3 טיפים חשובים לעיצוב הבית בזמן מגפה

בשנה האחרונה אנחנו מבלים יותר ויותר זמן בבית, והשהות הממושכת בין כותלי ביתנו מספקת לנו הזדמנות לבחון מחדש את סביבת המגורים שלנו. אנחנו שמים לב לדברים שאולי לא היה לנו פנאי לחשוב עליהם קודם לכן, ונדרשים להתאים את עצמנו למציאות החדשה. הצורך ליצור בבית פינת עבודה להורים ולילדים ולהפריד בינה לבין מרחבים אישים או משפחתיים מעודדים אותנו לעצב מחדש את הבית על פי הצרכים המעודכנים. אז איך עושים את זה? הנה 3 טיפים מרכזיים.

מגדירים מחדש את המרחב

השגרה החדשה שלנו מתאפיינת בעיקר באי-ודאות. אנחנו לא בטוחים אם מחר ניסע למשרד או נעבוד מהבית, אם נוכל לפגוש בני משפחה וחברים ואם הילדים ילמדו מהבית או בבית הספר. במצב זה, סביבת חיים מאורגנת המתאימה לצרכים החדשים תסייע לנו להתמודד עם הבלתי ידוע.

בעת ארגון הבית מחדש ועיצובו, ניתן להיעזר בנקודות הבאות:

  • עיצוב מחדש של חדרי הילדים: חדרי ילדים משמשים לרוב למשחק או לשינה, ולעיתים גם לשיעורי בית. אך כעת, בעקבות המעבר ללימודים מקוונים, צריך להכין עמדת עבודה שתכלול גם גישה נוחה לחשמל ואינטרנט. לשם כך ודאו כי הריהוט הקיים אכן עונה על הדרישות ובדקו אם יש מקומות אחסון מספקים לחומרי הלימוד.
  • מיקום פינת העבודה: עובדים מהבית? פינת העבודה מחייבת תשתית מתאימה. עליכם לוודא כי באזור יש שקעי חשמל וכי החיבור לרשת האינטרנט יציב. מלבד זאת, גם המיקום של פינת העבודה הוא חשוב ואם ניתן רצוי להציב אותה במקום מבודד ושקט יחסית.
  • ירוק גם בבית: המגיפה הגבילה באופן משמעותי את היכולת שלנו לטייל מחוץ לבית, אך אין זה אומר שאי-אפשר ליהנות קצת מצבעי הירוק המרעננים של הטבע. אם יש לכם מרפסת לדוגמה, זה הזמן לפנות אותה מחפצים מיותרים, לבחור צמחים מתאימים ולשלב רהיטים נוחים. את הצמחים אפשר לשלב גם במטבח, או שניתן למצוא חלל מואר יחסית וליצור בו פינת הירגעות עם כורסא מעוצבת או פוף נעים.

מחדשים את הריהוט

עיצוב הבית מחדש הוא הזדמנות לחדש את מראה הבית. אז קחו רגע והביטו סביבכם. האם אתם אוהבים את הרהיטים שלכם? האם הספה עדיין נעימה ויפה? או שאולי זה הזמן להחליף אותה ולמצוא שולחן סלון חדש או מזנון נאה. כך או כך, יש לכם שתי אפשרויות מרכזיות:

  • חידוש הריהוט הקיים: רהיטים מסוימים כגון כורסאות או שולחנות ניתן לרענן באמצעות פעולות פשוטות יחסית. ניתן למשל להחליף את ריפוד הכורסא או לשייף את השולחן ולחדש את הצבע שלו. רק שימו לב שכדי לשמור על הרהיט ועל המראה האסתטי שלו פעולות החידוש הללו צריכות להתבצע על ידי אנשים המומחים בתחום.
  • קניית רהיטים חדשים: רהיטים מסייעים לקבוע את האופי הייחודי של הבית. אז אם אתם מרגישים שהריהוט הקיים כבר לא מתאים למי שאתם או לאורח החיים שלכם, זה הזמן לבחור פריטי ריהוט שישקפו את האישיות שלכם.

הפרטים הקטנים

חידוש הרהיטים משפיע באופן משמעותי על מראה הבית, אך כדי לחדד את השינוי שעשיתם, וכדי שתוכלו להרגיש באמת בבית, חשוב לשים לב גם לפרטים הקטנים:

  • אוספים מיוחדים: כמעט לכל אחד מאתנו יש אוסף מיוחד או תחום עניין ייחודי שמלווה אותו שנים רבות. זה יכול להיות אוסף הצעצועים שלכם, אוסף תמונות, הספרייה שליקטתם בעמל רב או אפילו אוסף מטחנות קפה מרחבי העולם. כל אלו מעניקים לבית את הנגיעה האישית שלכם והופכים להיות פריטים שאי-אפשר להתעלם מהם. תנו כבוד לאוספים הללו, ומצאו מקום מתאים להציג אותם.
  • פינת עיצוב גם לילדים: אם יש לכם ילדים בבית, כדאי לשקול לתת להם פינה משלהם או לשתף אותם בעיצוב הבית. זה יכול להיות קיר אחד של "תערוכות מתחלפות" עם הציורים שלהם, או תמונות משפחתיות של רגעים שמחים. שיתוף הילדים בתהליך, במיוחד אצל ילדים גדולים יחסית, עשוי לשמח אותם ואולי אף יעודד אותם גם לשמור יותר על יופיו של הבית ועל הסדר בו.