לא מתפשרים על נוחות בסגר

בתקופה האחרונה למדנו להכיר את הבית שלנו ממש, אבל ממש טוב. הסגר הממושך גורם לנו לשהות בבית שעות ארוכות יותר, וגם העונה הקרה מחזירה אותנו לחיק בית החמים. אז אין זה מפתיע אולי שפתאום אנחנו רואים את סביבת המגורים שלנו באור חדש. אנחנו עשויים לשים לב שהספה דורשת ניקוי או חידוש, רהיטים אחרים איבדו מהברק שלהם או שהבית כולו גדוש בחפצים היוצרים תחושת עומס לא נעימה. בדרך כלל אנחנו נעדיף לדחות את ההתמודדות עם המציאות הלא נעימה הזאת, אך כעת זאת הזדמנות מצוינת להפוך את האווירה בבית לנעימה הרבה יותר לעבור את הסגר בנוחות.

ארגון מחדש

בכל בית, בכל חדר, אנחנו צוברים אין-סוף חפצים. אלו יכולים להיות פריטים שפשוט שכחנו שהם שם, צעצועים שהילדים "נזכרים" בהם רגע לפני שמוסרים אותם הלאה או אפילו ערמות של מגזינים שהצטברו בחדר הסלון. עכשיו, כשאנחנו מבלים את עיקר הזמן בבית, הגיעה העת למעט ארגון מחדש ו"עבודות יזומות", כדי ליצור אווירה מזמינה יותר בבית נדרשים שני צעדים ראשונים:

הופכים את הארונות: עברו בין כל ארונות הבית, כולל המזנון בחדר הסלון וארונות המטבח, והוציאו את כל החפצים המיותרים. אל דאגה, אין צורך להשלים את המשימה ביום אחד – הסגר יספק לכם שלל הזדמנויות לבצע משימה זו.

ארגון פנימי: הוצאתם את מה שלא צריך? הכנתם שקיות בגדים, צעצועים וכלים למסירה? מצוין! כעת עליכם לארגן את הכול מחדש, רק שימו לב! ודאו שהארגון הפנימי של מקומות האחסון מאפשר לכם לשלוף את הפריטים בקלות ובבטחה. באופן זה, כשתרצו למשל להוציא כלי הגשה מהמזנון או מארון המטבח לא תפילו בטעות כלים אחרים.

חידוש רהיטים

כל רהיט מתבלה עם השנים. אלו יכולים להיות כתמים שנוצרו בשל נוזל שנשפך, או שריטות של רהיטי העץ. אם הנזק משמעותי מדי כדאי לרכוש רהיט חדש, בייחוד כאשר מדובר בריהוט כמו ספות או שולחנות סלון הנמצאים במקום מרכזי בבית, אך אם מדובר בפגמים קלים, הסגר יכול להיות הזמן המושלם לטפל בהם:

ניקוי הספה: בשלב הראשון ניתן לנסות לנקות את הספה בעזרי אמצעי ניקוי ביתי. עם זאת, לעיתים בכל זאת דרוש ניקוי מקצועי, ובמקרה זה חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים באיש מקצוע המומחה בתחום.

חידוש לרהיטים: שולחן סלון או מזנון עלולים לאבד מיופיים אם הצבע שלהם דהה או מתקלף. כדי לחדש את המראה שלהם תוכלו לצבוע אותם בשכבה רעננה של לכה או של צבע, ואפשר בהחלט גם לבחור בגוונים חדשים שאינם זהים לגוון המקורי של הרהיט. אך שימו לב – אם אינכם מיומנים ברזי חידוש הרהיטים כדאי אולי לפנות לאנשי המקצוע.

יוצרים נישות נעימות

חדר הסלון ופינות האוכל הם חללים ציבוריים בבית, אך גם באזורים אלו אפשר ליצור נישות נעימות ההולמות את אורח החיים של בני הבית. נישות אלו חשובות משום שהן מסייעות לגבש את האופי של הבית, ואפשר ליצור אותן באמצעות פריטי ריהוט ייחודיים כגון כורסאות או שולחנות בעלי עיצוב מיוחד. הנה שלוש דוגמאות לנישות כאלה:

פינת קריאה: אם אתם מסוגלים לשקוע שעות ארוכות בספר טוב, אולי תרצו ליצור פינת קריאה שקטה. תוכלו ליצור אותה באמצעות כורסאות שיוצרות תחושה נעימה ועוטפת ולצרף שידה קטנה שאפשר להניח עליה את כוס הקפה או היין.

אזור יצירה: ציור, רקמה, סריקה, צביעה – כל פעילויות אלו הן סוג של ריפוי בעיסוק גם למבוגרים. תוכלו לבחור בבית פינה מתאימה, לשלב בה שולחן וכיסא נוחים, להתקין מדפים או יחידת אחסון אחרת ולהרכיב את סביבת היצירה המושלמת.

פינת שקט או האזנה למוזיקה: אין זה משנה איך אתם אוהבים להירגע, בין אם זה תרגול מיינדפולנס ובין אם זה האזנה למוזיקה, פינת שקט יכולה לסייע לכם לעבור את הסגר באווירה שלווה.

לסיכום, השהות הארוכה בבית מזכירה לנו עד כמה חשוב ליצור סביבת מגורים נוחה. נצלו את הזמן, הביטו סביבכם וחשבו כיצד תוכלו להפוך את הבית למקום מרגיע ואסתטי שנעים לכם להיות בו.