5 טיפים לבחירת ריצוף לבית

בונים בית חדש? משפצים? בתוך רשימת המטלות האינסופית תצטרכו להקדיש זמן לבחירת הריצוף של הבית. זה השלב שבו צריך לשלב בין חשיבה פרקטית לבין חשיבה על העיצוב, כדי שתקבלו את התוצאה שהכי מתאימה לכם. אם כבר התחלתם לעבור בין אולמות התצוגה ולבחון דוגמאות אתם בטח יודעים שיש המון אפשרויות של ריצוף לבית – ריצוף טבעי או מלאכותי, מבריק או מט… אנחנו כאן כדי לעזור לכם להתמקד בדברים החשובים.

1. אל תתפשרו על האיכות

כאשר בונים או משפצים יש דברים שאפשר להתפשר עליהם, למשל דברים שפחות חשובים לכם או פריטים שיהיה קל להחליף ולשדרג בהמשך הדרך. אבל בכל הקשור לריצוף אנחנו ממליצים שלא לעשות את זה. ריצוף הוא אלמנט עם השפעה גדולה על המראה הסופי, ובנוסף קשה ויקר להחליף אותו.

2. בדקו את תכונות הריצוף

כאשר תסתובבו באולמות התצוגה תראו סוגים שונים של מרצפות וחיפויים, ולכל אחד מהם יש תכונות מעט שונות. ריצוף לבית צריך שיהיו לו מספר תכונות חשובות, והן שונות מריצוף שמיועד לחוץ או ריצוף שמיועד לחלל תעשייתי, מסחרי וכדומה.

התכונה הראשונה היא דרגת השחיקה – ככל שהמספר גבוה יותר, כך הריצוף עמיד יותר לאורך זמן.

תכונה שנייה היא יכולת הספיגה, כאשר ספיגה מוגברת משמעותה שהריצוף יספוג יותר כתמים ויהיה קשה יותר לנקות ולשטוף אותו.

3. ריצוף אחיד בכל הבית? או התאמה לכל חדר?

הבחירה הפשוטה ביותר היא לבחור בדגם אחד של מרצפות שבו תשתמשו בכל חדרי הבית, אך זו ממש לא האפשרות היחידה. התאמה של הריצוף לחללים השונים בבית יכולה לשדרג מאוד את העיצוב ואת האווירה שתיווצר. לדוגמה, עבור חללים גדולים כמו הסלון והמטבח תוכלו לבחור במרצפות גדולות, אשר נותנות תחושה של מרחב, אבל אינן מתאימות לחדרים קטנים – שם תתקבל דווקא התוצאה ההפוכה. אם אתם אוהבים פרקט תוכלו לבחור בו עבור חדרי השינה, ובכך לקבל אווירה חמימה ומרגיעה. בחדרי השירותים והמקלחת מומלץ לבחור במרצפות מונעות החלקה ובעלות ספיגה נמוכה, וכדאי לחשוב גם על השילוב של המרצפות ושל החיפוי כדי לקבל תוצאה אחידה ונעימה לעין.

4. בחרו ריצוף שקל לנקות

באולמות התצוגה כל האפשרויות נראות קסומות, גם דגמים לבנים לחלוטין או דגמים כהים מאוד. אך בפועל היישום שלהם בתוך הבית יכול להיות בעייתי, בגלל שהצבעים הקיצוניים האלה מבליטים כל לכלוך וכל טיפת מים שהתייבשה. ריצוף לבית צריך להיות יפה ונעים לעין, אך גם צריך להיות פרקטי. אתם צריכים להרגיש בנוח לחיות בבית שלכם, ולא להשתעבד לניקיון הרצפה.

5. אל תסתמכו רק על המראה באולם התצוגה

התאורה באולמות התצוגה שונה מהתאורה שתהיה בבית שלכם, בין אם היא מוארת יותר ובין אם היא חשוכה יותר. אנחנו ממליצים בחום לבקש לקחת הביתה אריח אחד לדוגמה, ולבחון איך הוא נראה בתאורת הבית שלכם.