איך תעצבו את חדר השינה בצורה מיטבית?

לכל אחד מאתנו סגנון העיצוב המועדף עליו ודרך החיים שלו, אבל כמעט עבור כולנו חדר השינה הוא האזור שבו אנו מרגישים הכי בטוח בבית. ארבע קירות ודלת שאנחנו יכולים לסגור וליהנות מרגעים שקטים ומהאפשרות לסדר את המחשבות במקום רגוע שהוא לגמרי שלנו. לכן, אם אנחנו רוצים לעצב את חדר השינה שלנו בצורה מיטבית עלינו להשקיע בכך מחשבה רבה ולשים לב לכל פרט, קטן כגדול.

מה לא שייך?

למרות השם שלו, לחדר השינה שימושים רבים. זה המקום שבו אפשר ליהנות בפרטיות ממוזיקה טובה, להתכרבל עם ספר טוב, או להירדם מול סדרת הטלוויזיה האהובה. לכן, כדי ליצור סביבה נעימה ורגועה חשוב לשים לב שלא יהיו בחדר חפצים מיותרים שיוצרים גודש בעיניים. אז לפני שאתם מתחילים לעצב את חלל החדר סדרו אותו. סלקו מהארון חפצים שאין בהם צורך, פנו מהחדר מוצרים חשמליים שכבר אינם משמשים אתכם, והשאירו רק פריטים אהובים המתאימים לחדר.

בשלב הבא, אחרי שעשיתם את הסדר הראשוני, תנסו לבחור את החדר בעיניים חדשות – האם צבע הקיר מתאים לחדר ומתאים לאווירה שאתם מעוניינים ליצור בו? האם אתם אוהבים את האופן שבו החדר מסודר? האם ישנם פריטי ריהוט שנשארו אתכם אך אינם נוחים או אינם אהובים עליכם? המטרה העיקרית היא להשאיר בחדר רק את הפרטים שבאמת שייכים לו, רק מה שהופך את החדר לחלל שהוא באמת שלכם.

בוחרים פריטי ריהוט איכותיים

סידרת, ניקיתם, בחרתם את הפריטים שימשיכו ללוות אתכם, וכעת אתם מגלים שנידרש לכם שינוי משמעותי כדי לעצב את חדר השינה בהתאם לחזון שלכם. אל דאגה, זה מצב רגיל לחלוטין, אחרי הכול – ההעדפות שלנו משתנות לאורך החיים וכך גם הצרכים והרצונות שלנו. כדי להתאים את עיצוב החדר לדרישות העדכניות שלכם, תוכלו לשלב בו פריטי ריהוט איכותיים ההולמים את הקונספט העיצובי שבחרתם בו. מיטות זוגיות לדוגמה הן מקום טוב להתחיל בו משום שהן רכיב מרכזי בעיצוב החדר, והן מסייעות לקבוע את האופי שלו. מכיוון שמדובר ברהיט שילווה אתכם לאורך שנים, כדאי להעדיף מיטה העשויה מחומרי גלם איכותיים, לשים לב למגע שלהם, ולבחור גוונים שסייעו ליצור את האווירה הנכונה בחדר. אחרי שבחרתם את המיטה, תוכלו להתאים לה ארון ושידות אישיות וכך ליצור מראה הרמוני ונעים לעין.

פינה משלכם

חדר שינה יכול להיות חדר אישי, אך במקרים רבים זהו החדר הזוגי ששייך לשני בני הזוג. לכן, בעת העיצוב שלו צריך להתחשב ברצונות של שני בני הזוג. עם זאת, גם כשמדובר בחדר משותף, מומלץ כי לכל אחד מבני הזוג תהיה בכל זאת פינה משלו. אחת האפשרויות היא לדוגמה לאפשר לכל בן זוג לבחור שידה אישית קטנה. שידות אלו, שבדרך כלל נהוג להציב אותן ליד המיטה, לא חייבות להיות זהות זו לזו. להיפך, לעיתים דווקא השוני הזה יכול ליצור עניין ויופי משלו. אך שימו לב – ההעדפות האישיות צריכות בכל זאת לחיות בשלום זו לצד זו, ומיזוג מוצלח מחייב אותנו להסתכל גם על הפרטים הקטנים וגם על השלם.