איך בוחרים כורסת טלוויזיה?

סוף סוף הסתיים היום וכעת אין דבר שמפריד ביניכם לבין בילוי מהנה ומרגיע בחדר הסלון מול הטלוויזיה. אז אתם מתיישבים על הספה, מתרווחים אך מרגישים שהחוויה בכל זאת יכולה להיות קצת משודרגת יותר. אם זה המקרה, ייתכן שכורסת טלוויזיה היא בדיוק מה שחסר לכם. כורסא עוטפת ותומכת שתאפשר לכם למתוח את הרגליים וליהנות מרמת נוחות מרבית. אבל איך אתם בוחרים כורסת טלוויזיה כזאת? כל הטיפים כאן.

מה אתם מחפשים?

השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם כאשר אתם מחפשים כורסת טלוויזיה היא איזה כורסא בדיוק אתם רוצים. בדרך כלל כאשר אנחנו מעוניינים ברהיט מסוים יש לנו מושג כללי על המראה שלו, או שיש לנו בראש מעין תמונה של כורסא שפעם ראינו ואהבנו. אבל מלבד המראה, עליכם להתייחס גם להיבטים הפרקטיים שבבחירת הכורסא, ולכן יש להתחשב גם בשני קריטריונים מרכזיים:

  • מידות: כדי שכורסת הטלוויזיה תהיה נוחה עליה להתאים למידות המבוקשות וכמובן לגודלו של חדר הסלון. בצעו מדידות מדויקות של החדר ושל הכורסא, ואל תשכחו לבדוק את מידות הכורסא גם במצב של הטיה ופתיחת ההדום לרגליים.
  • אפשרויות כוונון: לכורסת הטלוויזיה יתרון משמעותי לעומת רהיטים אחרים – ניתן לכוונן אותה בקלות ולהתאים אותה על פי הצרכים שלכם באותו הרגע. לכן, לפני הבחירה חשוב לבדוק אילו אפשרויות כוונון חשובות לכם, ולוודא שתפעול הכורסא קל ופשוט.

התאמה לסגנון העיצוב בבית

בשלב הבא, אחרי שהגדרתם בפירוט את המאפיינים המבוקשים של הכורסא, כדאי לבחון כיצד הכורסא תשתלב בעיצוב הקיים של הבית. לשם כך תוכלו להיעזר בנקודות הבאות:

  • מבנה הכורסא: כורסאות טלוויזיה מעוצבות באופן שונה ולכל אחת מהם מבנה משלה. ישנן כורסאות בעלות מבנה מאסיבי ומלא, ויש כאלו שיש להם מראה "קליל" יותר. לכן, כאשר אתם בוחרים כורסא מעוצבת שימו לב למבנה שלה ולתחושות שהיא מעוררת בכם.
  • בד הריפוד: כורסאות טלוויזיה יכולות להיות בעלות ריפוד מסוגים שונים. תוכלו לדוגמה לבחור כורסת טלוויזיה מעור או כורסת טלוויזיה מבד. אך שימו לב – כדאי לוודא כי הריפוד שבחרתם מתאים לריפוד של שאר רהיטי החדר.
  • גוון: הצבע של הכורסא לא חייב להיות זהה לצבע של שאר רהיטי הסלון, אך כדי ליצור מראה הרמוני, חשוב לוודא שהצבע שבחרתם אכן משתלב היטב בגוונים המובילים של החדר. מנגד, אם חדר הסלון מאופיין בגוון אחיד, הכורסא יכולה לסייע לכם להכניס קצת עניין לחדר באמצעות בחירת כורסא בגוון שונה.

שבו ותנוחו רגע

שוטטתם שעות ארוכות בין אתרי אינטרנט שונים ואתם חושבים שמצאתם כורסא מעוצבת מושלמת? מצוין! כעת הגיע הזמן לנסות אותה. לפני ההגעה לחנות מומלץ לוודא שהכורסא אכן קיימת בתצוגה, ומומלץ לבדוק גם את שעות הפעילות בסניף. בעת בדיקת הכורסא בחנות מומלץ "לקחת את הזמן" להתרווח בכורסא, לנסות את הכוונונים השונים שלה, ולוודא שהיא אכן עונה על כל הצרכים שלכם. ואם אתם כבר כאן, תוכלו להתרשם מכורסאות אחרות שאולי יתאימו לכם יותר, או לבחון את הרהיטים החדשים שהגיעו לחנות.