הדרך הכי טובה לשנע רהיטים מדירה לדירה

מעבר דירה ידוע כאחד מגורמי הלחץ המשמעותיים ביותר. אפילו אם אינכם אוהבים במיוחד את הדירה שבה גרתם, עדיין מדובר בבית שאתם עוזבים, ולא פחות חשוב – המעבר כרוך בלוגיסטיקה, השקעת זמן ולעתים אף הרבה בירוקרטיה.
הגעתם לשלב הסופי, שלב האריזה וההובלה?- עליכם להתמודד עם חששות ואתגרים, בייחוד אם אתם נדרשים להוביל רהיטים היקרים לליבכם, כדי להקל עליכם את המעבר הכנו את המדריך הקצר הבא;

מעבירים לבד

עלויות מעבר דירה עלולות להיות גבוהות. מלבד הזמן היקר שאנחנו משקיעים בחיפוש אחר הדירה המתאימה, עלינו גם לסקור באופן יסודי את הרכוש שלנו, לבחון את התאמתו לדירה החדשה, להחליט אילו פריטים יעברו איתנו הלאה, וכמובן – להשאיר את הדירה שאנו עוזבים במצב טוב ולבצע תיקונים נדרשים.

לכן, אין זה פלא שאנחנו מנסים לחסוך בעלויות המעבר, ולעיתים אפילו שוקלים לשנע את הריהוט בכוחות עצמנו. זה המקום להזכיר – לא כל רהיט כדאי לשנע בכוחות עצמכם, ולא כל רהיט תוכלו לשנע בעצמכם, אבל ישנם פריטים שבהחלט כדאי להעביר באופן עצמאי:

  • ריהוט קטן ויקר: אם יש ברשותכם ריהוט יקר לליבכם שממדיו אינם גדולים, אפשר לשנע אותו באמצעות הרכב, תוך הקפדה על מיקום נכון שימנע טלטלות ופגיעה בפריט.
  • חפצים שבירים: פרטי נוי שבירים או שולחנות קטנים הכוללים זכוכית אפשר בהחלט להעביר באופן עצמאי, אך יש לשים לב לאופן האריזה ולוודא כי הפריט ממוקם באופן בטוח ברכב.

אריזה זהירה

רהיטים, גם אם הם גדולים ומאסיביים, הם למעשה מוצרים עדינים. עץ איכותי עלול להישרט, ספת עור או בד עלולה להיקרע ושולחן זכוכית עלול להישבר. לכן הכלל הראשון בשינוע רהיטים הוא אריזה זהירה וחכמה. אם אינכם בטוחים באשר לאופן האריזה המומלץ, תוכלו להתייעץ עם חנות הרהיטים שממנה רכשתם את הרהיט, אך באופן כללי, ישנן כמה שיטות אריזה שאפשר להיעזר בהן:

  • אריזה באמצעות קרטונים: מובילים רבים נוהגים להשתמש בניילון שקוף שאותו הם מלפפים סביב הרהיט. שיטה זו נפוצה מאוד אך היא עלולה לגרום לשריטות עדינות על גבי הרהיט. לכן, ההמלצה היא להגן על ריהוט יקר באמצעות חתיכות של קרטון עבה ורק לאחר מכן להיעזר בניילון.
  • פצפצים: אם יש ברשותכם יריעות של פצפצים, מומלץ מאוד להיעזר בהם בעת האריזה. חומר זה יעיל במיוחד להגנה על רהיטי עץ.
  • אריזות מקוריות: אם במקרה אתם נמנים עם האנשים השומרים אריזות מקוריות של רהיטים או חפצים, תוכלו להשתמש בהם גם לצורך מעבר הדירה. רק שימו לב שאתם סוגרים היטב את הארגז שבו אחסנתם את הפריט.

פירוק והרכבה

כל מי שעבר אי פעם דירה ונדרש לשירותי הובלה, מכיר כבר את השאלון הסטנדרטי. אחת השאלות הנפוצות ביותר בשאלון זה נוגעת לשירותים הנוספים הדרושים לכם במסגרת המעבר. אם למשל יש לכם רהיט המחייב פירוק בדירה הנוכחית והרכבה בדירה החדשה, משימה זו צריכה להתבצע בידי אדם המיומן בתחום זה, ועליכם לציין את זה מראש עוד לפני יום המעבר עצמו. שימו לב, בעת פירוק הרהיט יש לוודא כי אתם שומרים את כל הרכיבים הקטנים הנחוצים להרכבתו מחדש. ואם יש ברשותכם רכיבים חלופיים לשימוש בעת הצורך, כדאי לארוז גם אותם. ולסיכום – אם אתם נעזרים בחברת הובלות, פרטו במדויק את כל פריטי הריהוט שתיקחו אתכם וודאו כי החברה מעסיקה אנשי מקצוע היודעים כיצד לטפל ברהיטים מסוג זה ולשמור על שלמותם.