ריהוט מזכוכית בחדר אוכל

הבחירה בשולחן אוכל מזכוכית אינה מובנת מאליה. רבים נרתעים משולחן מסוג זה ומעדיפים לבחור בשולחן עץ שיסייע ליצור מראה חמים וביתי, ואחרים חוששים באשר להתאמת שולחן זה לבית שבו גדלים ילדים קטנים. אך יופייה הטבעי של הזכוכית והשקיפות הייחודית לה מסייעים להכניס אור לחדר האוכל, ומוסיפים ברק שאי אפשר להתעלם ממנו. אז האם כדאי לבחור בריהוט זכוכית לחדר האוכל וכיצד יש לשמור עליו? כל הפרטים מייד.

ריהוט מזכוכית בחדר האוכל – יתרונות וחסרונות

פינת חדר האוכל היא המקום שבו אנחנו אמורים להרגיש הכי נוח בבית. לכן, כאשר בוחרים את שולחן האוכל חשוב מאוד להכיר היטב את כל היתרונות והחסרונות שלו.

לשולחן זכוכית יש כמה יתרונות מרכזיים שבזכותם הוא יכול להשתלב היטב בבית:

 • מתאים לכל סגנון עיצוב: בזכות השקיפות של הזכוכית, שולחן זכוכית ישתלב היטב כמעט בכל סגנון שתבחרו. לצד הזכוכית השקופה תוכלו גם למצוא זכוכית חלבית ולהתאים את מסגרת השולחן על פי הקו העיצובי של הבית.
 • מראה אלגנטי ויוקרתי: שילוב של רהיטי זכוכית בחדר האוכל יכול לסייע להרכיב מראה מלוטש ואלגנטי. המשטח המבריק משדר ניקיון ויוקרה ובעזרתו תוכלו ליצור את המראה המבוקש.
 • ידידותי לסביבה: רבים נמנעים משולחנות עץ בשל רצונם לשמור על הסביבה. במקרה זה, ניתן לבחור בשולחן זכוכית שאינו כולל חלקי עץ רבים.

לצד היתרונות שלעיל, חשוב לדעת כי לשולחן זכוכית ישנם שני חסרונות מרכזיים:

 • תיקונים: תיקון שולחן זכוכית הוא לרוב מורכב יותר, ולעיתים הפגמים עלולים להיות בולטים יותר.
 • גודל קבוע: בניגוד לשולחן עץ, שולחן זכוכית אינו מאפשר בדרך כלל לשלב הרחבות.

מרכיבים את פינת האוכל

שילוב של רהיטים מזכוכית בחדר האוכל יכול ליצור מראה יוקרתי ואלגנטי, אך לפני שאתם ממהרים לרכוש פינת אוכל, שימו לב לנקודות הבאות:

 • בחירת ממדי השולחן: כפי שאמרנו, שולחן זכוכית בדרך כלל אינו כולל אפשרויות של הרחבה. לכן, כאשר בוחרים שולחן מסוג זה, כדאי להתחשב גם בצורכי האירוח שיהיו לכם בעתיד. חשבו כמה אנשים צפויים לשבת מסביב לשולחן.
 • בחירת מסגרת השולחן: מסגרת השולחן קובעת במידה רבה את האופי של השולחן. תוכלו לבחור מסגרת מעץ למראה חמים, או מסגרת מתכת מבריקה וחלקה לסגנון מודרני. בכל מקרה, אל תשכחו להתאים בין הגוונים של המסגרת לבין גווני שאר הרהיטים.
 • בחירת רהיטים משלימים: השולחן הוא אולי המוקד של פינת האוכל, אך כדי להרכיב את המראה הנכון, חשוב לבחור גם כיסאות אוכל מתאימים. לכן, מומלץ לבחור את השולחן ואת הכיסאות באותו המעמד, ולוודא שהם יוצרים ביחד תמונה הרמונית.

כיצד מנקים שולחן זכוכית?

יופיים של שולחנות זכוכית תלוי בין השאר בשקיפות שלהם. לכן, ניקוי השולחן הוא חשוב כל כך, ובעת הניקיון מומלץ לשים לב לדברים הבאים:

 • מטלית ניקוי מתאימה: זכוכית עלולה להישרט, ולכן כדאי לבחור במטלית ג'ילדה רכה שתסייע להגן את שלמות משטח הזכוכית.
 • הימנעו משימוש בעיתונים: ניקוי באמצעות נוזל כחול ועיתונים עלול לשרוט את הזכוכית, ולכן מומלץ להימנע משיטת ניקוי זו.
 • חומרי ניקוי מתאימים: זכוכית אומנם אינה סופגת לכלוך, אך במשך הזמן שקיפות הזכוכית עלולה להיפגע, בפרט אם משתמשים בחומרי ניקוי שאינם מתאימים למשטח הזכוכית. לכן, בעת הרכישה מומלץ להתייעץ עם נציגי השירות ולקבל מהם המלצות בנוגע לניקוי ולטיפול בזכוכית.