טיפים לעיצוב בתים פרטיים – כל הדרך לבית המושלם

בשעה טובה ומוצלחת בניתם את ביתכם הפרטי. מהיום יש לכם כתובת משלכם, חלל שכולו שייך לכם ופוטנציאל אינסופי לעיצוב מושלם, כזה שתואם במדויק את האופי והצרכים שלכם. הולכים לאיבוד בדרך לעיצוב שכזה? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לעצב את הבית כמו גדולים ואפילו ליהנות מהדרך. 

השקיעו בחללים הציבוריים

כשאתם חושבים על עיצוב הבית, התחילו מעיצוב החללים הציבוריים שבו – הסלון, המטבח וחדר המשפחה. את חדרי השינה עצבו בשלב השני, שכן הם יתאימו את עצמם באופן טבעי לעיצוב החללים הכלליים. כיצד עושים זאת נכון? אם המטבח והסלון מחוברים זה לזה ומהווים חלל אחד גדול, הרי שגם העיצוב בשניהם צריך להיות הרמוני ומשלים מבחינת חומרים, גוונים וסגנון עיצובי כללי. 

חשבו על החלל העומד לרשותכם והגדירו: היכן כדאי להציב את פינת האוכל? האם להשקיע בספה אחת גדולה בסלון או שמא המקום והצרכים שלנו מתאימים יותר לספה קטנה וכורסאות? האם כדאי לשלב פינת עבודה בחלל הכללי או שמא יש לנו חדר עבודה נפרד? זהו השלב הראשון בדרך לעיצוב נכון – להגדיר צרכים, להתאים לסגנון – ולצאת לדרך!

שקלו לעבוד עם אדריכל

אדריכלים ומעצבי פנים רבים מסייעים לאנשים פרטיים לעצב את ביתם – וזהו פתרון מצוין. ככלות הכל, עיצוב הבית אינו כולל רק בחירת כורסה מפנקת או מיטה רחבת ידיים – הוא טומן בחובו גם אינספור פרטים "טכניים" לכאורה. אדם עם ניסיון אדריכלי יידע לנווט את מלאכת העיצוב בין הצורך לבין הסגנון ולחשוב בשבילכם על דברים שאולי לא לקחתם בחשבון, דוגמת מיקום שקעי החשמל בבית, מיקום המזגנים, תאורה נכונה במטבח ובסלון, חלוקת החללים השונים (במידה ואתם עדיין בשלב התכנון) וכדומה. ככל שתתאימו את הצרכים שלכם מראש, כך מלאכת העיצוב תהיה פשוטה ונעימה הרבה יותר, שכן היא משקפת את הצורך שלכם. 

אדריכלים רבים משמשים גם כמעצבי פנים, וכך אתם יכולים להרוויח פעמיים – גם תכנון החלל ברמה הטכנית וגם הלבשת החלל תוך יצירת שפה עיצובית אחידה והרמונית.

איכות מול מחיר

עיצוב הבית הפרטי שלכם כרוך בלא מעט הוצאות, זה נכון, אך כדי לבנות את בית החלומות מבלי להתפשר על הסגנון שלכם כדאי לקחת בחשבון את שאלת המחיר מול האיכות. חשבו היכן כדאי לחסוך ובמה כדאי להשקיע, חשבו מהו התקציב העומד לרשותכם ולמה הוא אמור להספיק ובחנו את הצרכים שלכם אל מול התוצאה הסופית. פריטים שאמורים לשמש אתכם לשנים רבות – דוגמת ספה, פינת אוכל, שולחן סלון, מיטה וכיוצא באלו – חייבים להיות באיכות מעולה כדי שישרתו אתכם לאורך שנים. לעומת זאת, אקססוריז שזורקים צבע ושיק לחלל יכולים להיות זולים יותר, שכן סביר להניח שתרצו להתחדש ולהחליף אותם מפעם לפעם. האמרה הקלישאתית "הזול הוא היקר" עלולה להתגלות כנכונה, לכן ערכו רכישות בתבונה.