כורסא מעוצבת – איך תבחרו?

בכל בית תמצאו בחדר הסלון כמה פריטי ריהוט סטנדרטיים – ספה, שולחן סלון ומזנון. אך מדי פעם אנחנו נכנסים לחדר סלון שמצליח לעורר בנו התפעלות של ממש. לצד הרהיטים הרגילים אנחנו רואים פתאום כיסא מרשים או כורסא מעוצבת ויוצאת דופן. פריטים מסוג זה יוצרים את האופי הייחודי של הסלון ומסייעים להרכיב סגנון מקורי ומרגש. אז איך תבחרו כורסא מעוצבת שתשיג את האפקט הרצוי? הנה כמה טיפים.

קבלו השראה

בשלב הראשון, עוד לפני שאתם משוטטים באתר האינטרנט של החנות, הרשו לעצמכם לקבל קצת השראה ממקורות אחרים. תוכלו למשל לעיין במגזינים (מודפסים או מקוונים) ולחפש תמונות של כורסאות מעוצבות שמוצאות חן בעיניכם. אם אתם עושים את החיפוש כחלק מתהליך עיצוב כללי של הבית, מומלץ להרכיב מעין אלבום השראה משלכם, להתרשם מהסגנונות השונים וכמובן – להשתדל ליהנות מהמסע הזה.

אם אתם מעוניינים להוסיף את הכורסא לחדר סלון שכבר עיצבתם, נסו לדמיין איך הכורסא הזאת תשתלב בסלון שלכם. חשבו על המקום שיתאים לה ביחס לרהיטים האחרים, שקלו היטב את ההתאמה בין הצבעים, ובעיקר – בחרו בכורסא שתראה חלק בלתי נפרד והרמוני מהסלון שלכם, כאילו הייתה שם מאז ומעולם.

שימו לב לנוחות

כורסא מעוצבת, יפה ככל שתהיה, צריכה (ויכולה!) להיות נוחה. אחרי הכול, מדובר ברהיט מרכזי בחדר, שהמטרה העיקרית שלו היא לספק מקום ישיבה נוח לבני הבית. לכן, תמיד מומלץ להגיע לחנות כדי לבחון את מידת הנוחות של הכורסא, וכדאי לבדוק כמה פרטים חשובים:

  • מידות: רצוי שהכורסא תהיה רחבה מספיק בשביל שתוכלו להתרווח בה בנוחות, אך לא רחבה מדי. עליה להעניק לכם תמיכה מלאה ולתת הרגשה נעימה.
  • סוג הריפוד: לכל אחד יש העדפות משלו לגבי סוג הריפוד. חשבו אם אתם מעדיפים ריפוד מעור או ריפוד בד, והקדישו תשומת לב גם למגע של הריפוד.
  • משענות ידיים: ישנם דגמים רבים של כורסאות, ולא לכולם יש משענות לידיים. מומלץ לנסות את שתי האפשרויות, ולהרגיש מה הכי נוח לכם.
  • שילוב של הדום: אם אתם מעוניינים בכך, תוכלו לצרף לכורסא הדום לרגליים. הדום מאפשר לנו למתוח את הרגליים אחרי יום ארוך, ולהניח אותן על משטח מרופד ונעים במקום על שולחן הסלון הקשיח.

התאמה לסגנון החיים של בני הבית

יכול להיות שמצאתם את הכורסא המדהימה שחיפשתם. נהדר! אלא שאז שמתם לב שהבד שלה עדין יחסית, ובוודאי שלא יהיה עמיד בפני השריטות של החתול שלכם או בפני הכתמים שישאירו בו הילדים. לכן, כדי למנוע עוגמת נפש, זכרו כי גם כורסא מעוצבת צריכה קודם כל לשרת היטב את הצרכים של בני הבית, ושימו לב לשני הדברים הבאים:

  • ניקיון: בדקו מהן דרישות הניקיון של הכורסא. האם אפשר לנקות את הריפוד בקלות יחסית, והאם ישנם חומרי ניקוי מיוחדים שרצוי להשתמש בהם.
  • צבע: מטבע הדברים, כתמים נוטים להיות בולטים יותר על רקע של צבעים בהירים. לכן, כאשר אתם בוחרים את צבע הכורסא חשבו על בני הבית הצפויים להשתמש בה ונסו לבחור צבע שיתאים לצרכים הפרקטיים שלכם.