ספה נפתחת – איך בוחרים?

לא סתם נקרא הסלון "חדר אורחים". אומנם ביום-יום חדר זה משמש בעיקר לבילוי משפחתי ולצפייה משותפת בטלוויזיה, אך במקרים מסוימים, ובייחוד בחגים ובחופשות, חדר הסלון הופך להיות חדר השינה של האורחים שלכם. אין זה אומר שאתם צריכים להציב בסלון מיטה מרווחת ונוחה, אך אפשר בהחלט לבחור בספה נפתחת שתהיה גם מעוצבת וגם שימושית. אז איך בדיוק מוצאים ספה כזאת? כל הטיפים מייד.

תפעול קל

רבים נרתעים מרכישה של ספה נפתחת בשל ניסיון העבר שלהם. ואכן, ספות נפתחות רבות עלולות להיות קשות לתפעול, וההכנות לקראת בואו של האורח מייגעות עד כדי ייאוש. לכן, כאשר אתם בוחרים ספה נפתחת, בחרו בספה שקל לכם לתפעל אותה, ושמצריכה כמה שפחות תחזוקה. אל תוותרו! הגיעו לחנות, קבלו הדרכה מהנציג ונסו לפתוח ולקפל את הספה בעצמכם. אם, למרות ההדרכה והניסיונות, תפעול הספה עדיין מורכב מדי – כנראה שעליכם לבחור ספה נפתחת אחרת.

נוחות שימוש

ספה נפתחת צריכה להיות נוחה גם לכם וגם לאורחים שלכם. אז כאשר אתם מגיעים לחנות להתרשם מהמבחר הקיים, אל תשכחו לנסות אותה במצבים השונים. ראשית שבו עליה כאשר היא במצב הרגיל שלה וודאו שנוחות הישיבה אינה נופלת מהנוחות שמציעות ספות רגילות. בשלב הבא פתחו את הספה (נסו בעצמכם!) ושכבו עליה כאשר היא פתוחה במלואה. קחו את הזמן, שנו מעט את התנוחות וודאו כי הספה שבחרתם אכן נוחה, לפחות כפתרון לינה זמני.

קלות הניקוי

ספה נפתחת עלולה להתלכלך, בייחוד אם צפויים לישון עליה גם ילדים ובני נוער. לכן, מכיוון שהספה הנפתחת אמורה להיות חלק מהסלון שלכם, כדאי לרכוש רהיט שקל יחסית לנקות אותו. לשם כך, תוכלו להתייעץ עם נציגי השירות, ולשים לב במיוחד לאופן הניקוי המומלץ ולבחירת חומרי ניקוי המתאימים לחומרי הגלם של הספה.

מקום אחסון

אם אתם צפויים להשתמש בספה הנפתחת לעיתים קרובות, מומלץ מאוד שתבחרו ספה בעלת ארגז מצעים משלה. ארגז זה יאפשר לכם לאחסן את המצעים המתאימים לספה באופן נגיש ונוח. כך, כאשר יגיע אליכם אורח, תוכלו להציע את הספה במהירות, מבלי לנסות לאתר בארון המצעים את הסדין המתאים לספה ספציפית זו. גם כאן, חשוב מאוד שתבדקו את אופן פעולתו של ארגז המצעים, ותוודאו שאתם יכולים לפתוח ולסגור אותו בקלות.

עיצוב

לצד שיקולים פונקציונליים כגון הנוחות ואופן התפעול, חשוב לא פחות סגנון העיצוב של הספה. אם הספה ממוקמת בחדר נפרד המיועד אך ורק לאורחים, תוכלו לבחור בדגם בגוונים ניטרליים יחסית שיתאימו לריהוט הקיים; אך אם הספה ממוקמת בסלון, יש להקדיש תשומת לב רבה יותר לסגנון שלה. במקרה זה, מומלץ להתמקד בדגמים של ספות מעוצבות הכוללות גם אפשרות פתיחה. בשורה התחתונה, כדאי לבחור את הספה הנפתחת כחלק מבחירת מכלול הרהיטים של הסלון, ולוודא שהם משתלבים ביחד באופן הרמוני.