איך תזהו רהיט איכותי?

כשאנחנו מחפשים רהיטים חדשים אנחנו קודם כל נמשכים למראה שלהם, לגוון הייחודי או לברק של העץ. אך אחרי שראינו כמה דגמים שמצאו חן בעינינו, הגיע הזמן גם להסתכל על הרהיט מקרוב. כדי שנוכל לדעת אם מדובר ברהיט איכותי שישתלב היטב בבית וילווה אותנו לאורך זמן, יש כמה רמזים מרכזיים שיספקו לנו מידע חשוב על הרהיט.

בררו מהם חומרי הגלם של הרהיט

זהו אולי הדבר הראשון שנבדוק, ובדרך כלל אנחנו גם עושים אותו באופן אינטואיטיבי. לשם כך כדאי להגיע לחנות, לבחון את הרהיט, ולהבין ממה הוא מורכב. אם אתם מעוניינים למשל ברהיט מעץ, עדיף לבחור פריטים העשויים מעץ מלא, הנחשבים לעמידים יותר ולבעלי מראה מושך יותר. עם זאת, כיום גם רהיטים העשויים מעץ סנדוויץ' (עץ העשוי שכבות-שכבות) נחשבים לעמידים, ועץ מסוג זה משמש לעיתים קרובות לחלקים פנימיים של הרהיט. אך שימו לב – אם הרהיט משלב שימוש בעץ סנדוויץ' כדאי לוודא שהוא כולל לא פחות מתשע שכבות.

בחנו את רמת הביצוע

בחירת חומרי גלם איכותיים היא התחלה טובה, אך כדי ליצור רהיטים באיכות גבוהה יש לשים לב גם לאופן ההרכבה שלהם. שולחנות סלון למשל כוללים בדרך כלל לוח עליון המורכב על גבי רגליים או מעמד. כדי השולחן יהיה יציב ועל מנת ליצור מראה חלק ונאה, חיבור זה בין החלקים צריך להתבצע באופן מיטבי. החיבור הטוב ביותר יתבצע בדרך כלל או באמצעות שגם (מעין בליטה בעץ) ומגרעת, או באמצעות ברגים. לעומת זאת, חיבורים בעזרת דבק או סיכות אינם נחשבים לאיכותיים וקיימת סבירות גבוהה יותר שרהיט מסוג זה לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

תנסו את הרהיט

מלבד היופי החיצוני, לרהיטים יש תפקידים שונים בחיי היום-יום שלנו. לדוגמה, המגירות שבארונות נדרשות לשאת במשקל מסוים והשימוש בהן צריך להיות נוח וקל. כדאי לבדוק את ההיבט הזה תוכלו "לנסות" את הרהיט בחנות: פתחו את המגירות, שימו לב לאופן שבו הן נפתחות ונסגרות ובדקו את החיבורים ואת המסילות שלהן. אם לעומת אתם בוחנים שולחן פינת אוכל, בדקו שהוא בגובה המתאים, נסו להשתמש בהרחבות של השולחן ולפתוח אותו (אם הם קיימות), וודאו שפעולה זו מתבצעת באופן חלק וללא קושי. גם שולחנות סלון חשוב לבדוק ורצוי להבטיח שהם יציבים ונוחים לשימוש ליד ספה או כורסה.

גימור הרהיט

לסיום, איכותו של הרהיט נמדדת גם דרך הפרטים הקטנים. אל תתביישו לגעת ברהיט, לחוש את המרקם שלו, ושימו לב לגימור שלו. לשם כך בחנו היטב את רהיטי התצוגה ואת המראה הכללי שלהם, ושימו לב בעיקר לשתי נקודות הבאות:

  •         האם יש שריטות? הסתכלו ברהיט הנמצא בתצוגה ובדקו מה מצבו. אם אתם מבחינים בשריטות רבות או בפגמים, כנראה שכדאי לבחור ברהיט אחר.
  • ·       האם לרהיט יש ציפוי? ישנם רהיטים בעלי ציפוי, ואם ציפוי זה אינו איכותי ואינו מונח כראוי הדבר עלול לפגוע במראה הרהיט לאורך זמן. מכיוון שציפויים אלו עלולים להיסדק, רצוי להימנע מהם ואם כבר בחרתם ברהיט כזה, בחנו היטב את מצב רהיט התצוגה לפני הרכישה.