רעיונות דקורטיביים לחדרי סלון קטנים

לכאורה נדמה לנו כי כדי שחדר הסלון יהיה נוח, עליו להיות בעל ממדים נדיבים. זהו אזור ציבורי בבית המשמש אותנו גם לבילוי משפחתי אינטימי וגם לאירוח של חברים ומשפחה מורחבת, ולכן חשוב לנו ליצור חלל מרווח שהאווירה בו תהיה נעימה ונינוחה. חדר הסלון לא חייב להיות גדול כדי ליצור את התחושה הנכונה, באמצעות עיצוב חכם ומדויק גם חדר סלון בעל ממדים צנועים יחסית יכול נאה נעים ומזמין.

מנצלים כל פינה

כאשר אנחנו בוחרים את הבית שאנו גרים בו אנחנו עשויים "להתאהב" באזור אחד שלו ובו-בזמן להתלהב פחות מחדרים אחרים. אנחנו עשויים להתעלם מהנקודות הפחות חזקות של הדירה, למשל גודל הסלון, ולחשוב כי "זה מה שיש", אך עיצוב מחדש של הסלון דווקא יכול להוות הזדמנות מצוינת להסתכל על החלל הזה דרך עיניים חדשות. ראשית, שימו לב למתאר המדויק של הסלון – האם יש לו מאפיינים מיוחדים? האם יש לו צורה מלבנית או מרובעת? האם יש דרך להגדיל אותו מעט באמצעות חיבור לחדר אחר שאין לו תפקיד מיוחד? לעיתים תגלו כי בחדר יש פנינים שרק מחכות שיגלו אותן. לדוגמה, לחדר הסלון יכול להיות חלון ייחודי המשקיף החוצה ולידו ניתן להתקין ספסל קטן, או שייתכן כי מותקנת אצלכם יחידת מדפי גבס שניתן להוריד אותה בקלות וכך להגדיל את המרחב. לצורך התהליך הזה תוכלו להיעזר במעצב או מעצבת, ובסיומו תגבשו תוכנית כללית לסידור המרחב באופן המבליט את יופיו.

משחקי שולחן

אחרי שלמדנו מהו מתאר החלל ובנינו תמונה כללית של סידור הרהיטים בחדר הסלון, נשאר לנו רק לבחור אותם. אם חלל החדר אינו גדול ההמלצה היא לבחור מספר מצומצם יחסית של פריטים כדי לא להעמיס על החלל, ולהיעזר גם במדפים תלויים. אפשרות נוספת היא לבחור לדוגמה שולחנות סלון המציעים מקומות אחסון זמינים ונוחים וכך למנוע מצב שבו מצטברים חפצים שונים בחדר ויוצרים מראה גדוש.

כלל מנחה נוסף בעת בחירת הרהיטים, הוא חלוקה ופיזור. את הספה הגדולה המתפרשת על פני חצי חדר, תוכלו לחלק לשתיים-שלוש כורסאות מעוצבות שיסייעו גם ליצור מראה מעניין ומרשים בחדר. גם שולחנות סלון או שידות קטנות אפשר לבחור בהתאם לכלל זה, ובמקום השולחן המרכזי ניתן לפזר בחדר כמה שולחנות אלגנטיים שגם יהיו שימושיים יותר לכם ולאורחים. אחרי הכול – ספל הקפה הרבה יותר טעים כשאנחנו נשענים אחורה על כורסה נוחה ויכולים להניח את המשקה על שולחן צד סמוך.

שימו לב לגופי התאורה

לפעמים קל לנו לשכוח את גופי התאורה. בדרך כלל הם תלויים על הקיר ונדמה לנו שאין להם השפעה משמעותית על מראה החדר, אך לגופי תאורה ולאור בכלל יש תפקיד מהותי בעיצוב החלל, בייחוד בחללים לא גדולים. החלל שאינו מואר היטב עלול להיווצר ממנו רושם אפלולי וסגור, וכך החדר ייראה קטן עוד יותר, לכן, כאשר אתם מתכננים את עיצוב החדר, התייחסו גם לתאורה, ושימו לב לנקודות הבאות:

  • אור טבעי: במידת האפשר, השתמשו באור טבעי. לעיתים חלון מעט גדול יותר, או חלון המעוצב באופן שונה יסייע להכניס יותר אור לחדר וכך ייצור אווירה נעימה יותר.
  • גודל גוף התאורה: באופן טבעי רצוי שתהיה התאמה בין גודל החדר לבין גודלו של גוף התאורה, אך חשוב גם להתייחס לגובה התקרה. אם הסלון שלכם התברך בתקרה גבוהה ומרשימה, תוכלו לבחור בגוף תאורה גדול ואנכי, אם אך התקרה נמוכה יחסית, רצוי לבחור בתאורה הצמודה לתקרה.
  • אפשר גם על הקיר: היום תחום התאורה רווי יצירתיות, ולא תתקשו למצוא גופי תאורה מרשימים שיכולים להשתלב בקירות וכך להאיר נקודות חשוכות יחסית וליצור מראה נעים יותר.