בחירת שולחן עבודה לבית

בשנים האחרונות עבודה מהבית היא מושג שאין מי שלא מכיר. לכל אחד יש חבר, בן משפחה או הוא עצמו שעובדים מהבית, בין אם זה כעבודה עיקרית ובין אם זה כעבודה נוספת. 

מגיפת הקורונה רק חיזקה את זה אבל גם בלעדיה זה הולך והופך לברור יותר ויותר, אין באמת סיבה לשכור משרד ולעבוד ממנו כשאפשר לעבוד מהבית. אז נכון, בבית יש יותר פיתויים, יש לפעמים רעש ובלאגן וצריך ליצור את האוירה המתאימה בשביל שניתן יהיה לעבוד. אבל אם דואגים לסביבה נוחה ועם קצת משמעת עצמית, אפשר לחסוך שכירות, ארנונה, נסיעות ועמידה בפקקים ודברים אחרים שכרוכים בעבודה מחוץ לבית. 

המשרד הביתי הולך ונהיה נפוץ יותר ויותר והוא ימשיך להיות כזה גם בעתיד. בשביל למקסם את יעילות העבודה מהבית צריך קודם כל לדאוג לשולחן עבודה טוב. אז איך עושים את זה? מהם הפרמטרים שצריך לשים אליהם לב? הנה כמה דברים חשובים שצריך לדעת…

הגודל כן קובע…

אם אתם מחפשים שולחן עבודה לבית אתם צריכים קודם כל להחליט על גודל השולחן. אתם צריכים להבין מהם הצרכים שלכם ובהתאם לקבל החלטה. אם השולחן המיועד אמור להיות עם מחשב נייח עליו, מדפסת ועוד כל מיני, הוא צריך להיות בגודל מסוים. אם הוא עתיד להיות רק עם לפטופ ובלי הרבה ציוד, הוא יכול להיות קטן יותר.

כמובן שאתם צריכים לקחת בחשבון את המקום בו הוא יוצב. אתם צריכים למדוד ולראות איזה גודל יכול להיכנס לשם. רק לאחר מכן תוכלו לבחור את גודל השולחן המיועד.

בחירת החומר

בבואכם לקנות שולחן למשרד הביתי שלכם בין אם הוא ריהוט יוקרה או ריהוט פשוט, תצטרכו להחליט גם על החומר של השולחן. יש שולחנות עבודה מעץ ויש שולחנות עבודה ממתכת. גם שולחנות הזכוכית מככבים והם מספקים את המראה היוקרתי יותר. מאיזה חומר השולחן יהיה זה כבר עניין של טעם אבל מה שבטוח הוא שאתם צריכים לבחור שולחן איכותי וחזק, עמיד ואיתן כזה שישמש אתכם לשנים רבות.

איזון בין מראה לפונקציונאליות

שולחן עבודה צריך להיראות טוב, צריך להיות כזה שנעים לכם לעבוד עליו וכזה שהמראה שלו הוא כמו שאתם אוהבים. אין ספק שהוויזואלי משפיע על הטכני מה שאומר שמראה השולחן כמו גם שאר הריהוט יהיו מרכיב מכריע בהצלחה של העסק. אבל עם כל הכבוד למראה, עם כל הכבוד לוויזואלי אתם צריכים לחשוב על פונקציונאליות. כך לדוגמא שולחן יפה ככל שיהיה גם אם מדובר על ריהוט יוקרה, אם הוא יהיה קטן מידי הוא לא יהיה נוח לעבודה.

אל תחסכו בשולחן העבודה כדי שהתוצאות בעבודה שלכם יהיו גבוהות. אל תוותרו על דברים חשובים כמו נוחות וניראות וכמה שהשולחן ייראה משרדי יותר, ככה הוא יסייע לכם להפריד בין העבודה לבין החיים הפרטיים.