול כמות. למשל יש זוגות שיעדיפו להשקיע ולרכוש מצעים יוקרתיים אשר ישמשו אותם לטווח הארוך, וזוגות אחרים רוצים לקנות בזול ולהתחדש לעיתים תכופות יותר.

חדר קטן? חושבים מחוץ לקופסה

אם חדר השינה שלכם הוא חדר קטן יחסית, תצטרכו ככל הנראה להתפשר על הגודל של המיטה הזוגית. אך גם חדרים קטנים אפשר לעצב בצורה שתהיה פרקטית ונוחה, וגם תגרום לחדר להיראות נהדר. למשל תוכלו לבחור מיטה זוגית ללא מסגרת, ובכך לחסוך כמה סנטימטרים שתוכלו לנצל בשביל מזרון גדול יותר או בשביל הריהוט הסמוך. אופציה של שידות לילה תלויות או מדפים תלויים יכולים לחסוך מקום על הרצפה, להקל על הניקיון ולתת תחושה של מרחב גדול יותר.

אם אתם זקוקים לעוד מקום לאחסון, כדאי לשקול לרכוש מיטה זוגית הכוללת מגירות לאחסון, או להזמין במיוחד ארגז אחסון על גלגלים.

בחירה בגוונים בהירים לריהוט ולאביזרים השונים כמו מצעים יוקרתיים, וילונות ותמונות – יאירו את החדר וייצרו תחושה של חלל גדול ופתוח יותר.

בחירת התאורה

אופי השימוש שלנו בחדר השינה קצת משתנה לאורך השעות השונות של היום והלילה, וגם בין הימים השונים בשבוע. התאורה צריכה להיות גמישה מספיק כדי להתאים לכל זה. אנחנו רוצים תאורה מרכזית שתהיה חזקה מספיק כדי שתוכלו להתארגן בנינוחות, אך לא כזו שתהיה חזקה מדי ותהיה מסנוורת ולא נעימה. מומלץ להשתמש בתאורה שניתן לעמעם או להשתמש בכמה סטים של מנורות שניתן להדליק ולכבות באופן עצמאי. מומלץ להתקין תאורת לילה בשני הצדדים של המיטה, כאשר ניתן להדליק ולכבות כל צד בנפרד. אם אתם אוהבים לקרוא במיטה, אז בוודאי שהתאורה צריכה להיות חזקה יחסית וממוקמת בגובה כזה שיתאים לקריאה. אם אתם טיפוסים של טלוויזיה דווקא, אז כדאי לבחור בתאורה עמומה יותר.