פתרונות לחיסכון בחלל

יש לכם בית קטן? ובכן, ייתכן ואתם נתקלים בקושי לאחסן בו דברים ולעצב אותו באופן שיהיה גם פרקטי, גם נעים בעין וגם כזה שיהיה מסודר. איך בכל זאת אפשר ליהנות מחלל נעים ומעוצב גם כשהוא קטן יחסית? הנה כמה פתרונות מעולים שיסייעו לכם בכך, בהתאם לחללים השונים בבית.

במטבח: תלו את הסירים שלכם

תלו את הסירים מהתקרה – אי שם בתקרה יש לא מעט מקום פנוי, ואם הגובה שלכם הוא מעל 1.30 סביר להניח שתצליחו להגיע אל הסיר בקלות. באופן זה תוכלו להגיע אל כל סיר בקלות ובנוחות ולפנות לעצמכם לפחות שני מדפים בארונות המטבח. אפשרות נוספת היא לתלות את הסירים מהידיות, בתוך הארון, במקום לערום אותם במגירות זה על זה, ומתחתיהם לאחסן את המכסים. כך הכל יהיה מסודר הרבה יותר, ואתם תוכלו לשלוף בקלות את הסיר המבוקש בעת הצורך.

בחדר הילדים: בחרו במיטת קומותיים

מיטת קומותיים, כנראה, לנצח תהיה רלוונטית ועל-זמנית. אם אתם רוצים ליצור מרחב משחק נוח יותר בחדר השינה של הילדים, תוכלו להחליף את המיטות הרגילות במיטת קומותיים. לא רק שכך תיצרו הרפתקה עבור הילד שישן למעלה (תתכוננו למריבות…), אלא שגם תפנו את השטח לטובת שולחן עבודה, שידה נוספת או פינת משחקים נרחבת.

בחלל הכללי: בנו מתחת למדרגות

אם הבית שלכם משתרע על פני שתי קומות אך עדיין קטן יחסית, תוכלו לעשות שימוש במקום שנחשב לכמעט בלתי מנוצל: האזור שתחת למדרגות. באזור הריק הזה תוכלו להוסיף שידות אחסון מובנות שמתאימות באופן מדויק לחלל העומד לרשותכם, ולשבץ בהן מגירות, מדפים וארונות, כמו גם פתרונות תלייה נוחים.

בכל החדרים: דלתות הזזה

דלתות הזזה הן אחד הפתרונות המעולים לחיסכון בחלל. כשהם פתוחים הם משתלבים עם הקיר ממש כמו זיקית, וכשהם סגורים הם לא תופסים שטח נוסף. את דלתות ההזזה תוכלו ליישם גם בכניסה לחדרי הבית השונים וגם בארונות שבחדרי השינה. אין לכם מושג כמה מקום זה יחסוך לכם, וכמה נעימות ותחושת מרחב זה ישרה בחלל.

בחדר השינה: ארגזי מצעים

מיטות זוגיות נבדלות זו מזו בגודלן הפיזי ובסגנון שלהן, אך על דבר אחד אין עוררין: הוספת ארגזי מצעים בתחתית המיטה היא פתרון מעולה לתוספת מקום, מבלי שהדבר יבוא על חשבון מקומות האחסון העומדים לרשותנו. הרי בלאו הכי המיטה תופסת המון מקום בחלל, אז למה שלא ננצל אותו לטובתנו? בארגז המצעים, אגב, לא חייבים לאחסן כלל מצעים. תוכלו לשים בו נעליים, ציוד טיולים, חומר לימודי ולמעשה – כל פריט שאתם לא עושים בו שימוש תכוף.

במטבח: השתמשו במתלים מגנטים

איך חוסכים בחלל המטבח ולא מעמיסים על השיש? מוסיפים מתלים מגנטים! לא רק שזה אופנתי בטירוף, זה גם פתרון שיחסוך לכם המון מקום על השיש ויפנה לכם אותו למשטח עבודה נוח ביותר. אל המתלים תוכלו להצמיד אביזרי מטבח, תבלינים, סכינים ועוד.