כך תעצבו את הסלון המושלם

אצל כל משפחה חדר הסלון נראה קצת אחרת. לפעמים זהו חלל המיועד לאירוח בלבד ובמקרים אחרים זה החדר שבו מבלים בני המשפחה את מרבית שעות היום. בשורה התחתונה, כשאנחנו חושבים על הסלון המושלם, לכל אחד מאתנו יש תמונה אידיאלית אחרת. אז איך תגלו ותעצבו את הסלון המושלם שלכם? הנה כמה נקודות למחשבה.

מהמקרו למיקרו

כשמעצבים סלון קל מאוד להימשך אל הפרטים הקטנים. בחירת שולחן לסלון, התאמת כריות לספה ומציאת המזנון המושלם – את כל אלו אנחנו אוהבים לעשות ונהנים מתהליך הליקוט של פריטי ריהוט וחפצי נוי. אך כדי לעצב את הסלון המושלם צריך לקחת צעד אחד אחורה וקודם כל לבחון את המצב הנוכחי של הסלון ואת התוכנית האידאלית שלנו עבורו. לשם כך, תוכלו להיעזר בנקודות הבאות:

  • בחינת הסידור הקיים: לפני שאתם ממהרים לשנות את מראה הסלון מן הקצה אל הקצה, הביטו בו רגע. האם אתם אוהבים את הסידור הקיים שלו? האם אופן הצבת הרהיטים נוח לכם? נסו לחשוב מה מתוך הסידור הקיים ימשיך אתכם הלאה ואילו דברים כדאי דווקא לחדש.
  • תאורה: המראה של כל חדר מושפע מהתאורה שלו, בייחוד חדר מרכזי כמו הסלון. גופי תאורה נכונים יכולים לסייע לכם ליצור אווירה שונה בחדר הסלון בהתאם לצורך. החדר יכול להיות מואר מאוד במהלך היום ובעת קבלת אורחים, אך כדאי שתהיה לכם גם אפשרות לעמעמם את התאורה ולמנוע חדירה של אור מבחוץ אם אתם רוצים ליצור אווירה אינטימית או לצפות ביחד בסרט.
  • תכנון אזורי החדר: חדרי סלון רבים מעוצבים כחלל פתוח ומזמין, וכך ישנו אזור מרכזי אחד המשמש גם לאירוח. אך אם תרצו, תוכלו לשלב בחדר הסלון גם נישות קטנות יותר המותאמות לבילוי אישי יותר. לדוגמה, ליד החלון אפשר ליצור פינת קריאה, או שניתן לבחור כורסא מעוצבת ולהציב אותה בפינה של החדר ליצירת אזור שקט למנוחה ומחשבה.

מציאת האיזון בין אסתטיקה לנוחות

תכנון ועיצוב הסלון צריכים להתאים לכל בני הבית ולאורח החיים שלהם, כאשר לעיתים זהו אתגר משמעותי יותר ממה שנדמה בתחילה. במשפחות עם ילדים לדוגמה, הסלון משמש גם כאזור משחק של הילדים, ואז אנחנו מוצאים את עצמנו לא פעם מתפשרים על יופיו של החדר לטובת נוחות השימוש בו. אך גם אם הסלון משמש כמרחב למשחק, אין זה אומר שעליו להיות עמוס וגדוש בחפצים. אין זה גם אומר שעלינו להתעלם מהצרכים של הילדים ולהגביל את השימוש במשחקים לחדר הילדים. להיפך, אם נתייחס בכבוד למשחק ונקדיש לו מקום גם בסלון נוכל לעצב את פינת המשחק באופן אסתטי ואף להיעזר בה כדי להכניס מעט צבע לחדר. לדוגמה, אפשר לבחור כוורות אחסון צבעוניות, לשלב שטיח בגוונים שמחים וליצור פינה חמימה ונעימה שתשתלב בתוך מרקם החיים היום-יום. הכלל המנחה הוא למצוא את האיזון המתאים שבין הצרכים של בני הבית לבין הקו האסתטי שבחרתם בו.