אילו סוגי כורסאות מעוצבות יש?

כאשר אנחנו מעצבים את חדר הסלון שלנו או מרעננים אותו בעזרת רהיטים חדשים, אנחנו מתמקדים בדרך כלל ב"שחקנים המרכזיים". עיקר תשומת הלב שלנו מופנית לבחירת הספה, להתאמת שולחן סלון או לרכישת מזנון שישתלב היטב בסגנון החדר. אך כדי ליצור מראה ייחודי, כזה שיגרום לנו באמת להרגיש בבית, חשוב להתייחס גם לפריטי הריהוט המשלימים. כורסא מעוצבת למשל תסייע לנו להכניס גוון נוסף לסלון, "לשבור" מראה אחיד מדי ולהפוך את החדר למעניין הרבה יותר.

כורסאות טלוויזיה

הן אומנם נקראות "כורסאות טלוויזיה" אבל הן הרבה מעבר לזה, והמטרה המרכזית שלהן היא שלווה ורוגע. כורסת טלוויזיה איכותית תאפשר לכם להרים את הרגליים, להתרווח לאחור וליהנות מרגיעה מוחלטת אחרי יום ארוך. כורסאות אלו כוללות דגמים יוקרתיים העשויים עור, אך מי שמעדיף את מגע הבד, יוכל גם למצוא כורסאות מבדים נעימים.

כדי לבחור בכורסת הטלוויזיה המתאימה ביותר לכם, שימו לב לנקודות הבאות:

    • אפשרויות כוונון: אחד המאפיינים החשובים ביותר של כורסת טלוויזיה היא האפשרות להתאים אותה אישית לצרכים שלכם. לכן, מומלץ לברר איזה אפשרויות כוונון קיימות בכורסא, ולבדוק שאכן ניתן לתפעל אותה בנוחות מרבית, אם אפשר – תוך כמה שפחות תזוזה מצידכם.
  • הדום לרגליים: מרבית כורסאות הטלוויזיה כוללות הדום, או ריקליינר המאפשר לנו למתוח את הרגליים בנוחות. רצוי לבדוק שההדום הזה אכן נוח לשימוש, ואם מדובר בריקליינר נשלף, כדאי לוודא שהוא אכן זז בקלות וחוזר למקומו ללא קושי.
  • בחירת גוון: מאוד קל להתאהב בכורסת טלוויזיה מפנקת, אך כאשר בוחרים בה לחדר הסלון, חשוב לשים לב גם לצבע שלה ולוודא שהיא משתלבת היטב בעיצוב הכללי של חדר הסלון.

כורסאות עור

רהיט מעור יכול להיות נכס אמיתי. הוא מאפשר ליצור מראה יוקרתי ואלגנטי, אך לא פחות חשוב מכך – באמצעות שגרת טיפוח נאותה, העור יכול להשתבח עם השנים, תוך שהוא מסגל לעצמו את האופי הייחודי שלו ונהיה יותר נוח ויותר נעים. אם אתם לא בטוחים שסלון מלא מעור יתאים לכם, אך רוצים בכל זאת לנסות, תוכלו לבחור כורסת עור. כיום ניתן למצוא כורסאות מעוצבות מעור במגוון רחב של דגמים וגוונים, כאשר הקו המנחה העיקרי הוא לשים לב לאיכות מוצרי הגלם ולבחור במותג ידוע שיספק לכם בדיוק את הפריט שביקשתם.

כורסאות בד

ספות מעוצבות מעור נחשבות למבוקשות מאוד וקלות לניקוי, ולכן רבים בוחרים בהן בעת עיצוב חדר הסלון. במצב זה, אנחנו עשויים לשאול את עצמנו אם ניתן בכל זאת לשלב בסלון כורסא מעוצבת העשויה דווקא מבד. התשובה היא כמובן חיובית, כאשר לרוב דווקא הניגוד שבין המרקמים יסייע להרכיב מראה מעניין ומרגש יותר. ספות מבד מציעות מגוון רחב של בדי ריפוד שבעזרתם ניתן גם לשבץ מעט צבע בחדר הסלון, ומלבד בדי ריפוד רגילים תוכלו גם לבחור בבדי קטיפה שיוסיפו רכות וברק לעיצוב.