מעמד לטלוויזיה פינתי

מעמד פינתי לטלוויזיה הוא פתרון נוח מאוד וחסכוני במקום. באילו חדרים אפשר לשלב אותו? למה כדאי לשים לב? וכמובן עוד כמה טיפים לעיצוב של החלל!

מעמד פינתי – כשאין מספיק מקום

היתרון הכי גדול של רכישת מעמד פינתי לטלוויזיה הוא הניצול של החלל בצורה המקסימלית. הרי ברוב החדרים הפינות של החדר נשארות לא מנוצלות, ויש קושי למצוא רהיטים שיוכלו להתאים, להיראות טוב וגם לאפשר גישה נוחה. המעמד הפינתי יכול להשתלב מצוין בחדרי משפחה, חדרי שינה וכמובן גם בפינת הסלון או חדר האוכל. בהתאם לצורך שלכם תוכלו לבחור במעמד קטן וקומפקטי, או בשידה שהיא חלק ממערכת שלמה של מדפים ואחסון, שידה שמשתלבת עם ספריה וכדומה.

עוד מקום אחסון? או דווקא פחות?

כאשר מעצבים חדרים קטנים וצפופים צריך לדעת לנצל כל מילימטר, ובמיוחד למצוא דרכים יצירתיות כדי ליצור עוד מקומות אחסון. אם זה המצב שאתם מתמודדים איתו, אנחנו ממליצים לנצל את מעמד הטלוויזיה ולרכוש אחד שיוצר לכם עוד מקומות אחסון. בין אם מדובר במגירה או שתיים מתחת לטלוויזיה, ובין אם מדובר במערכת של מדפים המשתלבת עם השידה.

אבל! רגע לפני שאתם משקיעים ורוכשים מעמד מאסיבי יותר, כדאי לחשוב ולבדוק עם עצמכם – האם אתם באמת זקוקים לעוד מקום אחסון? השאלה הזו רלוונטית במיוחד כאשר מעצבים חדרי שינה, שגם כך נוטים להיות צפופים ועמוסים. לפעמים במקרה כזה עדיף דווקא לבחור במעמד קומפקטי, אולי אפילו כזה שנתלה על הקיר. הקומפקטיות הזו תאפשר לכם לשמור על מרחב פתוח וזורם יותר, כדי לא להעמיס עוד יותר וליצור תחושה של חדר צפוף ודחוס.

להתאים את העיצוב לחלל

גם כאשר רוכשים מעמד פינתי לטלוויזיה, כדאי לחשוב על העיצוב הכללי ועל האווירה בחדר, ולבחור בהתאם את העיצוב של שידת הטלוויזיה.

למשל כמו שציינו קודם, אפשר לרכוש מעמד פינתי שיהיה מאסיבי ויכלול מקומות אחסון, או כזה שיהיה משולב במערכת של מדפים. זה פתרון שמתאים מאוד למטבחים או לחדרי סלון, שבהם יש הרבה חפצים שזקוקים למקום. הסגנון העיצובי הזה גם יאפשר לכם לאחסן את הדברים בצורה מסודרת ומאורגנת מצד אחד, ומצד שני להציב על המדפים פריטי נוי, עציצים, תמונות, ספרים וכדומה. כי אם הטלוויזיה היא גם ככה מוקד משיכה, אז אפשר לזרום ולהפוך את הסביבה כולה למוקד ולמרכז העניינים.

בעבור חדרי שינה אנחנו ממליצים בדרך כלל על בחירה בשידה קטנה יחסית, בעדיפות לעיצובים בקווים נקיים וחלקים, ובחירה בצבעים בהירים. אם בסלון אנחנו רוצים להפוך את הטלוויזיה ואת מערכת האחסון למרכז תשומת הלב, בחדר השינה אנחנו רוצים דווקא את ההיפך – הטלוויזיה היא רק תוספת, היא רק אביזר שנמצא שם ומחכה לנו אחרי יום ארוך, או כשאנחנו רוצים להתכרבל ולהתפנק עם סדרה טובה. אבל מעבר לזה, אנחנו כן רוצים לשמור על סביבה שקטה ורגועה שתתרום לאיכות השינה.