איך בוחרים שולחן עבודה

פינת עבודה מאורגנת ומסודרת היא אחד הכלים הבסיסיים כדי לתת לכם את המרחב לעבוד וללמוד. לא משנה באיזה גיל אתם ולא משנה עם איזו משימה אתם מתמודדים – שולחן איכותי שמותאם לצורך שלכם הוא המפתח. אז איך בוחרים שולחן עבודה?

הגדירו את הצורך

קודם כל כדאי לעצור לרגע ולחשוב מה בדיוק אתם צריכים ומחפשים. כל בית הוא שונה, כל אחד צריך ורוצה דברים קצת שונים שיהיו נוחים עבורו ועבור השגרה שלו. יש הבדל גדול בין רכישת שולחן עבודה לילדים בגיל בית הספר, לבין רכישת שולחן עבודה עבור סטודנט או מי שעובד מהבית. כדאי לחשוב גם על האווירה וההרגלים בבית, למשל יש בתים שבהם שולחן אוכל הוא המקום שבו עושים את השיעורים, זה מה שנוח לכולם – ובמצב כזה ממש אין טעם לקנות במיוחד שולחן עבודה לחדר הילדים. מצד שני, אם שולחן האוכל הפך להיות מוקד של בלאגן, לאף אחד לא נוח לעבוד עליו וגם לאכול, זה הסימן שהגיע הזמן להשתדרג.

שלב המדידות

לפני שנגיע לחלק של בחירת הדגם, חשוב להחליט איפה השולחן יעמוד ולקחת את המידות של החלל. המטרה היא כמובן לבחור שולחן שיתאים למקום שהקצתם לו. אם יש לכם שולחן עבודה קיים שאתם רוצים להחליף, אפשר להשתמש במידות שלו בתור בסיס כדי לבחור את השולחן הבא.

מוצאים את הדגם המושלם

אוקיי, סיימנו את שלבי ההכנה ועכשיו אנחנו מוכנים לצאת ולהסתכל על האפשרויות השונות. בדיוק כמו רכישה של שולחן אוכל או שולחן קפה לסלון, גם כאן תמצאו מגוון רחב של אפשרויות, סגנונות, גדלים וכו'. כדאי כמובן לקחת בחשבון את סגנון העיצוב של חדר העבודה או חדר הילדים, כדי לבחור בדגם שישתלב בצורה טובה ויתרום לאווירה ולמראה של החדר. מלבד זה, כדאי לקחת בחשבון שהיום כמעט בכל מקום צריך להשתמש במחשב ולכן מומלץ לבחור בשולחן עבודה שמאפשר גם להתקין מחשב ולהעביר את הכבלים שלו בצורה נוחה. לפני שרוכשים את השולחן, אנחנו ממליצים לשבת לידו כדי לוודא שהגובה שלו נוח בשבילכם או בשביל הילדים. שולחן גבוה או נמוך מדי יפגע בנוחות שלכם, ויכול גם לגרום לכאבי גב וכתפיים.

טיפ של מנצחים – סידור וארגון

אחד הדברים הכי חשובים בפינת עבודה היא לשמור על הסדר והארגון, וקל לעשות את זה כאשר לכל דבר יש את המקום שלו. יש דגמים של שולחנות עבודה שמגיעים ביחד עם מגירות ויחידות של מדפים – אבל לא לכולם זה מתאים. אם זה לא משתלב בעיצוב שאתם רוצים או שזה גדול או קטן מדי, אפשר תמיד לשלב מערכות אחסון נפרדות שתוכלו להציב היכן שתרצו. בדיוק כמו שארונות המטבח הם מקום האחסון עבור פינת האוכל, מה שמאפשר לשמור על שולחן אוכל נקי ומסודר ומוכן לשימוש בכל רגע.