מתחדשים ברהיטים לקראת סוכות!

ראש השנה חלף, אך עונת החגים עדיין כאן, ואת חג הסוכות הזה נבלה בעיקר בבית. לכן, בתקופה זו יש לנו פנאי רב לבחון מחדש את חדרי הבית שלנו ולחשוב כיצד נוכל לחדש אותם לקראת השנה הקרובה. לצורך זה מומלץ להתמקד בחללים המרכזיים של הבית – הסלון ופינת האוכל, ולהיעזר בטיפים הבאים ליצירת סביבה עוטפת וחמימה.

מרעננים את הסלון

הסלון הוא האזור המרכזי בבית, ולכן יש לו תפקיד מרכזי בקביעת האופי של הבית והתחושה שנוצרת בו. כעת, בתחילתה של השנה החדשה, ניתן לרענן את המראה של פינת הישיבה ולבחור ברהיטים חדשים. הפריטים הבאים יעזרו לכם לחדש את הסלון שלכם ולאמץ סגנון עדכני:

  • ספות: הספה היא כמובן הפריט המרכזי בחדר הסלון, ולכן חשוב מאוד שתבחרו בספה שאתם אוהבים באמת. אם כבר מצאתם אחת כזאת, אפשר גם לרענן את המראה שלה באמצעות בחירת כריות. תוכלו לבחור כריות רכות ונוחות שגם יוסיפו קצת צבע ומרקם לחדר הסלון.
  • שולחן סלון: עם השנים, שולחן הסלון נוטה להישחק, בייחוד אם בבית יש ילדים קטנים. לכן, אם על השולחן שלכם יש שריטות רבות או כתמי צבע שנותרו מהיצירות של הקטנטנים, ייתכן כי הגיע הזמן להתחדש.
  • מזנון: בעבר מזנונים היו רהיטים כבדים שעליהם הוצבו חפצי נוי, ספרים וטלוויזיה גדולה. היום, מזנון הוא רהיט קליל הרבה יותר, וכדאי לבחור בפריט המתאים לרוח התקופה ולסגנון החיים שלכם.

יוצרים פינת ישיבה מושלמת

החורף כבר נמצא מעבר לפינה, ואנחנו רק מחכים לרגע שבו נוכל להתכרבל בפינה האהובה עלינו בסלון. אם טרם הספקתם, זה בדיוק הרגע הנכון להרכיב פינה כזאת, והנה כמה טיפים:

  • כורסא מעוצבת: נכון, גם על הספה תוכלו לשבת ולהתעטף בשמיכה רכה, אך כורסאות מציעות הרבה מעבר לזה. כורסא היא בדרך מקום שיושבים עליו ביחידות ובנוחות, והיא לרוב כוללת מאפיינים מפנקים במיוחד כגון משענות ידיים מחבקות או הדום רגליים. כדי לבחור כורסא מעוצבת מושלמת התרשמו מהמבחר הקיים באתר, בחרו כמה דגמים שמוצאים חן בעיניכם והגיעו לחנות כדי לנסות אותם.
  • שולחן צד: ההתכרבלות האידאלית כוללת כמובן ספל חם של קפה או שוקו. אך מה עושים איתו אחרי שסיימתם לשתות? מניחים על שולחן צד כמובן! שולחן צד מעוצב יכול גם לשמש אתכם לצורך הנחה של ספר או מנה טעימה של נשנוש ערב.
  • שמיכה נעימה: לסיום, אחרי שריהטתם את הפינה שלכם, נותר לכם רק לבחור בשמיכה או בכרבולית לחוויה השלמה.

חידוש פינת האוכל במטבח

בבתים רבים, לצד פינת האוכל המרשימה המיועדת לאורחים, קיים גם אזור אינטימי יותר שנועד לשימושם של בני הבית. אזור זה יהיה ממוקם בדרך כלל במטבח, וישמש לארוחות המשפחתיות המצומצמות יותר. אז נכון, פינה זו לא נועדה להרשים אף אחד, אך מדי פעם עיצוב מחדש יסייע לסגל לה מראה מזמין יותר שיהפוך את הארוחות לנעימות יותר. אם אתם שוקלים לסגנן מחדש פינה זו, תוכלו לעשות זאת באמצעות הפריטים הבאים:

  • שולחן: במטבחים ישנם שולחנות מסוגים שונים. לעיתים נבחר בשולחן רגיל, ולעיתים נעדיף שולחן בר או שולחן המחובר לקיר. לכן, לפני שאתם בוחרים שולחן חדש חשבו על השולחן הנוכחי שלכם ושאלו את עצמכם עד כמה הוא עונה על הצרכים שלכם. במידת הצורך, כדאי לשקול שולחן מסוג שונה.
  • כיסאות: את הכיסאות נבחר אחרי שמצאנו את השולחן המתאים לנו. אל תלכו שבי אחרי מראה הכיסאות, אלא השקיעו מחשבה גם במידת הנוחות שלהם.
  • תאורה: לסיום, כדי להשלים את עיצוב פינת האוכל הקדישו תשומת לב גם לתאורה. בחירה בגוף התאורה הנכון עשוי לחולל פלאים ולהפוך את החלל לאזור המבוקש ביותר בבית.