איך להתאים את פינת האוכל שלכם לשאר הבית?

לכל אחד מאתנו יש את הבית האידיאלי שלו. יש מי שמרגיש בנוח בחלל פתוח ומינימליסטי ואילו אחרים מעדיפים לשמור על הפרדה בין החדרים השונים תוך שילוב של פריטי נוי רבים בעיצוב הכללי. אך יש דבר אחד משותף לכל דרכי העיצוב והסגנונות – בבית של כולנו יש אזור מרכזי אחד, פינת האוכל. פינה זו מאפשרת לבני הבית להתכנס ביחד, וזהו גם המקום המשמש אותנו לאירוח של בני משפחה וחברים. לכן, פינת האוכל נדרשת להשתלב היטב עם שאר חלקי הבית, ולשם כך יש להתחשב בגורמים רבים שאת העיקרים שבהם פירטנו כאן.

בחירת מיקום

שילוב מוצלח של פינת האוכל בבית תלוי קודם כל במיקום שאתם בוחרים בו. פינת אוכל צריכה מצד אחד לאפשר לבני הבית לשבת בנוחות בכיסאות, אך כמובן שהיא צריכה גם לאפשר מידה מסוימת של חמימות ואינטימיות. מלבד זאת, פינת האוכל צריכה להיות ממוקמת כך שתתאים במדויק לחלל שהוקצב לה; אם היא תהיה בולטת מדי ותתפוס שטח רב מדי הדבר עלול לפגוע במראה החדר, ואם היא תהיה קטנה מדי, יהיה קשה ליצור בה תחושת קרבה וחמימות. לכן, לפני הבחירה בפינת האוכל קחו צעד אחורה, נסו לחשוב מהו המיקום האידאלי שלה והאם מיקום זה נוח לבני הבית ומתאים לצרכים שלהם.

בחירת עיצוב השולחן

אחת ההתלבטויות המרכזיות ביותר בעת בחירת פינת אוכל היא העיצוב שלה. ובעיקר – האם לבחור בשולחן עגול או בשולחן בעל קווים ישרים. בעבר, רוב האנשים נטו לבחור שולחנות מלבניים או מרובעים מתוך מחשבה ששולחן כזה יהיה פרקטי הרבה יותר ויהיה נוח גם להרחיב אותו ולשלב בו הארכות בעת אירוח של אורחים רבים. אך כיום, גם שולחנות עגולים כוללים אפשרויות מסוג זה, ויש להם לא מעט יתרונות נוספים – שולחנות עגולים "מרככים" קווים ישרים בבית ויוצרים מראה נעים ומזמין יותר. הישיבה מסביב לשולחן העגול מקרבת בין היושבים סביבו ומאפשרת שיחה נינוחה בין בני הבית והאורחים. בשורה התחתונה – שולחנות בעלי קווים ישרים יתאימו כמעט לכל בית, אך שולחנות עגולים יסייעו "לשבור" מראה אחיד וליצור אווירה נעימה.

בחירת חומרי הגלם

בחירת חומרי הגלם של פינת אוכל תלויה בראש ובראשונה בסגנון שבו בחרתם לעצב את הבית. לסגנון מודרני ומלוטש למשל ניתן לבחור שולחן בעל לוח זכוכית, ותוכלו לשלב בו חומרים אחרים כגון מתכת, שיש או בטון. לעומת זאת, אם אתם מעדיפים סגנון כפרי וחמים ייתכן שיתאים לכם הרבה יותר לבחור בחומרים טבעיים כגון עץ , ואם תרצו תוכלו "לשחק" עם גוון העץ שבחרתם ולשלב אותו במניפת הגוונים של הבית. שימו לב, תמיד תוכלו גם לשלב בין כמה חומרי גלם שונים; אפשר לדוגמה לבחור בשולחן בעל רגלי עץ מעוצבות ופלטת זכוכית, וגם הכיסאות יכולים לכלול מרקמים שונים באמצעות הריפוד וליצור מראה מגוון ומסקרן. לבחירת חומרי הגלם יש גם היבט פרקטי – הם צריכים להיות קלים לניקוי ונוחים לתחזוקה. אז אם אינכם בטוחים כיצד ליצור את האיזון הנכון בין יופי לבין פרקטיות, תמיד תוכלו לפנות לאנשי מקצוע המומחים בתחום עיצוב הפנים.