איך לבחור ספה קטנה?

חדרי סלון רבים כוללים מערכות ישיבה רחבות המתפרשות בדרך כלל על פני שטח גדול מחלל החדר. מערכות ישיבה אלו מסייעות ליצור מראה אלגנטי ועיצוב אחיד, אך לעיתים הן עשויות שלא להתאים למתאר החדר ולגודלו. בבתים רבים, ממדיו של חדר הסלון אינם מאפשרים לשלב בו מערכת ישיבה גדולה, ובמקרים אלו מומלץ דווקא לבחור ספה קטנה ומעוצבת שתסייע ליצור מראה מרווח ואווירה נעימה. אז איך בוחרים ספה כזאת? כל הטיפים במאמר הבא.

לא בוחרים בלי שמודדים

עיצוב הבית שלנו הוא עניין רגשי מאוד, ולכן קל לנו "להתאהב" ברהיטים שאנחנו רואים בחנות, ללא קשר למידת התאמתם לביתנו. מכיוון שכך, כדאי להגיע מוכנים לחנות הרהיטים ולבצע מדידות מוקדמות לפני הביקור בחנות. תכננו מראש את המקום שבו אתם מעוניינים להציב את הספה החדשה, ולאחר מכן בצעו מדידות מדויקות ככל האפשר. אם הספה צפויה לעמוד בסמוך לחלון, כדאי להקפיד לבדוק גם את הגובה הרצוי של הספה, ולוודא שהצבתה במקום לא תמנע מכם גישה נוחה לחלון.

חומרי הגלם

ספות מעוצבות מיוצרות משלל חומרי גלם, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. ספות העשויות בדים ססגוניים ועשירים יכולות לסייע לנו ביצירת מראה מרשים וייחודי, אך ייתכן שהניקוי שלהן יהיה מורכב יותר, ועל כן הן פחות יתאימו לבתים שבהם גדלים ילדים קטנים. לעומת זאת, ספות מעור נחשבות לקלות יחסית לניקוי, וכך יאפשרו לכם לשמור על מראה נאה לאורך שנים. עם זאת, בין אם אתם בוחרים בספות מבד, ובין אם בחרתם בספה מעור, שימו לב שאתם בוחרים בחומרי גלם איכותיים. בחנו היטב את עבודת התפירה של הספה, נסו לגעת בבד הריפוד וודאו שהוא נעים למגע.

בחירת הגוון

מכיוון שהספה היא אחד הרהיטים המרכזיים ביותר בחדר הסלון, הצבע שלה משפיע מאוד על המראה הכללי של חדר זה. אם תרצו לשמור על אווירה רגועה, תוכלו לבחור בצבעים ניטרליים יחסית כגון שמנת, כחול או חום, אך אם אתם מעוניינים במראה ש"קופץ" לעין, תוכלו לבחור בגוונים חמים כגון אדום, בגוונים שמחים כגון צהוב או כתום, או בגוונים מיוחדים כגון סגול או ירוק. רק זכרו, אם בחרתם ספה בצבעים בהירים כגון לבן או שמנת, ייתכן כי תגלו שהכתמים נוטים לבלוט על ספה זו הרבה יותר.

תקציב

לסיום, חשוב כמובן להזכיר כי כאשר בוחרים ספות מעוצבות יש להתייחס לא רק למראה שלהן, אלא גם לתקציב העומד לרשותכם. בחנויות קיים מבחר גדול של דגמים בטווח מחירים רחב, ולכן סביר להניח כי לא תתקשו למצוא את הספה המתאימה לכם. כדי להבטיח זאת, מומלץ לקבוע מראש את מסגרת התקציב שלכם ובעת הביקור בחנות להתמקד באותם הדגמים העונים על הדרישות הללו. ניתן גם להיעזר באתר האינטרנט של החנות, וללקט בעזרתו מידע נוסף על המאפיינים הייחודיים של כל ספה.