כורסא מבד או מעור? איך תבחר?

סיימתם לעצב את הסלון שלכם. סמוך לקיר הצבתם ספה מרווחת ונאה, במרכז מיקמתם שולחן בעל קווים אלגנטיים, ואפילו מצאתם מזנון שישלים את המראה. אך בכל זאת, יש משהו אחד שנראה לכם חסר, כורסא מעוצבת שתוסיף גוון ועניין ותעניק לכם מקום ישיבה נוסף בסלון. כעת נותר לכם רק לבחור – כורסא מעור או מבד? כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם, חשוב שתכירו היטב את היתרונות של כל סוג כורסא, ולשם כך הרכבנו את המדריך הקצר הבא.

כורסאות עור

עבור מי שאוהב רהיטים מעור, אין כאן כל התלבטות. כורסאות מעור יכולות להיות מפנקות ונוחות, ומלבד חוויית השימוש המעולה, הן מצטיינות בשני דברים מרכזיים:

  • מראה יוקרתי: כורסא מעוצבת מעור תסייע להרכיב בחדר הסלון מראה מרשים. גם אם יש לכם סלון מבד, השילוב של כורסא מעור יוכל "להרים" את העיצוב בחדר ולספק לו ברק.
  • ניקוי קל: העור נחשב לחומר יחסית קל לניקוי. חומר הגלם הזה אינו סופג כתמים בקלות, ובדרך כלל ניתן לנקות את הכורסא גם באמצעות מגבונים מתאימים. עם זאת, חשוב לציין כי כדי לשמור על מראה העור לאורך שנים מומלץ מדי פעם לטפל בו בחומרי ניקוי מתאימים ובחומרים אחרים שיסייעו לשמר את מראה העור ולהגן על פני השטח שלו.

כורסאות בד

כפי שיש לרהיטי עור אוהדים מושבעים, רבים אחרים מעדיפים דווקא לבחור ברהיטים מבד. בדרך כלל את ההחלטה לבחור כורסא מעוצבת מבד ינחו השיקולים המובילים הבאים:

  • מגע נעים וחמים: לבד יש יתרון משמעותי מאוד – הוא נעים למגע, ואפשר לשבת עליו בנוחות לכל אורך עונות השנה. נוסף על כך, לבד יש גם מראה "רך" ומזמין יותר לעומת העור, והוא יכול להשתלב היטב בכל סגנון עיצוב שתבחרו.
  • מבחר גוונים ומרקמים: כורסאות עור ניתן בדרך כלל למצוא במגוון קבוע של גוונים, והמרקם שלהן גם אינו משתנה בדרך כלל. לעומת זאת, השימוש בבד מאפשר לנו "לשחק" עם מרקמים וגוונים ביתר קלות, וכך ניתן ליצור כורסא מעוצבת ייחודית באמת. רק שימו לב, וודאו שאתם יודעים כיצד אתם מנקים את הבד שבחרתם.

אז איך בוחרים?

בסופו של דבר אין בחירה נכונה אחת. כורסא מעוצבת איכותית יכולה להיות עשויה מעור או מבד, כאשר השיקול המוביל הוא ההתאמה להעדפות האישיות של בני הבית. אם אתם מתקשים לבחור, תוכלו להיעזר בשתי הנקודות הבאות:

  • בני הבית: כאשר בוחרים ברהיט לחדר הסלון, מומלץ שהוא יתאים לאורח החיים של בני הבית. אם לדוגמה יש בבית ילדים קטנים, ייתכן כי יהיה פרקטי הרבה יותר לבחור בכורסא מעור הניתנת לניקוי בקלות.
  • סגנון העיצוב: בחירת סוג הכורסא מושפעת בין השאר מסגנון העיצוב של הבית. אם בחרתם בקו אלגנטי במראה יוקרתי, סביר להניח שתתאים לכם יותר כורסא מעור. לעומת זאת, לעיצוב בסגנון כפרי, מומלץ להעדיף כורסא מבד שתסייע גם לשלב גווני צבע ייחודיים בסלון.